Mūsų muzikos kolekcija

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Kolekcionavimas Mūsų muzikos kolekcija

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 43 total)
  • Author
    Posts
  • #956
    Belas
    Keymaster

      Šiuolaikinis jaunimas neria į muzikos failų klausymą. Yra sakančių, kad streaminimui priklauso ateitis, o vinilas ir CD liks egzotika.
      Parašysiu kodėl man vertingiausia yra albumų kolekcija.

      Muzika yra ne man ar tau mėgstamiausių kūrinių rinkinys, bet taip pat kompozitoriaus, atlikėjo ir tam tikro laikmečio pažinimas. Todėl fonotekos vertę parodo ne The Best of Pink Floyd ar Montserrat Caballe Greatest Hits, bet kolekcijoje esantys albumai. Albumuose yra daugiau negu tik muzika. Žinoma, simfonijoje malonu sulaukti finalinio Allegro, bet kompozitorių arba kūrinį įvertinti galime išklausę visas simfonijos dalis.
      Mėgiamų dainų kompiliacija tėra mažavertė akimirka. Praeina metai, mes bręstame ir skoniai pasikeičia. Šiandien sukauptas “geriausios muzikos” failų rinkinys rytoj nebeįdomus. Terabaitas muzikos vartotojiškai patogus, per valandą jis gali atsidurti bičiulio serveryje, bet dovanos vertė gal ačiū arba alaus krepšis.
      Kažkada draugų susitikimams į juostelę surinkdavau populiarios muzikos. Vėliau kompiliacijas išsikepdavau diskeliuose, o dabar muzika džiaugtis ir aparatūrą testuoti galime atrinktais muzikiniais failais. Vertė nepasikeitė, tik dabar tai žymiai paprasčiau.

      Tikri melomanai stengiasi sukaupti muzikos ar atlikėjų albumų kolekciją. Pilnas Miles Davis albumų rinkinys papasakoja apie šį atlikėją ir tai yra turtas. Jaunystėje sukaupę Abba kolekciją, vėliau renkame brandesnę muziką. Procesą stebi ir muziką pamėgsta vaikai. Tada jiems būna lengviau pažinti kitą meno rūšį ir užauga kultūringi žmonės. Tidal arba Roon yra neišsemiamas aruodas paklausyti, bet liekamosios vertės neįžvelgiu.

      Prisiminiau The Beatles.
      Vienas paskutiniųjų dvigubas The Beatles, dar vadinamas – White Album 1969-aisiais pakerėjo iš karto. Antrajame albumo diske įrašytos dvi revoliucijos: Revolution 1 ir Revolution 9. Pirmoji tiesiog fainas gabalas, bet Devintąją praleisdavau, nesuprasdavau, neklausydavau. Neseniai atsisėdęs perklausiau visą albumą ir ta 8 minučių Revolution 9 įstrigo giliausiai. Įspūdingas garso inžinieriaus darbas, ar talentinga kompozicija? Supratau, kad tokie dalykai viename žmoguje nesutelpa, kad nepavaldūs laikui.
      Kalbu apie tai, kad nušvitimui man reikėjo 50 metų! Kad prisėsčiau ir ramiau išklausyčiau visą albumą! Kad suprasčiau kodėl ta Revolution 9 buvo sukurta ir įrašyta! Gal reikėjo laiko, kol įsigysiu geresnę aparatūrą įrašą išgirsti? Manau svarbiausia buvo subręsti.

      Džiaugsmas

      • This topic was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
      #1153
      Anonymous
      Inactive

        Manau, suprantu jūsų mintį apie albumų kolekcijos verte.

        Pabandysiu paaiškinti savo požiūrį.

        Kai prieš keletą metu atnaujinau domėjimąsi muzika ir audio aparatūra, jau tada buvo aišku, kad skaitmeninis formatas ir streaminimas nenumaldomai veržiasi i mūsų gyvenimus ir nepavyks jų išvengti (bet ar reikia?). Tada galvojau: kaip dabar bus, anksčiau būdavo malonu paimti plokštelę arba CD i rankas, pavartyti, paskaityti, pačiupinėti, o dabar tiesiog paleidi failą plejeryje ir matai ekrane techninę info ir geriausiu atveju albumo paveiksliuką. Leidau įvykiams vystytis savo eiga, tik nusiteikiau dėl vieno dalyko: turėsiu tris šaltinius – CD, LP ir skaitmeną (čia skaitmena aš vadinu apibendrintai viską – streaminimą ir iš savo serverio ir iš public servisų ir tinklo grotuvus, transportus, DAC’us ir t.t.).

