Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Kolekcionavimas Mūsų muzikos kolekcija Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

#1288
Anonymous
Inactive

    Pritariu y5357 teiginiams. Keletas mano komentarų žemiau.

    Per pastaruosius kelis dešimtmečius informacinės technologijos taip smarkiai paveikė pasaulį (ir muzikos pramonę) ir man šiek tiek liūdna ir keista stebėti, kai ypatingai vyresnės kartos žmonės (netgi išsilavinę) nesupranta pokyčių, jų masto ir dejuoja, kad anksčiau buvo geriau (žolė buvo žalesnė?), o dabar štai viskas pasikeitė į blogą. Taip nėra ir mano tikslas yra parodyti, kad audiofilo kelias yra pilnai suderinamas su šiuolaikinėm moderniom technologijom ir tam nebűtina turėti pilnas lentynas CD ar LP.

    Neturiu informacijos kokią pajamų dalį atlikėjams sudaro CD ir LP pardavimas, tačiau manau, kad ši dalis nuolat mažės (iki tam tikro lygio), o elektroninio formato pardavimai didės. Tai tiesiog neišvengiama. LP atgimimas yra laikinas reiškinys (IMHO), kaip mada, kuri praeis.

    Dar reikia nepamiršti, kad visi įrašai studijose daromi skaitmeniniu būdu (nebent su labai retom išimtim, kaip suprantu), todėl šiuolaikinių LP leidimai yra savotiška apgaulė – tai yra tas pats skaitmeninis garsas, įrašytas į analoginio garso nešėją. Konkretus pavyzdys: 2015 metų LP Roger Waters “The Wall” – baisu klausyti. Dėl šios priežąsties aš mėgstu klausyti būtent senas LP, atsiradusias iki skaitmeninės eros.

    Dėl MFS prastesnės kokybės nesutinku. Taip, pvz Spotify, net ir Premium neužtikrina CD kokybės, tačiau Tidal Hi-Fi duoda CD kokybę (arba net aukštesnę) – iš MFS per internetą ateina FLAC srautas (t.y. visiškai lossless). Jei jūs teigiate, kad šis srautas kokybe nusileidžia CD, norėčiau tam įrodymų (aš čia nekalbu apie skirtingus albumų leidimus, t.y. pirmas leidimą ar kažkelintą remasteris). Transportas tam ir yra skirtas, kad užtikrintų duomenų perdavimo kokybę iki DAC’o koks tai šaltinis bebūtų: USB atmintukas, kietas diskas, CD, MFS internete ar lokalus MFS.

    Dar dėl diagramos, mano nuomone, pilką dėžutę Grotuvas reikėtų išimti (nesuprantu kas čia turima omeny), o Failų paruošimą, MFS ir internetą nuleisti žemiau ir apjungti į Audiofilo kelią.

    Ir dar vienas dalykas: reikia nepamiršti patogumo aspekto. Net jeigu taip atsitiktų (hipotetiškai), kad staiga užsidarytų visi streamingo servisai ir torentų trekeriai ir būčiau priverstas pirkti CD, vis tiek juos kopijuočiau sau ir laikyčiau savo serveryje vien dėl patogumo. Kokybė tokiu būdu neprarandama, o patogumai didžiuliai: galimybė streaminti į kelis kambarius (multiroom), taip pat į išorę per internetą (pvz kelionėje aš taip galiu turėti visą savo muzikos kolekciją su savimi ir man nereikia perrašinėti failus iš vieno įrenginio į kitą).