Reply To: Mūsų kolonėlės

Audiofilas Forums DIY: gaminamės patys Kolonėlės Mūsų kolonėlės Reply To: Mūsų kolonėlės

#5960
Belas
Keymaster

    Apie 1980 m. Kauno įmonių direktoriai nutarė įkurti “Direktorių namus”. Susitarė su Vadovų kvalifikacijos kėlimo įstaigos vadove, kad ten, Kauno Rotušės aikštėje esančiame sename pastate bus suteikta salė ir kitos reikalingos patalpos direktoriams susitikti. Mano žiniomis, idėjos iniciatorius buvo mūsų Kauno Radijo gamyklos (KRG) direktorius L. Jankauskas, kuris pažadėjo įgarsinti susirinkimų salę. Iš kažkur žinojo, kad KRG eksperimentiniame konstravime biure (EKB) esu paniręs į garso techniką. Pasikvietė pokalbiui ir paprašė pagalbos. Pasakiau, kad galiu įgarsinti taip, kad salėje būtų galima girdėti kas į mikrofoną kalbama ir kad bus galima klausyti muzikos. Priekyje stovėtų dvi S-90, o ant salės sienų reikėtų mažesnių kolonėlių. Salė vidutinio dydžio, gal šimtui sėdėtojų. Paaiškinau, kad pailgam kambariui įgarsinti reikia pakabinamų AS. Kolonėles sukonstruočiau, bet reikia garsiakalbių iš Rygos ir mūsų stalių cecho pagalbos. Dar reikės nupirkti stiprintuvą, profesionalų juostinį magnetofoną, studijinį mikrofoną, o kitką padaryčiau pats ir viską sumontuočiau.
    Direktorius planui pritarė ir atsirado progą nuvykti į Rygą pas pažįstamus akustikus. Ten Rygos gamyklos direktoriaus pavaduotojas komercijai Jurijus S. buvo pažįstamas ir ant atsivežto garantinio laiško greitai atsirado vizaОтпустить согласно гарантийному письму. Atsivėrė garsiakalbių ir kolonėlių cechų, konstravimo biuro bei produkcijos sandėlių durys. Garsiakalbių/kolonėlių ceche vyr technologu dirbo kitas artimas pažįstamas Jurij D. ir aš galėjau prisisemti visko ko man reikia. Prikrovėme puspilnį mūsų УАЗ-ziką garsiakalbių, filtrų, radijo audinio, įkėlėme kelias 35АС-1 (S-90) ir dar visokių smulkmenų.

    Sukonstravau dvijuostes AS su 6ГД-2 nuo Simfonija kolonėlių ir 10ГД-35 aukštadažniais nuo S-90. Salei reikėjo 10 kolonėlių ant 2 sienų, bet stalių paprašiau faneruotų korpusų pagaminti dvigubai daugiau. Garso kryptį nusprendžiau formuoti sudėtingesnės formos korpusu, bet tada reikėjo kairiųjų ir dešiniųjų kolonėlių. Netaisyklingos formos korpusai turėjo kitą privalumą – buvo mažesni vidiniai rezonansai. 6ГД-2 jautrūs plačiajuosčiai, o 35 Hz rezonansas leidžia atkurti žemuosius. Filtrai su orinėmis ritėmis storu laidu, dalinai panaudojau S-90 kolonėlių komponentus, bet schema kitokia. Surinkus bandomąją porą, perklausa vyko mūsų 26-oje laboratorijoje, kur konstravome naktinio matymo televizines sistemas tankams. Vieni klausė tylėdami, bet du buvo patyrę garso vertintojai. Nudžiugau išgirdęs, kad mano kolonėlės skamba geriau už tada geriausias S-90. Žinoma, manųjų garsas nuo S-90 labai skyrėsi.
    Leningrade nupirkau Brig-001 stiprintuvą, iš Maskvos kažkas parvežė du studijinius МЭЗ-102А Ст stereo magnetofonus. Nežinau “direktorių namų” salės likimo, bet kelios poros mano kolonėlių buvo nukeliavusios muzikai namie klausyti. Iš 20 kolonėlių viena pora sugrįžo, o kitą perdažiau baltai ir pakabinau garaže. Daiktai seni, iš anų laikų nuotraukų nėra, todėl teko nufotografuoti kas palėpėje likę ir kas garaže kabo.  Priekis-1Priekis be tinklelioIš šono su tinkleliuGaraže ant sienos

    • This reply was modified 3 years, 6 months ago by Belas.