Reply To: Diskutuoja fizikai

#7213
Darius
Participant

    Česlovai, jūs rašote iš karto apie daugybę techninių dalykų, apie kuriuos net nebuvo pradėta diskusija. Dmitrijus iš karto pasakė, kad lauks, kol aš papasakosiu apie savo konstravimo principus, tuo tarpu jūs bandote paneigti ar nuginčyti bet ką, ką, jūsų nuomone, aš galėčiau turėti galvoje:) Antrą kartą aš nesiginčysiu dėl to, apie ką jau išsakiau savo nuomonę, bet vienu klausimu pasakysiu savo nuomonę, jei jau jūs paminėjote.

    Man operaciniai stiprintuvai ir grįžtamieji ryšiai (kurie egzistuoja ir daug kur kitur) yra raudona linija, kurios nežadu peržengti. Taip yra todėl, kad dar nesu girdėjęs puikiai skambančių komponentų, kuriuose panaudoti operaciniai stiprintuvai (ar kitos integruotos komponentės) bei grįžtamieji ryšiai. Tai netgi prieštarauja gamtos dėsniams, nes ir klimato sistemoje grįžtamieji ryšiai yra didelė bėda ir juos visais būdais būtina riboti. Kadangi mano orientyras yra gamtos dėsniai, neturiu pagrindo jų nesilaikyti, nebent mano išlavinta klausa išgirstų, tai, ko negirdėjo anksčiau. Aš kaip fizikas suprantu, kas yra operacinis stiprintuvas, kam jis naudojamas, ir kad jų pagalba pagerinami garsinio signalo parametrai. Klausimas tik, ar tikslas pateisina priemones, nes priemonės, mano nuomone, yra perteklinės. Su operaciniais stiprintuvais dar yra krūvos ir pasyvių detalių, kas bendroje visumoje gadina skambesį (bet pagerina parametrus). Jau sakiau anksčiau, kad garso atkūrimo sistemoms negalioja bendrieji elektronikos metodai, nes su garso elektriniu signalu reikia elgtis atsargiai. Jei į skambesį žiūrėtume kaip į dažnių seką, tuomet taip – gryninti galime, bet skambesys nėra tik išgrynintų dažnių seka. Gamtoje nėra išgrynintų dažnių, o ir gyvi instrumentai (smuikai, variniai ar būgnai) skamba taip, kaip skamba, su visais netobulumais, harmonikomis ir fazių poslinkiais, ar ką tik galima įsivaizduoti. Mano įsitikinimu nereikia bandyti daryti geriau, nei egzistuoja gamtoje, jei norime natūralaus skambesio. Bet čia jau atskira tema apie skambesio atskaitos tašką ir apie tai parašysiu nuomonę kitoje temoje.

    O ši tema, mano nuomone jau išsemta, nes jūsų ir mano filosofija labai skiriasi. Ir tame nematau nieko blogo. Pasikartosiu paskutinį sykį – aš niekada nenorėjau pasakyti, kad jūsų (ar apskritai) aktyvių akustinių kolonėlių sistema yra kažkuo bloga. Priešingai, aš galvoju, kad jūs padarėte geriau, nei dauguma komercinių sistemų, bet kol neišgirdau, lieku prie savo nuomonės, kad perteklinės priemonės nebūtinos, nors tikriausiai duoda norimą rezultatą. Tačiau, sąžiningai žiūrint, turi ir 6 skaičių kainą, kas mano nuomone nėra optimalu (ne veltui paminėjau pirmųjų buitinių kolonėlių šių dienų kainą). Net kosmoso technologijose pradeda dominuoti kaštų optimizavimo principai, nes bet kokios kainos principas nebetinka net kosmose.
    Pagarbiai, Darius