        Vėliau supratau, kad man svarbiausia yra turinys (tai yra tai, kokias emocijas man sukelia kūrinys/daina) ir garso kokybė, o ne laikmena, kurioje jis įrašytas (CD, LP, HDD ar Cloud’e). Juk koks skirtumas ar klausysi CD ar to paties atlikėjo FLAC’a, kuris bitas i bitą identiškas CD, jeigu garso kokybe tokia pati?

        Tie patys Pink Floyd, Miles Davis ar The Beatles – kas trukdo mėgautis jais (pilnais albumais, visa diskografija) per, tarkim, Tidal?

        Roon ir Tidal neturi kolekcinės vertes, tačiau tai yra labai patogus dalykas: gali matyti atlikėjo ir albumo istoriją, dainos žodžius, greitai surasti reikiamą kurinį, atlikėją ir t.t.

        “The Best of…” arba playlist’ai yra hedonizmo išraiška – aš noriu geriausių kurinių čia ir dabar. Tačiau tai nereiškia, kad aš savo kolekcijoje neturiu tu atlikėjų pilnų albumų ir jų neklausau. Dažniausiai turiu, kai kuriuos ne tik elektroninėje formoje, bet CD/LP.

        Sutinku, kad albumų rinkinys papasakoja apie atlikėją ir jo laikmetį. Aš taip ir darau: paėmęs visą atlikėjo diskografiją (būtinai chronologine albumu išleidimo tvarka) sudedu i viena didelį playlistą ir klausau nuo pradžių iki galo. Taip neseniai perklausiau Malcolm McLaren (nes mano buvo įdomi jo asmenybė, norėjau pažinti labiau), dabar šitaip “einu” per Supertramp. Klausau neskubėdamas, mėgaudamasis (ir turiniu ir kokybe). Man asmeniškai tai yra didesne verte, nei kaupti lentynose CD ar LP (nekalbu apie perpardavimo vertę, tuo neužsiimu).

        Man CD ar LP klausymas yra tarsi mini gurmaniška šventė (kaip ėjimas i restoraną suvalgyti mėgstamą steiką). Pvz., savaitgalį, kai yra laiko, užsidedu savo mėgstamus CD ar plokšteles, dažnai ir tas, kurios dešimtis kartu perklausytos skaitmenos pavidalu.

        #1160
        Anonymous
        Inactive

          Dar apie Bitlus – tas pats White Album (Deluxe Edition) yra Tidal’e masters kokybės (MQA). Galiu mėgautis juo ir visais kitais The Beatles albumais puikioje kokybėje ir visiškai legaliai. Todėl savęs ir klausiu – kodėl turėčiau pirkti jų CD ar LP?Capture
          Capture2

          #1197
          y5357
          Participant

            kas trukdo mėgautis jais (pilnais albumais, visa diskografija) per, tarkim, Tidal?

            Netrukdo gal ir niekas, tačiau yra tam tikrų priežasčių, kodėl CD yra objektyviai geriau. Visų pirma, tai jau paminėtas popierinės albumo dalies pavartymas – manau tai yra proceso dalis – yra albumų, kurių viršeliai padaryti išties stengiantis, būna kai kada dar ir koks nors tekstas paskaitymui (liner notes) – failai to nelabai gali suteikti. Na galima susirasti internete skenus (jei juos kas nors padarė), tačiau tai papildomas vargas ir nelabai pakeičia galimybės palaikyti tikrą daiktą rankose.

            Juk koks skirtumas ar klausysi CD ar to paties atlikėjo FLAC’a, kuris bitas i bitą identiškas CD, jeigu garso kokybe tokia pati?

            Tačiau servisai (bent kiek žinau) tesiūlo vieną variantą to pačio albumo, o kiekvienas senesnis, žymesnis albumas paprastai turi ne vieną skirtingai skambantį variantą – pirmus leidimus kurie dažnai ne iš tų pat šaltinių skaitmeninti, bei įvairius remasteringus, kurie taip pat nėra lygūs vienas kitam – vieni geriau pavykę, kiti daug kieno nuomone tik pablogėjimas. Perkant CD, galima (jei yra noro ir laiko) pasiskaityti ir išsirinkti tą geriausią, ar jei albumas labai patinka, net įsigyti kelis skirtingus leidimus ir pačiam nuspresti kuris geriausiai skamba. Ir tie skirtumai dažnai būna pakankamai dideli, kad ir ant labai nebrangios aparatūros girdisi. Aišku jei tiesiog norisi muzikos kaip fono, tai failai gal ir išties racionalesnis variantas – susiprogramuoji kelioms valandoms į priekį grojaraštį ir kiek reikia nepertraukiamai groja.

