Pramoninis aparatas

Audiofilas Forums Praktika Serijinių gaminių tyrinėjimai Pramoninis aparatas

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 39 total)
  • Author
    Posts
  • #892
    Belas
    Keymaster

      Patyrinėkime ir pasidalinkime patirtimi apie įsigytą serijinį GAS įrenginį.

      Be-žinių-sunku-išsirinkti

       

       

      • This topic was modified 2 years, 4 months ago by Belas.
      #1778
      Bakanas
      Participant

        Norejau isgirsti nuomone apie Harbeth koloneles ir patį gamintoja. Ar tikrai jos vertos liaupsiu ir kainos ?

        #1781
        Belas
        Keymaster

          Harbeth ilgas tradicijas turintis gamintojas. Sukūrę daugybę kolonėlių. Kai kurios naudojamos įrašų studijose. Man patinka, kad nesivaiko madų. Korpusai paprasti, stačiakampiai, tačiau konstruktoriai ištikimi “auksinės” korpuso proporcijų taisyklės reikalavimams.

          Kainas vertinti sunkus ir nemalonus darbas. Harbeth kolonėlės brangios. Jei siekiama sutaupyti ir mažiau prarasti parduodant, reiktų dairytis antrinėje rinkoje. Žinoma, čia didesnė rizika nusipirkti remontuotas ar “pagerintas”.
          Diskusija būtų produktyvesnė žinant konkretų AS modelį, arba žinant skiriamą pinigų sumą.

          #2029
          Belas
          Keymaster

            Ieškančiam sau pirmojo LP grotuvo patariau pirkti Direct Drive (DD). Patefonų klestėjimo laikais japoniški DD kokybė/kaina požiūriu buvo nugalėję visus kitokius rolikinius (idler-drive) ir dirželinius (belt-drive). Direct Drive nebuvo pigiausi, nes buvo reikalinga variklio valdymo elektronika. Japonai gamybą buvo taip ištobulinę, kad už 300 $ buvo galima nupirkti gerą “suktuką” su S-tonarmu. Uždėjus geresnę galvutę su elipsine adatėle, 2 gramų apkrovimu buvo galima atkurti bet kurį vinilo įrašą negadinant plokštelių. DD kinematika neturi susidėvinčių dalių, nereikalauja priežiūros, o parametrais lenkia visokius senuosius buitinius Garrard, Lenco ar Thorens rolikinius.
            Mano klientui pavyko nupirkti automatinį Mitsubishi TD-84DA, su gerais deklaruojamais pagrindiniais parametrais: 33,3 ir 45 rpm greičiai, detonacijos (± 0,1 % DIN p-p ir 0,03 % WRMS), rumble triukšmai (70 dB pagal DIN-B), takelio nuskaitymo paklaida (+ 2.9 °/-1.5 °).
            Nuolatinės srovės bekontaktis servo-variklis yra 4 fazių su 12 polių elektroniniu valdymu. Statiškai subalansuotas S-tipo tanarmas pritaikytas 4,5 – 10 g svorio galvutėms. Patefono diskas didelis (324 mm, 1,3 kg), išlietas iš aliuminio mišinio (silumino) aukšto slėgio būdu. Patefonas sunkus – 9.5 kg. Japoniški gaminiai pasižymi aukšta kokybe, o Mitsubishi/Diatone buvo vieni iš lyderių.

            Manęs paprašė patefoną paruošti darbui. Patikrinau, išvaliau, suderinau. Komplekte buvo nebloga Denon DL-110 aukšto išėjimo signalo MC galvutė elipsine adatėle. Adatėlė turėjusi traumą – buvo remontuotas adatos laikiklis (cantilever). Adatėlė nesudilusi, o ir laikiklio remontas atliktas gerai. Testuojant išlindo problema – ilgiau pagrojus įrašą su gilesniais ŽD prapuldavo vienas ar abu kanalai. Pavyko sutvarkyti ir dabar patefonas laukia užsakovo. Galiu garantuoti, kad šis patefonas suksis dar daug metų ir bet kada bus galima parduoti už pirkimo kainą (220 + 50 € man už darbą) – puiki investicija!
            Kelios nuotraukos.
            4-fazis 12 polių DD variklis:Variklis
            Vidaus vaizdas ir elektronika:

            Apačia

            Adatėlė iš visų pusių:Denon adata_darbinis profilis

            Denon adata_skersai
            Adatėlė iš viršaus:Denon adata_statmenai_padidinta

            #2033
            Belas
            Keymaster

              Mitsubishi DP-84DA Direct Drive Automatic Turntable vaizdas atlikus darbus (dangtis nuimtas):Sutvarkytas
              Gal bus įdomu perskaityti darbų ataskaitą ir pažiūrėti trumpą filmuką.

