Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Kolekcionavimas Mūsų muzikos kolekcija Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

#1315
Anonymous
Inactive

    Apie LP kopijas skaitmeniniame formate nešneku, nes man neteko susidurti su tokiomis public streamingo pasiūloje, bet gal būna ir tokių.

    CD kopija (WAV arba FLAC failai) bus įdentiška, aišku, su sąlyga, kad CD nuskaitytas naudojant gerą techninę ir programinę įrangą. Aš darau prielaidą, kad paslaugų tiekėjai tokią įrangą turi ir naudoja.

    Sakydamas “…arba net aukštesnę” aš turėjau omeny ne tai, kad iš kopijuojant CD galima išgauti aukštesnę raišką/kokybę, o tai, kad pvz Tidal siūlo Master kokybės įrašų, kurie streaminami vartotojui raiška, didesne nei CD raiška, pvz 96 Khz / 24 bit (tam naudojamas MQA, bet čia atskira tema). Kai jūs sakote “Neteko girdėti, kad kažkoks Tidal albumų failus gautų iš įrašų studijų” ar jūs tai tiksliai žinote ar tai tik jūsų prielaida? Reikėtų pasiaiškinti, bet aš darau prielaidą, kad Tidal turi priėjimą prie aukštesnės kokybės nei CD studijinių įrašų ir būtent jie yra pateikiami vartotojams “Masters” skyrelyje. Nes, jeigu Tidal tiesiog nukopijuoja CD ir dirbtinai padidina jo raišką (upscaling), tada tai būtų tiesioginis vartotojų apgaudinėjimas. Jei paaiškėtų, kad taip ir yra, aš atsiimčiau savo žodžius “…arba net aukštesnę”.

    Dar norėčiau patikslinti (gal būt dar yra nežinančių) dėl teiginio “Kalbu apie MP3, FLAC ar kitokį duomenų kompresavimą.”. Skirtingai nuo MP3, FLAC yra duomenų suspaudimas be informacijos praradimo, panašiai kaip suspaudžiamas failas į ZIP ar RAR ir išpakuojamas be praradimo ir tai jokios įtakos garso kokybei neturi.

    Paveiksliuke žemiau yra parodyta kaip Tidal perduoda CD kokybės FLAC formato srautą – tai yra įrodymas, kad Tidal Hi-Fi duoda CD kokybę. Toliau jau yra vartotojo aparatūrinių ir programinių komponentų reikalas perduoti šį srautą iki DAC’o nepakitusį (manau, didelė dalis vartotojų į tai nekreipia dėmesio).

    Nevisai sutinku su teiginiu “Pagrindinis kelias į muzikos pažinimą ir garso kokybę išlieka albumų diskuose klausymas”. Sutinku tik ta prasme, kad nepatyręs vartotojas įsigijęs neblogą CD grotuvą jau iš karto turės neblogą kokybę, o streamingo atveju yra viskas daug painiau ir sudėtingiau. Pvz tas pats stream’as kaip paveikslėlyje žemiau gali ateiti į telefoną, o iš ten per Bluetooth (tarkim, be AptX ar LDAC) į kolonėlę ir kokybės nebelieka. Tada taip – CD geriau. Bet aš kalbu apie streamingo sistemas, kurios yra paruoštos kokybiško garso atkūrimui, nenusileidžiančiam CD.

    Capture