Reply To: Apie melą, neišmanymą ir rinkodarą

Audiofilas Forums Mano sielos ruporas Pokalbiai apie garso inžineriją Apie melą, neišmanymą ir rinkodarą Reply To: Apie melą, neišmanymą ir rinkodarą

#4003
Belas
Keymaster

    Periodiškai pradedamos diskusijos apie laidus. Kas gali būti smagiau už galimybę parašyti “savo nuomonę”, kai nieks nesiims įrodyti, kad tu klysti. ?
    Aš taip pat turiu “nuomonę” ir kartais susigundau ją viešinti.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    GAS yra techninis dalykas, ant kurio neretai suklumpa jautrios sielos techninių mokslų neragavę žmonės.

    Muzikos atkūrimo sistemų vystymosi kelią skirstau į 2 dalis. Pirmasis būtų nuo lempinio triodo išradimo 1907 iki 1935-ųjų, kai buvo įrodyta, kad muziką galima įrašyti ir atkurti taip, kad sunku būtų atskirti groja orkestras ar kolonėlės. Svarbiausias čia yra 1933 m. eksperimentas, kai simfoninio orkestro garso signalas iš Filadelfijos telefono laidais buvo perduotas į Vašingtoną, kur Konstitucijos salėje susirinkę tūkstančiai klausytojų negalėjo patikėti, kad už užuolaidos groja ne orkestras, bet kolonėlės. Apie šį mums ypatingai svarbų eksperimentą galite perskaityti lietuviškai.

    Sekantis svarbus etapas baigėsi 1975, kai R. H. Small ir A. N. Thiele sukūrė garsiakalbių matematinius modelius (1971), leidusius sumodeliuoti AS darbą ir tie metodai buvo pradėti naudoti praktiškai. Nei knygose apie akustiką, nei apie stiprintuvus laidams dėmesio neskiriama, nes tai tiesiškiausias (lengvai nusakomas) GAS elementas. Kitas dalykas, kad rinkos dalyviai priversti ieškoti būdų prasimanyti naudos. Prisimenu Šakti akmenų bangą, esu liudytojas laidų biznio užgimimo, kai SanFrancisko parodoje 1995 m. pirmą kartą laidams buvo skirtas visas parodos aukštas. Tada stipriai iššovė Nordost su Flat-Line Cable ir legendomis apie Greitį, Preciziškumą ir Muzikalumą. Šūksnius sutvirtino nematyta laidų kaina ir nuo tada silpnesnės psichikos muzikos mylėtojai paniro į svajones turėti iš sidabro, storiausius ar brangiausius laidus.

    Iš anos parodos turiu išsaugojęs egzotinius AS laidus, kuriuos su bičiuliu esame tyrinėję. Mudu greit nusiraminome, bet yra tebegyvenančių tikėjime. Nuo 1995-ųjų mokslas apšaudomas Hai-Endu, kurio niekas net nesistengia apibūdinti. Vadovėliai atsilaikė, čiauškėjimams turėtume nepasiduoti ir mes – lietuviai racionalūs žmonės. ☺️

    Nuotraukoje egzotiniai laidai iš SanFrancisko, kurie dabar puošia mano “audio-muziejų”.Koloneliu laidai iš AM~1994