            Dar apie Bitlus – tas pats White Album (Deluxe Edition) yra Tidal’e masters kokybės (MQA)

            Aukštesnė įrašo rezoliucija dar negarantuoja, kad tai geriausiai skambantis jo variantas.

            Man CD ar LP klausymas yra tarsi mini gurmaniška šventė (kaip ėjimas i restoraną suvalgyti mėgstamą steiką). Pvz., savaitgalį, kai yra laiko, užsidedu savo mėgstamus CD ar plokšteles, dažnai ir tas, kurios dešimtis kartu perklausytos skaitmenos pavidalu.

            Suprantama. Jei tarkim darbo vietoje klausyti muzikos galimybė yra, streaming dėl suprantamų priežasčių ten patogiausias variantas, tuo tarpu klausant namų sąlygomis viskas paprasčiau, kolekcija (jei ji yra) po ranka. Kadangi muzikos klausausi tik namie, tai galima sakyti steiką sau leidžiu valgyti kiekvieną kartą. Pats nenaudoju streaming’o, nes man nėra jam poreikio, pilnaverčiam klausymui užsidedu fizinius formatus, o naujos muzikos paieškoms pasitarnauja youtube, kur garso kokybė nėra gera, bet užtat yra begalė įvairiausios muzikos kurią galima pabandymui paklausyti, ir jei atrodo verta vietos fonotekoje, ir įsigyti kokybiškame variante.

            #1199
            Anonymous
            Inactive

              Sutinku, kad laikyti tikrą daiktą (CD) rankose ir papildoma informacija apie atlikėją yra privalumas (tačiau man jis nėra esminis). Bet tada peršasi palyginimas elektroninių knygų vs paprastų knygų – ar svarbiau laikyti popierinę knygą rankose, ar įsisavinti informaciją, esančią joje. Man svarbiau informacija.

              Kad servisai siūlo vieną variantą albumo man yra daugiau privalumas, nei trūkumas, nes servisas užtikrina, kad išrinktas geriausias variantas, o perkant CD ar LP ir, nežinant leidimo ypatumų, galima nusipirkti netikusį variantą.

              Aukštesnė rezoliucija negarantuoja kokybės, pirmiausia turi būti kokybiškas studijinis įrašas. Tas lygiai taip pat galioja ir CD ir LP. Šiuo konkrečiu Bitlų atveju kokybė puiki ir man nekyla noras ieškoti kitokių šio albumo variantų (žinoma, jų yra), nes mano supratimu tai būtų tuščias laiko švaistymas (geriau jį panaudoti kitur).

              Darbo sąlygomis, vakarėliuose, streamingas, suprantama, yra patogiausias variantas, tačiau mano mintis tokia ir buvo, kad streamingas puikiausiai tinka kaip pagrindinis muzikos šaltinis (jeigu viskas padaryta teisingai – kai kurie gal galvoja, kad streamingas yra tik grojimas iš telefono į Bluetooth kolonėlę). Pvz mano elektroninėje muzikos bibliotekoje yra keli (gal keliolika) tūkstančių albumų ir, jei jie visi būtų fiziniu pavidalu, vien jų laikymas ir ieškojimas reikiamo albumo būtų didelė problema (man estetinis kambario vaizdas turi didelę reikšmę, nemėgstu užgriozdintų patalpų). Naujos muzikos paieškoms Spotify yra nepralenkiamas: pagal mėgstamus atlikėjus siūlo panašius, parodo esamų atlikėjų naujus kūrinius ir t.t. Aš vien dėl šios funkcijos Spotify naudoju.

              #1205
              Belas
              Keymaster

                MariusB:   …kai kurie gal galvoja, kad streamingas yra tik grojimas iš telefono į Bluetooth kolonėlę.

                Panašiai galvoju, todėl noriu paklausti.
                Kodėl būtų blogai turėti išmaniąją apyrankę, kurios ekranėlį palietęs galėčiau:
                – paruošti savo grojaraštį;
                – užsisakyti kažkurio muzikos stiliaus populiariausią rinkinį;
                – paprašyti muziką sukomplektuoti albumais ir groti, pavyzdžiui kažkurį Pink Floyd albumą.

