Audiofilas › Forums › Mano sielos ruporas › Mano muzika › Muzika įrašuose
- This topic has 12 replies, 1 voice, and was last updated February 11, 2024 at 21:14 by Belas.
-
AuthorPosts
-
April 3, 2018 at 13:29 #245
Jaunystė praėjo Šiauliuose, kur mudu su bičiuliu Robertu Šertvyčiu klausydavome lempinį monofoninį magnetofoną „Aidas“. Labiausiai mėgdavome Bitlus, kurių įrašų bičiulis prisigraibydavo iš draugų ir iš radijos. Man, penkiolikmečiui to užtekdavo ir aš kaifuodavau.
1975-aisiais įstojus į KPI, Automatikos ir Radioelektronikos fakultetų aktyvuoliai įkūrėme POP klubą „Smūtkeliai“. Mano pareiga buvo susirasti ir įsirašyti Vakaruose išleistas plokšteles. Vėliau visi klubo nariai galėdavo muziką persirašyti iš mano juostelių. The Rolling Stones, The Beach Boys, Simon and Garfunkel ir daugybė kitų albumų iš mano Astra-4 magnetofono džiugino, bet buvo tokių, kurių įrašai nuguldavo lentynoje. Kartą pavasarį ėmiausi tetai, pas kurią gyvenau, valyti langus. Diena pasitaikė saulėta ir aš nusprendžiau perklausyti visą Cream „Disraeli Gears“ (1967). Perklausius, širdis stipriai suplakė ir aš nušvitau – štai kas yra tikras ROKAS!
CREAM „Disraeli Gears“ albumas 1975-aisiais man atvėrė duris į roko muziką.
- This topic was modified 4 years, 2 months ago by Belas.
October 28, 2018 at 09:11 #700The Beatles muzika, veikla ir net apranga mano kartos melomanams buvo reikšminga. Grupei iširus, solinius albumus leido visi Bitlų nariai, bet nei vienas jų, net Polas Makartnis neprilygo grupei. Iš dalies galima pateisinti tuo, kad muzikos padangėje buvo sužibę naujų žvaigždžių.
Pink Floyd pirmuosius albumus įsigijau labai seniai. Keista, bet abu LP buvo galima nusipirkti Sovietų muzikos parduotuvėse. Muzika nesužavėjo, bet nuo penktojo Atom Heart Mother, visi vėlesnieji įsiveržė labai stipriai. Nuo tada ėmė grumtis abejonės – kurią vieną iš mylimiausių grupių pasiimčiau kažkur į vienatvę? Bitlai neatlaikė Pink Floidų spaudimo, bet man tas nutiko negreitai – praėjusio tūkstantmečio pabaigoje.
The Beatles
- This reply was modified 4 years, 2 months ago by Belas.
May 22, 2019 at 19:53 #2617Perklausiau Weather Report – “Forecast:Tomorrow rinkinio antrąjį CD. Man labai patinka tokia muzika, bet iki jos keliavau dešimtmečius…
The Who buvo slenkstis nuo visiems patikusių bitlų link sunkesnio roko. Grupė susikūrė 1964-aisiais, bet tada jie man buvo “vieni iš daugelio nepažintų”. Beje, anais laikais – “daugelis” yra apgraužtas kaulas, kurį nenumesdavo sovietinis radijas arba plokštelių fabrikai. Geresnį “kaulą” reikėdavo susimedžioti kažkur Radio Luxembourg viduriniosiomis bangomis arba persirašyti į magnetofoną iš draugų juostelės.
1969-aisiais išėjo Tommy ir nuo tada The Who buvo mano taikinyje. Rock-operą Tommy iš LP plokštelės klausiau įstojęs į KPI savo nauja aparatūra. Diską įsirašiau į stereo magnetofoną Grundig TK-247 De-Luxe, o juostelę pasidėjau į “auskinės” fonotekos lentyną.Paminėsiu kelis įsimintinus The Who albumus.
The Who Sings My Generation išėjo 1965 m. Į Lietuvą LP plokštelės atkeliaudavo iš JAV, todėl mes pamatėme ne gimtojoje šalyje (UK), bet JAV išleisto albumo viršelį. Štai tokį kairėje, o dešinėje viršelis būdavo retenybė:Tommy laikoma pirmaja rock-opera. Grupės lyderio Pete Townshend sukurta opera pasakoja apie kurčią, nebylų ir aklą berniuką, tapusį kinietiško bilijardo (pinball) genijumi. Dvigubo albumo viršelis įspūdingas – atvertus matydavome triptiką, kurį sukūrė Mike McInnerney. 1975-aisiais pasirodė Tommy filmas, su Roger Daltrey pagrindiniame vaidmenyje.
