Audiofilas › Forums › Praktika › Serijinių gaminių tyrinėjimai › Pramoninis aparatas › Reply To: Pramoninis aparatas
Magnat Transpuls 1500 įvertinti leistų kitų patyrusių kolonėlių gamintojų apžvalga.
Altec Lansing ir JBL gamino gerus garsiakalbius ir kolonėles. Iš buitinių su 15″ žemadažniais norėčiau paminėti Altec Lansing dvijuostes su ruporu Model 19, o taip pat JBL L200 dvijuostes ir trijuostes L300. Visos šios AS su profesionaliais garsiakalbiais, tačiau paskirtis buvo atkurti muziką namuose.
Norint kokybiškai atkurti ŽD nuo maždaug 30 Hz dažnių, 15″ garsiakalbiams reikia apie 200 ltr. tūrio AS korpusų. Siekiant sumažinti kainą ir svorį, buitinių AS korpusai buvo gaminami iš 20 – 25 mm storio plokštės, bet net iš 19 mm storio plokštės pagamintos Model 19 sveria 65 kg.
140 litrų dydžio Magnat Transpuls 1500 korpusai pagaminti iš 20 mm storio plokštės. Sunaudota 0,05 m3 medžiagos. Pigiausios vidutinio tankio MDF plokštės svoris būtų 25 kg. Klijai, tvirtinimo dalys ir dažai svertų apie 2 kg. Lengva priekio panelė, paprasčiausi filtrai, jungtys – dar tiek pat ir garsiakalbiams bei ruporui lieka apie 8 kg. svorio. Net prie vidutiniško 80 dB garsumo toks netvirtas korpusas vibruos ir rezonuos. Kelių kilogramų svorio žemadažnis turės silpną motorą ir negalės atlaikyti deklaruojamą 250W/500W galią.
Kuo ypatingas galėtų būti Magnat Transpuls 1500 garsas?
Tam pačiam garsumui sukurti didelių žemadažnių membranų eiga atitinkamai būna mažesnė. Didelės membranos juda ne tik lėčiau, bet dėl didesnio akustinio apkrovimo, pereinamasis procesas (membranų nusiraminimo laikas) yra trumpesnis. Lyginant su mažosiomis AS, Transpuls 1500 kolonėlių garsas turėtų būti sausesnis, geriau akcentuotas, bet žemųjų tikriausia trūktų.
- This reply was modified 3 years, 9 months ago by Belas.