                Ausyse būtų bevieliai kamštukai, leidžiantys laisvai gyventi. Arba ant stalo kolonėlės, kuriančios realistišką muzikinę sceną. Komplektukas su ausinėmis galėtų kainuoti apytiksliai dviejų radijo imtuvų kainą (~50 €). Tokį aš nusipirkčiau. Smart watch ir earphones

                • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
                #1227
                Anonymous
                Inactive

                  Apyrankė būtų blogai tik dėl vieno dalyko – mažas ekranas ir nepatogus valdymas (sūnus turi telefoną apyrankę, kurios nebenaudoja dėl nepatogumo). Techniškai tai realizuoti per Bluetooth sąsają yra visiškai nesudėtinga ir, manau, gal toks sprendimas ir yra. Jeigu būtų sprendimas realizuotas su patogiu valdymu, aš tikriausiai tokią apyrankę pirkčiau, nes dabar, norėdamas pasileisti savo playlistą, turiu žvalgytis kur padėtas telefonas.

                  Pagalbinės funkcijos kaip playlistų sukompiliavimas pagal skonį (pvz Spotify analizuoja ką klausai ir parenka panašius atlikėjus – man tai didelis privakumas) egzistuoja jau dabar ir aš tuo naudojuosi.

                  Dėl ausų kamštukų turbūt nelabai supratau (gal turite omeny ausines-implantus? 🙂 ). Aš pirmenybę teikiu grindinėms kolonėlėms, čia kalba labiau ėjo apie muzikos kolekcijos laikymą ir šaltinius.

                  O dėl kainos tai už kokybę, kurią turi ne masiniai produktai, reikia mokėti. Jei komplektas, į kurį įeitų apyrankė, ausinės ir/ar kolonėlės kainuotų €50, tai ir garso kokybė būtų atitinkama.

                  Supraskite mane teisingai – aš nesistengiu įrodyti, kad streamingas yra vienintelis tikrasis pasirinkimas. Aš tik norėjau pasakyti, kad tai yra labai šiuolaikiškas būdas mėgautis gera garso kokybe ir didžiuliais jo patogumais. Be abejo, CD/LP gyvuoja ir gyvuos ir bus daugybė juos naudojančių (ir aš tarp jų).

                  #1231
                  y5357
                  Participant

                    Bet tada peršasi palyginimas elektroninių knygų vs paprastų knygų – ar svarbiau laikyti popierinę knygą rankose, ar įsisavinti informaciją, esančią joje. Man svarbiau informacija.

                    Taip, panaši situacija. Na, jei skaityt grynai dėl malonumo (ne techninę ar mokslo tikslams reikalingą literaturą), tai man priimtinas tik popierinis variantas.

                    Kad servisai siūlo vieną variantą albumo man yra daugiau privalumas, nei trūkumas, nes servisas užtikrina, kad išrinktas geriausias variantas, o perkant CD ar LP ir, nežinant leidimo ypatumų, galima nusipirkti netikusį variantą.

                    Teoriškai galėtų būti teisinga, praktiškai, vidutinis klausytojas nenaudoja geros aparatūros ir į tą vidutinį servisai paprastai ir taikosi – ima vėliausią remasterį, leidėjai greičiausiai taip pat pateikia tokį variantą. Na, bet tai dar ir supratimo kas yra blogai ar gerai reikalas. Yra daug jaunesnių kartų žmonių, kurie pripratę prie sukompresuoto, mažą dinaminį diapazoną turinčio garso, ir jiems taip girdėti visą muziką yra labai priimtinai ir tiesiog normalu. Aš šiuo atveju nebūdamas senas prie tų senų, nes man gerai neskamba kai iš seno įrašo “valomi” triuškmai pažeidžiant originalų skambesį ir kai garsas kompresuojamas kad skambėtų kaip šiuolaikinė produkcija. Jau vien dėl to niekad nesirinkčiau streaming’o – nes man nuo tokių dalykų priklauso, kiek malonu ar nemalonu klausyti muziką. Jei ir turinys geras, netinkamai pateiktas – ne toks skanus. Jei norėčiau klausyti failų, tai kopijuočiau nuo tinkamų CD arba tektų piratauti.

                    Na bet galima sakyti kad tiesiog išsiknisinėju, nes dauguma pasaulio melomanų į visą tai nekreipia dėmesio. Ir gerai – kuo mažiau girdi ko nereikia, tuo gyvenimas paprastesnis ir malonesnis.