Po kelių metų (1973) The Who išleido antrą roko operą Quadrophenia. Taip pat dvigubas albumas, kurio viršelį sukūrė aktoriaus Roger Daltrey pusbrolis Graham Hughes. Netoli grupės studijos prie pabo pamatė stovintį Vespa motorolerį, bet negalėjo sugalvojo kaip įkomponuoti grupę. Kai žvilgsnis sustojo prie Vespos veidrodėlių, beliko į juos sudėti portretus.Įsiminė Who’s Next, pasirodęs 1971-aisiais. Viršelį šiam albumui sukūrė John Kosh, o išleido Polydor:
May 22, 2019 at 20:14 #26192007-aisiais suorganizavome KPI Pop-klubo Smūtkeliai susitikimą-diskoteką. Paruošiau jaunystės auksinių kūrinių rinkinį ir man gavosi du CD. The Who buvo abiejuose: pirmajame įdėjau Who Are You, o antrajame – Pinball Wizard. Mes-veteranai pasidžiaugėme ir jus kviečiu paklausyti, prisiminti…
July 18, 2019 at 22:20 #2875The Doors per mano jaunus pakinklius kirto taip smarkiai, kad iki šiol išgyti negaliu. Jim Morrison
September 28, 2019 at 13:57 #3093Arvydas Jofė mano mylimiausias būgnininkas. Su Arvyduku jaunystėje grojome KPI grupėje-ansamblyje Nuogi ant slenksčio.
Šiandien perklausiau savo mėgstamiausią radijo laidą “Pakartot”, kurioje Domantas Razauskas pasikvietė į Tėviškę iš Londono sugrįžusį Marijų Aleksą. 10 metų Marijus gyveno Londone, lakstė po pasaulį, grojo su žinomais įvairiausių muzikinių stilių muzikantais. 150 koncertų metuose yra milžiniška patirtis, bet šiandien Marijus pasakė, kad visai neseniai nustojo “mušti” ir pradėjo “groti”.Pernai Marijus išleido pirmąjį albumą “Maps”, o šiemet planuojamas antrasis. Marijaus kūryba ir muzikavimas įsirėžė. Pamilau, seksiu ir klausysiu šį būgnininką. Panašu turėsiu du mylimiausius.
Laidos įrašas čia.
October 22, 2019 at 15:15 #3320Bitlai atėjo kai man buvo trylika, bet paklausyti galėjau nuo keturiolikos. Iškart įsirėžė taip giliai, kad net dabar aukščiau šios grupės nedrįsčiau statyti jokią kitą. Ar gali būti kitaip, jei 50 metų žaviuosi Seržanto Pipiro vienišų širdžių klubo ansambliu? O Baltasis albumas, nuo 1968-ųjų man draskantis širdį? Arba albumo ilgumu, studijiniais efektais ir paryškintais žemais dažniais dainoje Come Together nepralenkiamas Abbey Road?
Tik pažiūrėkite į tikrą Polio Makartnėjaus sceninę kondiciją po 30 metų: koncertas su E. Klaptonu, F. Kolinsu ir M. Knofleriu, 1997 m.
March 3, 2020 at 11:14 #4336Ilgai tikėjau, kad The Beatles vėl kurs ir koncertuos. Vėliau supratau savo meilės aklumą ir susitaikiau su mintimi, kad nieko keisti nereikia.
Kelios smagios Bitlų nuotraukos vyresniosios kartos melomanams. Polas M. lygina marškinius kai dar buvo nedidelė žvaigždutė.
January 15, 2021 at 18:55 #5928Nuotrauka iš maždaug 80-ųjų. Anų laikų koncertuose vyrai norėdavo įsirašyti, kad namie vėl paklausyti, pasidalinti.
- This reply was modified 3 years, 10 months ago by Belas.
September 1, 2021 at 09:48 #7260Rolling Stones grojo rupiau negu jaunystėje mylimiausi Bitlai, bet buvo ne mažiau mėgiami. Atsiradus galimybei klausyti Doors, Who, Creedence Clearwater Revival, Black Sabath ar Deep Purple, Rolingų muzika įsitvirtino visiems laikams.
Turėjau beveik visus The Rolling Stones LP, o šiandien klausau Remastered using the latest 20 bit technology from original masters geriausių kūrinių rinkinį CD formate. Mano vertinimu, CD skamba geriau negu įrašai vinile.
Ilgiausiai grojanti grupė prieš savaitę neteko Čarli Vatso (Charlie Watts), mušusio būgnus 62 metus.
- This reply was modified 3 years, 3 months ago by Belas.
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.