Audiofilas › Forums › DIY: gaminamės patys › Kolonėlės › Mūsų kolonėlės › Reply To: Mūsų kolonėlės
4A-32 yra geresni už 4A-18. Kitas dalykas, kad norime klausyti neiškreiptą tembrą ir reikalinga glotni dažninė. 4A-32 arba kitas plačiajuostis glotnios dažninės neturi, bet žmonėms patinka tamprus garsas. Vokalas, soliniai instrumentai, styginis kvartetas skambės maloniai, bet rokui klausyti žemųjų tikriausiai norėsite daugiau. Aukštųjų dažnių sklaida taip pat nebus homogeniška, nes nuo ~10 kHz rasis spinduliavimas į grindis ir sienas.
Jeigu garsiakalbiai atviroje dėžėje, tai ir šoninės sienutės neturėtų rezonuoti?
Taip, atviroje dėžėje nėra slėgio, todėl korpuso sienelių vibracijos mažesnės.
Jūsų nuorodoje straipsnio apie akustines paneles epizodas, kokių nesu bandęs. Jei montuosite į spinteles, siūlyčiau akustinę panelę realizuoti kiaurymėmis spintelės galo skyde.
Jeigu Qts=0,7, tai nėra skirtumo ar uždara dėžė, ar atvira?
Qts reikėtų išmatuoti, bet pasikartosiu – norint išnaudoti visą garsiakalbio potencialą nuo 40 Hz, OB skydas turi būti didelis. Rašote apie nemažas spinteles, todėl galite išbandyti 4A-32 darbą uždaroje dėžėje, o kitoje spintelėje sumontuoti akustinę panelę.
Iš spintelės padaryti uždarą korpusą nebus lengva, nes reikia spręsti sandarumo bei vibracijų problemas, reikalingas akustinis slopinimas.
-
This reply was modified 1 week, 2 days ago by
Belas.