Kodėl žmonės mėgsta lempinius stiprintuvus?
Labiausiai gundanti lempinių stiprintuvų savybė yra vyraujančios lyginės D2, D4, D6… iškraipymų harmonikos. Lyginius harmoninius iškraipymus klausa gerai toleruoja, girdime lyg grotų daugiau tarpusavyje suderintų instrumentų. “Daugiau muzikos” patinka klausantiems solinius kūrinius arba nedidelės sudėties orkestrus. GAS su lempomis turi rimtą trūkumą – sudėtinga didelių orkestrų muzika arba rokas su elektros gitaromis pavirsta garso koše. Be to, lempinė GAS prastai atkuria šiuolaikinių įrašų dinamiką. Arba reiktų naudoti brangias ir labai gremėzdiškas pilnai ruporines kolonėles.
Lempinę aparatūrą labiausiai mėgsta “subrendę” muzikos mylėtojai, kurių namuose negarsiai skamba rami muzika. Lempinių stiprintuvų slopinimas mažas, todėl geriau tinka didelio jaustrio AS su didesniais garsiakalbiais. Lempos netoleruoja kompleksinių apkrovimų, todėl lempinėse GAS dažniausiai matome 2-juostes AS su paprastais filtrais arba su plačiajuosčiais garsiakalbiais.
Kaip gauti dar daugiau lyginių harmonikų?
Transformatoriai yra kitas po lempų iškraipymų šaltinis. Transformatorius naudoja patefonų MC galvutėms pajungti, balansiniuose stiprintuvų įėjimuose ir, žinoma, lempinių stiprintuvų išėjimuose.
Transformatorių yra įvairiausių, todėl tai universalus pasyvinis komponentas. McIntosh yra dideli transformatorių meistrai. Net šiuolaikinių tranzistorinių stiprintuvų išėjime jie naudoja Autoformer transformatorius. Vienas iš argumentų būtų – taip siekiama gauti lempinį garsą. Lempinių stiprintuvų konstruktorius Susumu Sakuma nukeliavo toliau – skiriamuosius kondensatorius pakeitė transformatoriais. Tikriausiai tai ne pabaiga – atsiras stiprintuvų vien iš lempų ir transformatorių “muzikaliausiam” garsui gauti. 😊
Sakuma-San stiprintuvas aktyvinėms AS su 5 lempomis ir 9 transformatoriais:
-
This reply was modified 4 years ago by Belas.