                    #1250
                    Belas
                    Keymaster

                      MariusB:

                      aš nesistengiu įrodyti, kad streamingas yra vienintelis tikrasis pasirinkimas.

                      Nemažai jaunosios kartos muzikos mylėtojų teigia, kad geriausias būdas klausyti muziką yra iš muzikos failų serverių. FB perskaitytas teiginysstreaminimui priklauso ateitis, o vinilas ir CD liks egzotika atspindi tam tikros muzikos mylėtojų nuomonę. Kartu tai buvo kibirkštis diskusijai pradėti. Netgi suabejojus, žodžių autorių kviesčiau neskubėti pasitraukti. Apžvalga bus įdomi skaitytojams, o gilesnei diskusijai oponavimas yra naudingas.

                      MariusB:

                      Dėl ausų kamštukų turbūt nelabai supratau (gal turite omeny ausines-implantus)?

                      Paminėjau bevieles į ausis įstatomas ausines-kamštukus. Štai tokia super-miniatiūrinė GAS:
                      Bevielės

                      Paminėtą išmaniosios apyrankės ir ausų kamštukų komplekto kainą galiu pagrįsti patirtimi. Skaitmeninė aparatūra sparčiai tobulėja ir pinga. Muzikiniams failams klausyti 50 € kaina tikriausiai padidinta. Dar neseniai sunku buvo patikėti, kad su išmaniuoju veltui gausime kompiuterį, radiją, TV, diktofoną, filmavimo kamerą, visokiausius failų grotuvus ir ausines. Pasigendu termometro ir svarstyklių sumeškeriotai žuvelei pasverti, bet tikriausiai tai laikina. ?

                      #1267
                      Belas
                      Keymaster

                        Mums muzika yra koncertai, o taip pat įrašų studijose įrašyti albumai. Kalbant apie populiariąją muziką, didžiausią profesionalių muzikantų pajamų dalį sudaro albumų pardavimas. Kolekcionuodami įrašus finansuojame muzikos pramonę, todėl šis tandemas svarbus ir neatskiriamas. Kažkokia dalis muzikos nugula radijo ir televizijos studijose, bet ten mažai būna tokios, kurios negalėtume nusipirkti diskuose. Radijas ir TV yra papildomas muzikos šaltinis, iš kur ją gauname veltui.

                        Galbūt buvę eksperimentų, kai kažkuris atlikėjas įrašė tik elektroninį albumą, bet seniai susiformavo tradicija išleisti kasetę, vinilo arba lazerinį diską. Turėjome įvairiausių muzikos įrašų nešėjų, bet vartotojams sėkmingiausias būtų CD. Deja, muzikos pramonei CD sudavė skaudų smūgį – 1980-aisiais niekas negalėjo žinoti, kad namų kompiuteriu bus galima pigiai nukopijuoti diskelius. Neišgelbėjo ir naujesni lazerinių diskelių standartai, nes bet kokią skaitmeninę apsaugą galima nulaužti. Muzikai atėjo sunkios dienos, bet neseniai ištiko dar baisesnis dalykas – muzika ėmė prekiauti nebe muziką išmanantys, o kompiuteristai. Kažkoks Apple ar Groove nusiperka teisę į kūrinį ir ima diktuoti sąlygas. Tokie yra stiprūs, nes lengviau ras būdų apsaugoti turtą. Gali sukurti PĮ, arba gaminti savo prekei pritaikytus failų grotuvus. Įmonės mažos, biznis nereikalauja daug investicijų. Jei nepasiseka, bankrutuoja be kompensacijų už padarytą žalą. Užsidarė daug muzikos failų pardavėjų, bet procesas nebesustabdomas. Failų serveriuose daug muzikos palikta už borto, bet iki dantų kompiuterizuotam jaunimui visos ir nereikia! Melomanams muzikos failų serverių (MFS) paslaugos taip pat tinka, nes garso kokybė jiems nėra labai svarbu.

                        Žemiau schemoje į grandinę sudėjau muziką ir klausytoją. Pagrindinę nuoseklią grandinę nuo albumo (disko) iki muzikos kambario pavadinau Audiofilo keliu. Radijas ir televizija būtų papildomos muzikos klausymo šakos. Pastarosios turi savo muzikos fondus, kuriais galime naudotis veltui.
                        Jei schemos šaką su MFS reiktų detaliau aprašyti arba redaguoti, prašau parašyti ir kartu patobulinsime.

                        Muzika ir failai_Audiofilo kelias_forumui

                      Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 43 total)
                      • You must be logged in to reply to this topic.