Reply To: Patefonai

#4974
Belas
Keymaster

    Neprisimenu kiek esu turėjęs DD patefonų, bet pirmasis buvo Technics SL-1200 Mk2 su pažangiausia  Quartz Locked Phase servo sistema.  Technics buvo populiarūs, nes palyginti nebrangūs, patogūs naudoti ir labai patikimi. Paskutinis mano čiupinėtas buvo iš tų senųjų laikų Mitsubishi DP-84DA. Čia plačiau kas viduje, o čia trumpas filmukas.

    Sony buvo aparatūros sudėtingumo meistrai, bet patefonų srityje mane nustebino Kenwood L07D.
    Maskvoje pas bičiulį buvo keli patefonai, bet pagrindinis buvo šis milžinas. Muziką klausydavome ir LP diskus į Nakamichi 1000 ZXL persirašydavau būtent šiuo. Buvo sumontuoti 2 tonarmai, todėl buvo galima klausyti 2 galvutėmis – Shure V15 Type III arba pačia brangiausia Ortofon MC-30. Korekcinis taip pat buvo aukščiausios klasės Kensonic C220. Garsas sklisdavo iš studijinių monitorių JBL 4343 pusiau aktyviniame režime per du Threshold galios stiprintuvus.
    Tai štai, tas Kenwood L07D turėjo sudėtingą konstrukciją, labai sunkų pagrindą ir 2 rankenas įrenginiui pakelti. Patefonas svėrė 35 kilogramus, todėl nešdavome dviese. Diskas iš kompozito (aliuminis-duraliuminis-aliuminis), su ant viršaus uždedamu 5 mm storio nerūdijančio plieno paklotu (mat). Tada disko svoris būdavo 5,5 kg, bet ant Aleksandro patefono disko dar buvo specialus keraminės medžiagos papildomas paklotas TS-10.  Kartu su variklio rotoriumi disko svoris 6,8 kg, o su visais priedais – išoriniu disko stabilizatoriumi DS-20, bei vidiniu DS-21, plokštelės nešėjo svoris buvo beveik 10 kg. Nevibruojanti, gerai nuo variklio patefono galvutę ekranuojanti disko konstrukcija, kuriai nukelti buvo padarytos 2 kiaurymės specialiems varžtams-laikikliams įsukti.
    Detonacijų lygis parametruose nurodytas mažesnis kaip 0,01 %, o rumpelis -94 dB pagal DIN. Tikriausiai šis aparatas buvo rekordiškai tylus. Vinilo plokštelei klausyti tai nebūtina, bet norint ištraukti viską,  užsispyręs muzikos mylėtojas 1970-80 galėjo nusipirkti štai tokį absoliutų patefoną.
    Lietuvoje tokio aukšto lygio aparatūros anais laikais turėti negalėjome. Visoje TSRS L07D tikriausiai buvo vienintelis , nes tiekimo kanalų nebuvo. Čia pasitarnavo mano bičiulio Aleksandro M. draugas, kurio tėvas buvo TSRS ambasadorius Amerikoje. A. M. galėdavo iš JAV užsakyti naujausią aparatūrą, arba po Maskvą su bičiuliu palakstyti Porche ir Cadillac. Su Aleksandru turėjome bendrų projektų, o artima draugystė man leido pasisemti patirties ir žinių iš giliausio aruodo.6 Quartz PLL Direct Drive patefonas Kenwood L07D          Quartz PLL Direct Drive patefonas Kenwood L07D7 Patefono valdymo struktūrinė schema       Patefono valdymo struktūrinė schema
    Platesnis pristatymas čia, o pilnas Kenwood L07D aprašymas, dokumentacija ir reklaminė medžiaga visomis kalbomis pateikta specialiame L-07.com tinklapyje.

    • This reply was modified 2 years, 2 months ago by Belas.