Audiofilas › Forums › Akustikos inžinerija › Akustika ir kolonėlės › Didelio jautrio GAS › Didelio jautrio sistemų apžvalga › Reply To: Didelio jautrio sistemų apžvalga
Kodėl TAD garsiakalbiai geriausi didelio jautrio 2-juostėms AS sukonstruoti?
Garsiakalbių kokybę lemia 3 dalys:
1. Membrana.
2. Ritė.
3. Magnetinė sistema.
Geriausios membranos yra iš gryno berilio, geriausios ritės būna suvyniotos stačiakampiu laidu geriausiam magnetinio plyšio užpildymui gauti, o ilgi Alnico magnetai leidžia sumažinti motorų iškraipymus. Panašius garsiakalbius su aliuminio membranomis gamino Altec Lansing, JBL-Pro padalinys ir dar keli didelių 2-juosčių gamintojai, bet japonų Pioneer TAD padalinio profesionalūs garsiakalbiai tenkino visas 3 sąlygas. Be aukščiau paminėtų sąvybių, TAD garsiakalbiuose naudojami Faradėjaus demoduliaciniai žiedai induktyvumui sumažinti, motorų ritės atlaiko labai aukštą (iki 400 laipsnių) temperatūrą, membranos atsparios aplinkos poveikiams, naudojamos tiesiškos akordeoninės (ŽD) ir specialaus poliestero (AD) membranų pakabos. 48 mm diametro TAD kompresinių garsiakalbių membranos atlaiko dideles perkrovas, o ypatingai mažas berilio membranos svoris (0,13 g.) užtikrina tiesišką kompresinių garsiakalbių darbą iki 23 kHz.
TAD garsiakalbiai brangūs, bet rinkoje nebuvo ir iki šiol neatsirado geresnių garsiakalbių didelio jautrio 2-juostėms AS su ruporais sukonstruoti. Pioneer parduota, TAD užsidarė, todėl siūlau paskubėti į TAD žvejybą antrinėje rinkoje.
Gal reikia rinktis ne 2-juostę, bet daugiajuostę didelio jautrio GAS?
Jei kambarys didelis kaip salė, jei galima atsisėsti toli nuo kolonėlių, “taškinį” garso spinduliavimą galima gauti ir iš 3-juosčių arba 4-juosčių kolonėlių su ruporais. Daugiajuostėms lengviau parinkti garsiakalbius, tačiau AS bus sunkiau suderinti koherentiškam garsui gauti. AS su ŽD ruporais paliekame užribyje, nes tada namą statyti reikia pradėti nuo ruporų.