Reply To: Muzika-įrašas-atkūrimas

Audiofilas Forums Akustikos inžinerija Muzika ir atkūrimas Muzika-įrašas-atkūrimas Reply To: Muzika-įrašas-atkūrimas

#10086
Darius
Participant

    Ne tiek svarbu, kas kokius terminus ar sąvokas vartoja, kiek svarbu, ar moka paaiškinti plačiau, ką turi galvoje. Kai aš sakau, kad “girdžiu daugiau muzikos”, turiu galvoje skambesio scenos gylį, erdvės mąstą, skambesio niuansus ar kitaip “šešėlius”. Tai yra labai reikšmingi dalykai, nes atskaitos taškas yra gyvas garsas, kuomet mes girdimi atlikėjus skirtingose scenos vietose ir grojančius gyvais instrumentais. Todėl visi melomanai turėtų vaikščioti į geros natuūralios akustikos koncertus. Kuo artimiau atkurtas garsas skamba kaip gyvas, tuo geriau, tai ir yra tikrasis atskaitos taškas. Čia net ne mano nuomonė, o garsiojo Hiroyasu Kondo. O skambesio scenos gyliui išmatuoti, aparatai net neegzistuoja. Galimas daiktas, kad kažkoks išmatuotas parametras koreliuotų su scenos gyliu, bet koreliacija neįrodo priežastinio ryšio. Arba kitas pavyzdys – skirtingų laidininkų skambesys. Aš tiksliai girdžiu vario, sidabro, sidabruoto vario ir kitų laidininkų specifinį skambesį, nors nėra aparatų matuojančių tuos skambesio skirtumus. Visi techniškai išprusę žmonės žino, kad laidininkų laidumas skiriasi, bet jis niekaip nekoreliuoja su skambesiu. Kad įnešti dar daugiau sumaišties pasakysiu, kad aš nenaudoju nei vario, nei sidabro, nei sidabruoto vario, nes šie laidininkai man neskamba taip gerai, kaip mano atrasti, kurių, žinoma, čia neatskleisiu:). Pasakysiu dar griežčiau. Tie kas negirdi skirtingų laidininkų skambesio, arba iš skirtingų laidininkų pagamintų detalių skambesio, neverta net užsiimti aparatų konstravimu, nes gausis, kaip pas visus gamintojus. Žinau, kad šiuo savo pasisakymu galiu supykdyti ne vieną, bet kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę.

    Taigi daug nesiplečiant pasakysiu, kad būtų labai paprasta, jeigu viską būtų įmanoma išmatuoti. Gal ir ateis toks laikas, bet man nesugebėjimas viską išmatuoti netrukdo gyventi, mėgautis muzika ir konstruoti. Kaip ir netrukdo gyventi beribė Visata su >10^20 žvaigždžių. Aš pasitikiu savo ausimis, savo muzikiniu išsilavinimu ir neturiu laiko verstis per galvą ir viską pagrįsti matavimais, nes turiu ir kitą hobį. Žinoma, visada išmatuoju dažnines ar kitas išmatuojamas charakteristikas, bet labiau vedamas smalsumo ir dėl to, kad sugebu, bet vėlgi, jos tik dalinai koreliuoja su geru skambesiu ir nieko neįrodo – tuo įsitikinau daug kartų.
    Darius

    • This reply was modified 6 months, 2 weeks ago by Belas.