              #2159
              Belas
              Keymaster

                Apie atgimusias JBL, Magnat ir Yamaha retro stiliaus kolonėles

                Back to the future with JBL’s iconic L100 Classic speaker
                The L100 was JBL’s ultimate 1970s rock speaker, and now it’s back and sounding better than ever

                Taip pernai buvo pristatytos šiuolaikinės JBL L-100 Classsic kolonėlės. Parašiau kabutės, nes iš tikrojo JBL L-100 projekto nieko nelikę.
                Samsung nupirko Harman Kardon su visais ten buvusiais gerais aparatūros gamintojais, tame skaičiuje ir JBL. Nieko neprikiši – Samsung turi teisę naudoti ir intelektualųjį JBL turtą.

                JBL L-100 buvo geros trijuostės AS. Tai tie patys „4311“ artimojo lauko studijiniai monitoriai su JBL 2213 12“ žemadažniais baltomis membranomis,  LE 25 VD ir LE-5-2 AD garsiakalbiais.
                JBL 2213 žemadažniai buvo su Alnico magnetais, leidžiančiais pasiekti mažiausius iškraipymus. Apie senąsias JBL L-100 galima perskaityti brošiūroje. VD garsiakalbiai LE25 buvo su Alnico arba su feritiniais magnetais.
                Naujosiose „L-100 Classic“ kolonėlėse taip pat 12“ baltas žemadažnis, išoriškai panašus korpusas, bet tai ir viskas. Kolonėlės pristatomos pagal šiuolaikinį marketingą, lyg būtų analogiškos arba net geresnės už L-100/4311.
                L-100 buvo 8 Omų, o naujosios – 4 Omų. Senųjų jautris didesnis, skyrimo dažniai taip pat skiriasi: buvo 1500 ir 6000, o naujųjų – 450 ir 2500 Hz. JBL L-100 buvo kelių modifikacijų.
                Vėlesnės L-100, o taip pat 4311 monitoriai atrodė maždaug kaip šioje nuotraukoje:JBL L-100„JBL L-100 Classic“ vaizdas be apsauginės panelės:
                JBL L-100 ClassicJei garsiakalbiai ir filtrai yra kitokios konstrukcijos, šnekėti apie analogišką garso kokybę tikroms JBL L-100 yra neatsakinga.

                • This reply was modified 2 years, 4 months ago by Belas.
                #2167
                Belas
                Keymaster

                  Magnat pristatė Transpuls 1500 trijuostes kolonėles su 15″ žemadažniu ir ruporu AD modulyje.
                  Gal iš tiesu tai puikus gaminys už 450 €/vnt. ? Magnat-1500Full-size retro floorstanding speaker with 15″ woofer and dynamic tweeter horn
                  Nepamenu, kad būčiau matęs techniškai įdomių Magnat aparatų, išskyrus prieš 40 metų sukonstruotą plazminį aukštadažnį MP-02.
                  Pažvelkime į retro-audiofilinių grindinių Transpuls 1500 techninį pristatymą:
                  – 3-way CRA bass reflex;
                  – 15″ woofer, 6.5″ midrange,2 x 1” horn-dome tweeters;
                  – 250 / 500 Watts;
                  – 95 dB (2.8V/1m);
                  – 4 – 8 Ohms;
                  – 16 – 35000 Hz;
                  – 514 x 1000 x 385 mm, 37 kg.

