Reply To: Muzika įrašuose

Audiofilas Forums Mano sielos ruporas Mano muzika Muzika įrašuose Reply To: Muzika įrašuose

#2617
Belas
Keymaster

    Perklausiau Weather Report – “Forecast:Tomorrow rinkinio antrąjį CD. Man labai patinka tokia muzika, bet iki jos keliavau dešimtmečius…

    The Who buvo slenkstis nuo visiems patikusių bitlų link sunkesnio roko. Grupė susikūrė 1964-aisiais, bet tada jie man buvo “vieni iš daugelio nepažintų”. Beje, anais laikais – “daugelis” yra apgraužtas kaulas, kurį nenumesdavo sovietinis radijas arba plokštelių fabrikai. Geresnį “kaulą” reikėdavo susimedžioti kažkur Radio Luxembourg viduriniosiomis bangomis arba persirašyti į magnetofoną iš draugų juostelės.
    1969-aisiais išėjo Tommy ir nuo tada The Who buvo mano taikinyje. Rock-operą Tommy iš LP plokštelės klausiau įstojęs į KPI savo nauja aparatūra. Diską įsirašiau į stereo magnetofoną Grundig TK-247 De-Luxe, o juostelę pasidėjau į “auskinės” fonotekos lentyną.

    Paminėsiu kelis įsimintinus The Who albumus.
    The Who Sings My Generation išėjo 1965 m. Į Lietuvą LP plokštelės atkeliaudavo iš JAV, todėl mes pamatėme ne gimtojoje šalyje (UK), bet JAV išleisto albumo viršelį. Štai tokį kairėje, o dešinėje viršelis būdavo retenybė:The Who

    Tommy laikoma pirmaja rock-opera. Grupės lyderio Pete Townshend sukurta opera pasakoja apie kurčią, nebylų ir aklą berniuką, tapusį kinietiško bilijardo (pinball) genijumi. Dvigubo albumo viršelis įspūdingas – atvertus matydavome triptiką, kurį sukūrė Mike McInnerney. 1975-aisiais pasirodė Tommy filmas, su Roger Daltrey pagrindiniame vaidmenyje.1969-Tommy
    Po kelių metų (1973) The Who išleido antrą roko operą Quadrophenia. Taip pat dvigubas albumas, kurio viršelį sukūrė aktoriaus Roger Daltrey pusbrolis Graham Hughes. Netoli grupės studijos prie pabo pamatė stovintį Vespa motorolerį, bet negalėjo sugalvojo kaip įkomponuoti grupę. Kai žvilgsnis sustojo prie Vespos veidrodėlių, beliko į juos sudėti portretus.12345

    Įsiminė Who’s Next, pasirodęs 1971-aisiais. Viršelį šiam albumui sukūrė John Kosh, o išleido Polydor:Next