Reply To: Priežiūra, remontas, tobulinimas

Audiofilas Forums Praktika Aparatūros tobulinimas ir remontas Priežiūra, remontas, tobulinimas Reply To: Priežiūra, remontas, tobulinimas

#10228
Belas
Keymaster

  Sunku atsakyti nežinant garsiakalbių tipo, kolonėlių konstrukcijos ir negirdėjus kaip skamba.
  Garsiakalbiai yra visko pradžia, o AS konstruktorius stengiasi pilnai išnaudoti garsiakalbių galimybes. Žinoma, įtakos turi stiprintuvas, kambarys, įrašas, klausytojo patirtis ir jo norai.
  Keli mano štrichai į tai ką perskaičiau.
  Dažninė nuo 200 Hz yra pakankamai glotni, o 500 – 800 Hz kalnelis – nedidelis. Tikėtina, kad kalnelis dėl garsiakalbio.
  Matavimai rodo, kad padidinus VD modulio akustinį slopinimą, dažninė pagerėjo. Tokį pagerinimą galima palikti, bet bendro VD modulio efektyvumo mažinti nereikėtų. Galima bandyti sumažinti 500 – 800 Hz kalniuką, bet tada reikia keisti filtrų schemą. Paminėsiu, kad papildomi reaktyviniai komponentai turės įtakos fazinei charakteristikai. Kas naudingiau – glotnesnė dažninė ar geresnė fazinė, sprendžia konstruktorius.
  Svarbu nepamiršti, kad “modifikuotą” aparatą būna sunkiau parduoti. Kolonėlių ardymo-surinkimo taip pat siūlyčiau vengti, nes gamintojas dažniausiai būna protingesnis už vartotoją.
  Kolonėlių filtrai paprasti, o kalbant apie VD modulį, matau filtrus, neapsaugančius vidurinių dažnių garsiakalbių nuo žemųjų dažnių. Dėl to gali rastis perkrovimų ir girdėsite iškraipymus (aštrų garsą).

  VD modulio filtrų simuliacija rodo, kad į garsiakalbį patenka žemieji. Induktyvumo nominalas nežinomas, bet nurodžius 1 mH, filtro darbas pasibaigia ties maždaug 3 kHz. R1 padidinus iki 10 Omų, VD modulio garsumas sumažės maždaug -4 dB. Fazinei įtakos tai neturi, todėl galite pabandyti.

  Gyčio GTS simuliacija