Reply To: Melomanai esame visi muziką mylintys!

Audiofilas Forums Mano sielos ruporas Melomanija Melomanai esame visi muziką mylintys! Reply To: Melomanai esame visi muziką mylintys!

#4609
Belas
Keymaster

    Giedrius Kuprevičius už mane vyresnis, bet nelabai. Į Kauną persikrausčius 1969-ais, Giedrius jau buvo baigęs muzikos kompozicijos mokslus. Su tėvu Viktoru Kuprevičiumi skambindavo Kauno varpais, bet tada man labiau rūpėjo kita Giedriaus veikla – “Muzikiniai trečiadieniai” ir improvizacijų vakarai Kauno filharmonijoje. Va ten prisigėriau šio drąsaus ir talentingo žmogaus pamokų!
    Giedriaus improvizacijų vakarai buvo laisvės gurkšnis. Pilna salė žmonių – daugumoje jaunimas ir studentija. Kaifavome klausydami Giedriaus muzikines mintis, kurias fortepiono klaviatūra perteikdavo perskaitęs iš salės gautame raštelyje-užsakyme. Kultūriškai būdavome disidentai, nes klausydavome uždraustas radijo stotis ir visokius Top-20 viduriniosiomis bangomis iš Radio Luxenbourg, bet “viešasis draugas” – tada viens kitam buvome товарищ – Giedrius mus suprato ir palaikė. “Palaikė” tada reikšdavo labai daug…

    Kaip atsirado muzika?
    Senovės Graikai atrado muziką stebėdami dangų?
    O gal muzika atsirado per žaidimus?
    Jei į muziką žiūrėsi per Verdi, nepamatysi Pučini – replikuoja kompozitorius Giedrius K.
    Kviečiu paskirti porą valandų pabūti su protingu žmogumu, išklausyti profesoriaus G. K. paskaitą Penktoji muzikos kilmės versija ir pagriebti savąją Muzikos šaknį.Giedrius