Audiofilas › Forums › Mano sielos ruporas › Audiofilija › Garso rezoliucija
- This topic has 1 reply, 1 voice, and was last updated January 5, 2020 at 20:23 by Belas.
-
AuthorPosts
-
January 5, 2020 at 18:08 #3778
Rezoliucija įprasta apibūdinti vaizdą ekrane arba nuotraukoje. Kopdamas įrašų atkūrimo laiptais patyriau garso rezoliucijos reikšmę ir ėmiau to siekti.
Vienas pagrindinių AS parametrų yra dažninė charakteristika (FR). Jei ji plati ir glotni, muzikos tembras bus neiškreiptas. Netgi kolonėlių konstruktoriai ima suktis aplink šį parametrą, lyg jis būtų vienintelis. Šiais laikais sukonstruoti kolonėles su gera dažnine nėra sunku. Nebrangiai kainuoja nedideli aktyviniai monitoriai, turintys glotnią FR, mažus iškraipymus ir palyginti didelį akustinės galios linijiškumą.
Ar tokios kolonėlės atkurs muzikinę sceną?
Mano atsakymas – sceną atkurs prastai.Mažo jautrio kolonėlės, o ypatingai tos su nedideliais žemadažniais prastai atkuria žemai grojančius instrumentus su artikuliuotais frontais. Natomis kylant aukštyn mus pasitinka kita problema – jautriausiame klausos diapazone esanti muzika patogi net mažiausioms AS, bet muzikoje kažkodėl nebelieka garso faktūros. Lyg matytume skulptūrą, bet negalime suprasti ji iš smėlio ar molio?
Gera GAS leidžia išgirsti lėkštes, o ne žvangesį. Suprasti, kad būgnininko šluotelės ne skuduras, o sudarytos iš daugybės vielučių. Arba grojama nailoninėmis, bet ne metalinėmis šluotelėmis. Kad ploja šimtas klausytojų, o to dešinėje sėdinčio delnai buvo sudrėkę… Štai kas man yra garso rezoliucija.
Rezoliuciją patirti galime palyginę AS su įprastais garsiakalbiais ir paklausę didelės rezoliucijos GAS.Pasitinkant Naujuosius su muzikos mylėtojais, kolonėlių konstruktoriais, mokslo vyrais ir inžinieriais tyrinėjome plataus diapazono įrašus. Platesnis renginio pristatymas šioje temoje, o dabar į problemą pažvelkime techniškai.
Skirtingai nuo buitinių kolonėlių, aktyvinių studijinių monitorių dažninė paprastai būna glotni visame diapazone. Mackie HR824 yra labai geri studijiniai monitoriai, kurių dažninė nuo 39 Hz iki 20 kHz turi +/- 1,5 dB netolygumą. Akustikos meistro Philip Newell ir kitų matavimai tai patvirtina.
Mackie pritaikė kelias priemones parametrams pasiekti:
– galinėje panelėje sumontuotas didelis pasyvinis spinduliuotuvas;
– panaudotas akustinis grįžtamasis ryšys;
– iš cinko išlieta akustinė panelė su 1″ kupoliniu draiveriu gerina ŽD ir AD modulių darbo sinfaziškumą, formuoja geresnę sklaidą ir padidina efektyvumą;
– selektyvūs analoginiai Linkwitz-Riley 24dB/oct filtrai leidžia sumažinti ŽD garsiakalbio membranos lūžių įtaką, mažina AD garsiakalbio iškraipymus ir neiškreipia fazės;
– trys elektroninės korekcijos dažninei išlyginti;
– atskiri A-B klasės stiprintuvai ŽD ir AD moduliuose maksimaliai garso dinamikai pasiekti.
Anksčiau esame palyginę Mackie HR824 su moderniausiais Genelec monitoriais ir tikrai Mackie nei kiek nenusileido žymiai brangesniems Genelec 8350A SAM. Dar daugiau – Genelec monitorių gamintojai persistengė, išlygindami dažninę iki 20 kHz, kai išryškėja AD garsiakalbių membranų lūžiai ir nuo iškraipymų klausa greičiau pavargsta.
Nuotrauka iš anksčiau vykusios studijinių monitorių perklausos:Genelec 8350A SAM, Mackie HR824 ir Genelec 8260A SAM 3-juosčiai monitoriai su koaksialiniu VD/AD draiveriu- This topic was modified 5 years ago by Belas.
January 5, 2020 at 20:23 #3790Mackie HR824 būdavo parduodami su Certificate of Calibration, kur pirkėjas rasdavo išmatuotą konkrečios kolonėlės dažninę.Paveikslėlyje taip pat matome nepriklausomo šaltinio (Philip Newell) išmatuota dažninę, kuri atitinka gamintojo deklaruojamą. Iškraipymų lygis taip pat yra žemas.
Gamintojas deklaruodavo pluoštą kitų parametrų:
Rezoliucijos tyrinėjimams buvau pastatęs iš Norvegijos gautus HR824 monitorius, kuriems buvau atlikęs profilaktiką. -
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.