Reply To: Buitinių AS įvairovė

#3631
Belas
Keymaster

    PMC džiaugiasi Result6 korpuso priekio panelėje įstatę D-Fins “dantis” aplink AD garsiakalbį. Neva, tai sumažina difrakcinius iškraipymus ir pagerina kolonėlių AD garso sklaidą.difrakcijosKalbėti apie kolonėlių sklaidos pagerinimą pagrindo nematau, bet teorija leistų santūriai paliesti difrakcinių iškraipymų įtakos mažinimą D-Fins priemone.
    Su difrakcijomis kovojama suapvalinant korpusus, o jei šis kelias per sudėtingas, korpusų su stačiais kampais difrakcinius iškraipymus galima mažinti garsą sugeriančiomis panelėmis. Būtent taip daro Westlake Audio, savo kolonėlėms siūlydami speaker muffs akustines movas.
    Geriausias yra korpuso formos kelias. Man patinka mažųjų Genelec monitorių anti-difrakcinė forma: Genelec                             Genelec monitorių korpusų forma atspari difrakciniams iškraipymams susidaryti
    Yra buitinių kolonėlių kiaušinio formos korpusuose, kur šio tipo iškraipymai itin maži. Tokijo TIAS-2018 parodoje man patiko puikios formos iš plieno išlietos daniškos Jern 14 DS mažylės: Jearn 14 DS

    PMC teigia, kad Result6 yra etaloniniai (reference) monitoriai, apžvalgose jie nukeliami į pradinį (entry-level) monitorių lygį, o aš padėčiau į buitinių kolonėlių lentyną. Įrašams kontroliuoti atsineščiau aktyvines KEF LS50, arba klausyčiau per pasyvines Q Acoustics 3020i.