Audiofilas › Forums › Mano sielos ruporas › Mano muzika › Muzika gyvai
- This topic has 8 replies, 1 voice, and was last updated February 22, 2021 at 15:39 by Belas.
-
AuthorPosts
-
January 10, 2019 at 22:28 #1646
Ponas Noor Bakhsh Nuruk Baloch smagiai groja indiškuoju banjo.
June 12, 2019 at 12:41 #2676Įdomių techninių dalykų apie techninius scenos reikalus ir apie šiuolaikinį garso formavimą papasakojo bičiulis Arvis, gitara ir armonikėlėmis tebegrojantis roko grupėje “Poliarizuoti stiklai”.
Diskusija temoje “Lempa ir tranzistorius” – kviečiu dalyvauti.
July 17, 2019 at 18:17 #2841Kitoje temoje paminėjau inžinierių-ekspertą Ethaną Winerį, o dabar laikas pasakyti, kad šis patyręs žmogus dar ir muzikantas. Anksčiau Čaikovskį grojęs violončele, bet dabar tvirčiau laiko gitarą. Tai sustiprina temų apie blefavimus autoriaus autoritetą – Ethanas Wineris negalėtų meluoti, išniekinti muziką, sumenkinti įrašų atkūrimo aparatūrą ar jungiamuosius laidus.
2015-ųjų pradžioje Ethan Winer su Danbury simfoniniu orkestru atliko Čaikovskio Rococo Variacijas violončelei ir orkestrui, tik šį kartą 3000 natų skambėjo Fender Telecaster gitara. Filmuke nuo 18′:20″ epizodas, kai solo partija atliekama elektroniniu priedėliu, suteikiančiu gitarai unikalų, į Termenvoksą panašų skambesį.
September 18, 2019 at 09:49 #3055Sekmadienį einame paklausyti Salvadoro Sobralio iš Portugalijos koncerto. Šiuolaikiniuose koncertuose dažnai girdime muziką su garsų dėlionėmis iš įrašytų šablonų (semplų) ir iš procesorių, bet S. Sobralis, tikiuosi, bus tikras.
Užtikau tikro muzikanto Ed Clute muzikavimą suderinus pianiną Hudson Manor viešbutėlyje rugsėjo pradžioje. Šio talentingo žmogaus istorija spaudžia ašarą, žinant, kad aklas berniukas muzikuoti pradėjo iš Brailio raštu užrašytų natų ir pasiekė master-class lygį.
Sweet Georgia Brown mėgstamas Ed Clute kūrinys – paklausykite.January 20, 2020 at 20:15 #3901Metų pradžioje iš JAV į Tėviškę buvo parvykęs vargonininkas Virginijus Barkauskas. Sausio 4 d. su Musica Humana koncertavo Lietuvos Valstybinėje Filharmonijoje. Apie tautietį buvau girdėjęs, esame pabendravę PM, bet dabar turėjau progos spausti ranką, padėkoti už galimybę Naujuosius pradėti su vargonų Muzika.
Plačiau apie koncertą čia.Salėje fotografuoti draudžiama, bet truputį nusižengiant iš kelių parsineštų epizodų sudėliojau trumpą filmuką (3:59 min.).
January 29, 2020 at 20:00 #3988Apie Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje esančius vargonus parašė Virginijus Barkauskas.
Tai Alexander Schuke iš Potsdamo (Vokietija) trijų manualu 50 registrų vargonai, pastatyti berods 1962m. Tai identiškas instrumentas kaip ir Vilniaus katedroje, tik kitokioje akustinėje aplinkoje.
Vilniaus katedros vargonai buvo laikomi vieni geriausių barokinių vargonu buvusioje Sovietų Sąjungoje. Kadaise eidavau į koncertus, kur tada buvo paveikslų galerija ir klausiau grojant visą Europos vargonininkų elitą. Sugrįždamas iš JAV į Lietuvą pats ten koncertuodavau.
Filharmonijoje buvo antras mano koncertas. Vargonai čia puikūs, mechanizmas palyginti tvarkingas, tik instrumentui reikia atlikti priežiūros darbus. Mano žiniomis, filharmonijos administracija planuoja tą padaryti.
Bėda ta, kad vargonininkai Lietuvoje nenori groti Filharmonijoje, motyvuodami, kad vargonai turi skambėti “katedriškoje” aplinkoje. Daug puikių vargonų yra būtent salėse, todėl nereikėtų bijoti groti Vilniaus filharmonijoje, slėptis už akustikos. JAV dažnai net bažnyčios neturi didelės reverberacijos, bet daug puikiu vargonų yra tokiose erdvėse, įskaitant garsiuosius Wanamaker Legacy vargonus Filadelfijoje.
Apmaudu, kad filharmonijos vargonai taip mažai naudojami. Tokius dabar pastatyti kainuotų milijonus. Esu grojęs Beckerath vargonais dviejose vietose – Montrealio St. Joseph Oratory, jų vargonai įeina į garsiausių pasaulio vargonų dešimtuką. Taip pat St. Paul katedroje Pittsburg, kuri laikoma viena iš geriausių JAV vietų groti vargonais. Grojant Vilniaus katedros ir filharmonijos vargonais panašus įspūdis kaip garsiaisiais Beckerath. Skirtumas tik tas, kad Beckerath vargonai modernizuoti, įdėtos kompiuterines kombinacijos su neribotu kombinacijų skaičiumi. Vilniuje yra 4 kombinacijos ir “Organo Plenum” (“pilni vargonai”), kurio šį kartą nepanaudojau. “Suregistruoti” sausio 4d. koncertą reikėtų 60-80 kombinacijų, bet naudojome 4-ias.Vilniaus arkikatedros bazilikos vargonai
November 23, 2020 at 15:21 #5213Džeimsas Kordenas sumanė aplankyti Liverpulį ir pasikvietė Polą Makartnį parodyti miestą. Su Polu jiedu važinėja ten, kur Polas gyveno arba su Bitlais lankydavosi. Daugybė vietų, kur vyko tikri dalykai ir buvo įamžinti dainose. Nutiko karštas susitikimas su publika Liverpulio filharmonijos bare, kur atsivėrė sąlygos pagroti publikai – įmeti monetą į jukebox, atsidaro užuolaida ir groja gyvas Polas Makartnis! Polas nepraradęs muzikinės atminties, išliko jautrus, kuklus veteranas, UK lordas, vienas turtingiausių muzikantų.
Siūlau paskirsti 23 minutes prisiminti, o jaunesniems – sužinoti ant kokių pamatų stovi rokas!
https://www.youtube.com/watch?v=QjvzCTqkBDQ- This reply was modified 3 years, 12 months ago by Belas.
December 3, 2020 at 09:50 #5344Paliesiaus dvare planuojamas susitikimas su Vladimiru Tarasovu.
- This reply was modified 3 years, 11 months ago by Belas.
February 22, 2021 at 15:39 #6226Liesti klavišus man neleidžia atsakomybė Muzikai. Keith Richards iš The Rolling Stones tokių kompleksų neturi.
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.