                  Parametrai skurdūs, matavimo sąlygos neaprašytos.
                  Jei buitinės aparatūros gamintojas deklaruoja 4-8 Omai, reiškia nominali varža bus 4 Omai. Atitinkamai jautris bus -3 dB mažesnis (92 dB/W/m).
                  92 dB/W/m jautrio kolonėlėse gabaritai leistų 38 cm dydžio žemadažniam dirbti nuo 25 Hz, bet būtų reikalingas labai geras garsiakalbis. Sunku būtų rasti gamintoją, savo linijoje turintį 15″ plačiajuostį žemadažnį, kurio rezonansas būtų apie 25 Hz. O jei rastume, toks svertų 10 kilogramų ir pora kainuotų tūkstantį. Šiais laikais patiems pasigaminti garsiakalbius neapsimoka, nes nurungtų didesnes gamybos apimtis turintys specializuoti gamintojai. Nebent kalbėtume apie patį aukščiausią kolonėlių lygį, kai rinkoje reikiamų garsiakalbių nenupirksi ir neužsakysi.
                  Dažninės deklaruotas ribas (16 Hz – 35 kHz) komentuoti neverta, nes bet kurios kolonėlės atkuria bet kurį iš stiprintuvo paduodamą signalą. Jei dažninės ribos neužrašomos, reiškia dažninė labai netolygi. Magnat specifikacijoje užrašyti skaičiai be tolerancijų pasakytų dažninę -10 dB lygyje, bet ir tada deklaruojama optimistinė dažninė galėtų būti 40 Hz – 20 kHz. Šnekant realiais skaičiais, 92 dB/W/m jautrio nebrangios AS galėtų atkurti maždaug nuo 50 Hz @-3 dB.
                  Aukščiausių dažnių atkūrimas taip pat kelia abejonių – kupoliniai AD garsiakalbiai minkštomis membranomis nepritaikyti dirbti su ruporu. Magnat pabandė sumažinti membranų apkrovimą, bet toks AD modulis turės didelius iškraipymus. Aukščiausias atkuriamas dažnis bus ne didesnis, kaip garsiakalbių be ruporų. Grubiai vertinant, galbūt 20 kHz su dideliu dažninės netolygumu ir girdimais iškraipymais.
                  Kolonėlių korpusas nepritaikytas kokybiškam garsui pasiekti, bet atitinka užduotį pagaminti pigiai. Dvigubai mažesnės (65 ltr) šiuolaikinės Yamaha NS-5000 su 12″ ŽD garsiakalbiu sveria 35 kg ir tai yra minimalus-priimtinas kolonėlių svoris. Jei 140 litrų Transpuls 1500 su dideliais garsiakalbiais ir ruporu sveria 37 kilogramus, reiškia nei gero korpuso, nei stiprių garsiakalbių kolonėlėse nėra.

                  Magnat Transpuls 1500 būtų tinkamos neišrankaus jaunimo vakarėliui ar mokyklos diskotekai, bet kalbėti apie kokybišką muzikos atkūrimą pagrindo aš nematau.

                  • This reply was modified 3 years ago by Belas.
                  #2190
                  Belas
                  Keymaster

                    Magnat Transpuls 1500 įvertinti leistų kitų patyrusių kolonėlių gamintojų apžvalga.

                    Altec Lansing ir JBL gamino gerus garsiakalbius ir kolonėles. Iš buitinių su 15″ žemadažniais norėčiau paminėti Altec Lansing dvijuostes su ruporu Model 19, o taip pat JBL L200 dvijuostes ir trijuostes L300. Visos šios AS su profesionaliais garsiakalbiais, tačiau paskirtis buvo atkurti muziką namuose.
                    Norint kokybiškai atkurti ŽD nuo maždaug 30 Hz dažnių, 15″ garsiakalbiams reikia apie 200 ltr. tūrio AS korpusų. Siekiant sumažinti kainą ir svorį, buitinių AS korpusai buvo gaminami iš 20 – 25 mm storio plokštės, bet net iš 19 mm storio plokštės pagamintos Model 19 sveria 65 kg.
                    140 litrų dydžio Magnat Transpuls 1500 korpusai pagaminti iš 20 mm storio plokštės. Sunaudota 0,05 m3 medžiagos. Pigiausios vidutinio tankio MDF plokštės svoris būtų 25 kg. Klijai, tvirtinimo dalys ir dažai svertų apie 2 kg. Lengva priekio panelė, paprasčiausi filtrai, jungtys – dar tiek pat ir garsiakalbiams bei ruporui lieka apie 8 kg. svorio. Net prie vidutiniško 80 dB garsumo toks netvirtas korpusas vibruos ir rezonuos. Kelių kilogramų svorio žemadažnis turės silpną motorą ir negalės atlaikyti deklaruojamą 250W/500W galią.

