Reply To: GAS tiesiškumas: geriau galingesnis stiprintuvas ar jautresnės AS?

Audiofilas Forums Praktika Aparatūros tobulinimas ir remontas GAS tiesiškumas: geriau galingesnis stiprintuvas ar jautresnės AS? Reply To: GAS tiesiškumas: geriau galingesnis stiprintuvas ar jautresnės AS?

#1836
Belas
Keymaster

    Skaitytojams gali būti įdomus diskusijos tęsinys.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Francisco Franco paprašė įvertinti jo turimą 90 vatų A-klasės A-47 stiprintuvą, pajungtą prie Tannoy Westminster. Ar šis stiprintuvas taip pat gerai dirbtų su TAD 2251 monitoriais?
    Tannoy Westminster ir TAD 2251 geros kolonėlės, tačiau Westminster yra jautresnės (99 dB/W/m vs 93 dB/W/m). A-47 gerai tinka abiems AS, tačiau su Westminster taip pat galima naudoti didesnės galios A-75.
    Turiu pasakyti, kad skirtumas tarp A-47/A-75 bus nedidelis, todėl rekomenduočiau pasilikti A-47 Westminster yra “trapios” kolonėlės (nesunku sudeginti brangų koaksialinį garsiakalbį).

    Thomas Tremblay. Nesu angliakalbis, todėl jūsų paaiškinimų nesupratau.
    Jei naudojame A-klasės E-650 (30 W/8  Omų) stiprintuvą, reiktų rinktis 4 ar 8 Omų kolonėles, žinant, kad kolonėlių jautris ne mažesnis kaip 90 dB/W/m?
    Diskutuojame apie stiprintuvų galią. Taigi, jei siekiame didesnės akustinės galios (didesnio SPL – Sound Pressure Level), reiktų naudoti jautresnes kolonėles, bet ne galingesnį stiprintuvą.
    Kalbant apie E-650 ir 8 Omų kolonėles, maksimali šio stiprintuvo galia bus ne 30, bet 60 W ir 3 metrų atstume girdėsime 88 dB maksimalų efektyvinį (suvidurkintą) arba 104 dB pikinį garsumą. Su geromis 4 Omų kolonėlėmis ir tuo pačiu E-650 gausite 91 dB ir 104 dB pikinį SPL.
    Garsumą įvertinti padės paveikslėlis:

    Intensity and loudness of sound
    Padėkojęs, Thomas Tremblay paklausė – kodėl sakote, kad 8 Omų kolonėlės yra geriau?
    8, bet ne 4 Omai yra palankesnis apkrovimas stiprintuvams. Apkrovus 8 Omais, sumažėja stiprintuvų iškraipymai, pagerėja slopinimas (damping factor DF).
    Paveikslėlyje A-47 matavimų rezultatai, kai apkrovimas 8 ir 2 Omai:

    A-47 THD
    Thomas Tremblay: Ar teisinga galvoti, kad reiktų rinktis 8 Omų ne mažesnio kaip 90 dB jautrio kolonėles?
    Ir paskutinis klausimas – klausant SACD įrašytą klasikinę muziką, man reikalingas labai mažas garsumas ir tada garsumo reguliatorių nusuku netoli “0 dB” padėties. Ar Accuphase E-650 arba Luxman L590ax-mk2 pakankamai galingi stiprintuvai atkurti pikinius Simfoninius garsus?
    Vidutinio dydžio kambaryje 90 dB/W/m jautrio AS su E-650 stiprintuvu labai gerai atkurs klasikinę ir pop muziką.
    Jūs taip pat parašėte – “klausant SACD įrašytą klasikinę muziką, man reikalingas labai mažas garsumas ir tada garsumo reguliatorių nusuku netoli “0 dB” padėties”
    Čia jau būtų įrašų mikrodinamikos atkūrimo problema.
    Siekiant atkurti mikrodinamiką, rekomenduočiau didelio jautrio (94-100 dB/W/m) kolonėles. Tokios turi labai didelį tiesiškumą, gali atkurti sunkųjį roką, o taip pat visą šiuolaikinių įrašų dinaminį diapazoną.

    Dar karščiau padėkojęs, Thomas Tremblay paklausė ar žinočiau įperkamų 94-100 dB/W/m jautrio kolonėlių.
    “Įperkamos” subjektyvu, bet galiu paminėti kurios didelio jautrio AS buvo mano kelyje.
    JBL 4343 klausydavau 1980-1990 pusiau aktyviniame jungime. Vėliau beveik du dešimtmečius pilnai aktyvinę sistemą su Altec Lansing Model-19. Pastarųjų jautris buvo ~98 dB/W/m.

    Tamsi1Francisco Franco parašė, kad į sąrašą norėtų įtraukti Tannoy.
    Iš tiesu senosios didžiosios Tannoy su 15″ koaksialiniais labai gerai atkuria muziką.