Reply To: Diskutuoja fizikai

#7185
Darius
Participant

    Laba diena Dmitrijau, aš iki šiol jokiame lietuviškame diskusijų forume nedalyvavau, nes jau 20 metų gyvenu užsienyje. Čia gerb. Česlovas, klausydamas vieną radijo laidą, kurioje paminėjau savo hobius, rado mane per Facebook Messenger, nes FB nustojau naudoti prieš keletą metų, po keleto aktyvaus dalyvavimo metų nusprendęs, kad FB yra tuščias laiko gaišimas. Aš esu fizikas pagal išsilavinimą ir mokslininkas pagal profesiją, bet neturiu jokio specialaus elektroninės inžinerijos išsilavinimo. Manau, kad tai tam tikras privalumas, nes nesu prisirišęs prie jokių rašytų ar nerašytų elektroninės inžinerijos taisyklių, o elektronika bet kuriuo atveju yra taikomoji fizika. Mano kelrodis yra fizikos dėsniai ir išlavinta klausa, nes įgijau ir gana gerą muzikinį išsilavinimą (esu baigęs B. Dvariono muzikos mokyklą lygiagrečiai su vidurine mokykla).

    Mokslinio metodo, apie kurį klausiate, esmė yra identifikuoti ką konkrečios srities kolegos praleido, nepastebėjo, ar neįvertino, bei dekonstruoti problemą į sudėtines dalis pagal reikšmingumą. Viskas yra reikšminga, bet yra reikšminga ne vienodai. Skamba paprastai ir tai yra tam tikras mąstymo būdas, nes galioja visose žinių srityse. Todėl skaitydamas bet kokią informaciją, aš mąstau apie tai, apie ką kiti galbūt nepagalvojo. Po to testuoju, ar identifikuotos problemos yra reikšmingos ar ne. Radus reikšmingas problemas ir jas išsprendus, teigiamas efektas galioja visiems audio komponentams, ar tai būtų DAC, ar fono korektorius, ar pradinis ar galinis stiprintuvas, ar kolonėlės. Mano pasakymas, kad absoliuti dauguma audio komponentų sukonstruoti neteisingai, remiasi tuo, kad visi gamintojai daro stebėtinai tas pačias klaidas, o jos turbūt kyla iš elektroninės inžinerijos vadovėlių, kurie suformuoja požiūrį į audio komponentus, kaip ir į kitus elektrinius/elektroninius, o ne kaip išskirtinai į audio. Dažnai yra laikoma, kad akustiniai komponentai (mikrofonai, ausinės ir kolonėlės) priklauso audio kategorijai, o štai visi kiti yra elektriniai/elektroniniai ir yra mažiau svarbūs. Tai mano nuomone yra klaida, nes visi komponentai akustinio/elektrinio signalo kelyje link klausytojo ausų priklauso audio kategorijai ir yra labai reikšmingi (išskyrus jų eiliškumą). Žodis “skamba” vienodai taikytinas ir kolonėlėms ir pvz. stiprintuvams.

    Turėsiu jus nuvilti, nes konkrečių dalykų, kuriuos esu identifikavęs, aš atskleisti negaliu, nes aiškinuosi, ar galiu apsaugoti savo intelektinę nuosavybę ir ar yra tam tikra komercinė jų vertė. Man nebūtų labai gaila, jei ta informacija pasinaudotų pavienis entuziastas, bet nesu nusiteikęs, kad “pasiskolintų” gamintojai, iš kurių svarbiausi yra kinai. Jie viską staigiai nukopijuos ir padaugins, nes jų darbo jėga vis dar yra pigiausia. Iš kitos pusės, jūs galbūt patys pastebėjote, kad kai gamintojai pasakoja apie savo gaminių savybes, jie skleidžia dūmų uždangą ir slepia ar kartais ir patys nesupranta, kur yra jų gaminio tikroji vertė. Iš čia atsiranda gyrimasis vatų galia ar THD parametrais, kurie jokios esminės reikšmės skambesiui neturi. Aš dūmų uždangos kurti nenoriu, o visos tiesos pasakyti negaliu, todėl atsiprašau už tokią masonišką poziciją.
    Pagarbiai, Darius