                    Kuo ypatingas galėtų būti Magnat Transpuls 1500 garsas?
                    Tam pačiam garsumui sukurti didelių žemadažnių membranų eiga atitinkamai būna mažesnė. Didelės membranos juda ne tik lėčiau, bet dėl didesnio akustinio apkrovimo, pereinamasis procesas (membranų nusiraminimo laikas) yra trumpesnis. Lyginant su mažosiomis AS, Transpuls 1500 kolonėlių garsas turėtų būti sausesnis, geriau akcentuotas, bet žemųjų tikriausia trūktų.Altec 19 JBL L200 L300

                    • This reply was modified 3 years ago by Belas.
                    #2226
                    Belas
                    Keymaster

                      Pabandykime įvertinti deklaruojamą Transpuls 1500 kolonėlių dažninę.

                      Didžiausia kolonėlių vertė yra žemųjų dažnių atkūrimas, nes ten telkiasi pagrindinė muzikos jėga. Kokybiškam ŽD atkūrimui reikalingos didelės ir brangios kolonėlės, bet Magnat siūlo nusipirkti nebrangias ir klausyti žemuosius nuo 16 Hz.
                      Akustikos mokslas teigia, kad kolonėlių efektyvumas, tūris ir žemiausi atkuriami dažniai yra griežtoje matematinėje priklausomybėje. Tą priklausomybė galite pamatyti čia.
                      Tai štai, 140 litrų tūrio “idealių” kolonėlių, atkuriančių nuo 16 Hercų maksimalus efektyvumas būtų maždaug 0,25 % (jautrio parametrais tai būtų 86 dB/W/m). Jei nominalus kolonėlių jautris 95 dB @ 2,83 V (92 dB/W/m), 16 Hercų dažnį 140 litrų tūrio kolonėlės galėtų atkurti maždaug 10 kartų žemesniu garsumu.
                      Yra kita problema – kolonėlėje turėtų būti sumontuotas maždaug 16 Hz rezonansą turintis žemadažnis. Toks garsiakalbis būtų su sunkia membrana, turėtų nedidelį jautrį ir negalėtų atkurti visą 16 – 1000 Hz dažnių ruožą. Kyla prieštaravimas deklaruojamiems parametrams – Transpuls 1500 jautris būtų ne 92, o apie 10 kartų žemesnis. Netgi žemesnis už lentyninių su 6″ žemadažniu, atkuriančių nuo 40 Hz.

                      Aukštųjų 35 kHz dažnių atkūrimą jau aptarėme – jis negali būti didesnis už aukščiausią panaudotų kupolinių garsiakalbių atkuriamą dažnį. Kadangi vienas 1″ nebrangus aukštadažnis atkuria iki ~20 kHz, dviejų AD garsiakalbių atkūrimas būtų prastesnis. Šnekėti apie 35 kHz atkūrimą pagrindo aš nematau. Kadangi Magnat nenurodo deklaruotų parametrų sąlygų, pigių kolonėlių pirkėjai didelių pretenzijų Transpuls 1500 pardavėjui reikšti negali.
                      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                      Bus įdomu sužinoti atsiliepimų iš Magnat Full-size retro floorstanding speaker with 15″ woofer and dynamic tweeter horn perklausos – parašykite.

                      • This reply was modified 3 years ago by Belas.
                      #2234
                      Belas
                      Keymaster

                        Apie Magnat Transpuls 1500 perskaičiau Audioforume, kur buvo nuoroda į M. Borzenkovo reklaminį filmuką.
                        M. Borzenkovas talentingai apjungia techniką ir vaidybą. Reklama sunki sritis, todėl kainuoja gerus pinigus. Pinigų Borzenkovui nepavydžiu, bet tokius spektaklius turime vertinti atsargiai – iš šio “specialisto” nesu išgirdęs nei svarbesnio techninio teiginio, nei giliau apie naujoves.
                        Transpuls 1500 pristatymas šaržo stiliumi man patiko. Per daug neakcentuojant, Michailui B. pavyko įspėti žiūrovą, kad kalbama apie techniškai prastas kolonėles.ReklamaMan labiau patiko rusiškas filmukas apie rūbininkę-strategę.  Jei apie aparatūrą, tada šis apie patefono pirkėją.

                        • This reply was modified 3 years, 5 months ago by Belas.
                      Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 39 total)
                      • You must be logged in to reply to this topic.