Reply To: Buitinių kolonėlių apibūdinimas

#791
Belas
Keymaster

  “Buitinių kolonėlių” sąvoka apima daugybę kitų tipų kolonėlių. Quad specializavosi elektrostatinių, o MBL – visakrypčių. Yra kolonėlių su juostiniais (ribbon) arba su Heilo aukštadažniais. Su subvuferiais ir su VD-AD koaksialiniais. Būna sudėtinguose labirintiniuose korpusuose arba garsiakalbis tiesiog įtvirtinamas lentoje. Būna ir visai be lentos, kaip latviškų Onda Ligera garsiakalbiai, kabantys ant stovo.
  Pabandysiu surašyti bendrus buitinių kolonėlių ypatumus:

  • nedidelis jautris (mažas efektyvumas);
  • nekontroliuojamas garso spinduliavimas (prasta sklaida);
  • mažas dinaminis diapazonas;
  • daugiajuostėse AS sunku užtikrinti garsiakalbių darbo sinfaziškumą, todėl įrašytos scenos atkūrimas būna prastesnis;
  • kolonėlės gerai dirba vidutinio garsumo diapazone, o mikrodinamikos atkūrimas būna prastesnis .

  Buitinės turi svarbių privalumų. Dauguma yra mažos, lengvos ir nebrangios, tačiau akcentuoti tai neleidžia High-end segmento buitinės kolonėlės, kurios labai brangios ir gremėzdiškos.
  Masinių gaminių rinkoje visad ankšta, o tai iššaukia nesibaigiančių naujovių laviną. Kolonėlių rinkoje taip pat matome galybę, pavadinčiau anti-mokslinių sprendimų. Gamintojai pirkėjus suvilioja naujomis vartojimo sąvybėmis, nematytu dizainu, akustinių parametrų visumą palikdami už borto. Šiais laikais galima nusipirkti labai pigių, bet galima išleisti milijoną už mažaverčių High-end kolonėlių porą. