Reply To: Priežiūra, remontas, tobulinimas

Audiofilas Forums Praktika Aparatūros tobulinimas ir remontas Priežiūra, remontas, tobulinimas Reply To: Priežiūra, remontas, tobulinimas

#10247
GeeTi5
Participant

  Sveiki,
  Pratęsiu temą.
  Tobulinimo objektas grindinės keturių juostų kolonėlės Magnat Signature 507. Kolonėlės turi 5 garsiakalbius:
  1x SAD – super aukštų dažnių, 1x AD – aukštų dažnių, 1x VD – vidutinių dažnių, 2x ŽD – žemų dažnių

  Tolimesni žingsniai:
  VD garsiakalbio filtro grandinėje vietoje 3.3 ohm rezistoriaus iš bandytų 4.7 / 5.6 / 6.8 / 8.2 / 10 ohm palikau 10 ohm – šis variantas man labiausiai patiko. Aišku atsirado ir niuansų – išryškėjo ir pradėjo erzinti AD, todėl nusprendžiau jį nuslopinti rezistoriaus pagalba.
  Žemiau pateiktame matavimų grafike matomi atlikti matavimai. Kolonėlė stovėjo klausymsi vietoje, mikrofonas MiniDSP UMIK-1.
  Matavimai atlikti iš 1 m atstumo, mikrofoną nustačius į SAD / AD garsiakalbius, nes jie randasi tarp VD ir ŽD garsiakalbių. Priekyje kolonėlių esanti siena ir sienos dalis už kolonėlių išklijuota akustinėmis plokštėmis.

  Grafike matysite matavimus: raudonas grafikas – kolonėlės su patobulinta VD garsiakalbio filtro grandine, žalias grafikas – su papildomai AD (ne bendroje su SAD) garsiakalbio filtro grandinėje pridėtu 1.1 ohm rezistoriumi, mėlynas grafikas – su papildomai AD (ne bendroje su SAD) garsiakalbio filtro grandinėje pridėtu 1.8 ohm rezistoriumi.

  Magnat-Signature-507-crossover-mod-1.1_1.8

  Kaip matome AD garsiakalbio jautris vietomis sumažėjo iki 2 db, o SAD garsiakalbio dalis aštriau eina į viršų. Taip nutiko todėl, kad rezistorius dėjau tik AD grandinėje. Žemiau bus pateikta SAD ir AD filtro grandinės schema ir su ja susiję klausimai.
  Man labiau patiko ir tiesesnis grafikas yra varianto su 1.1 ohm rezistoriumi. Dar reiks pabandyti mažesnių už 1.1 ohm nominalų rezistorius, nes šiuo metu tokių neturėjau.

  SAD + AD garsiakalbių filtro grandinės schema:
  Vienas niuansas, kad abejose kolonėlėse AD garsiakalbio + su – yra apkeisti vietomis. Matosi schemoje.Magnat-Signature-507-crossover-mod-1.1_1.8_crossover

  Klausimai profesionalams:

  1. Ar geriau slopinti tik AD, dedant rezistorių pozicijoje R4 kaip buvo atlikta šio bandymo metu?
  2. Ar slopinti SAD ir AD kartu, rezistorių dedant R2 arba R3 pozicijoje (priklausomai kuri teisingiausia techniškai). SAD jau originaliai slopinamas 1 ohm rezistoriumi.
  3. Ar AD arba AD + SAD slopinimas nepaveiks kolonėlių fazinių charakteristikų?
   Iš anksto dėkoju už atsakymus.
  • This reply was modified 2 weeks, 4 days ago by Belas.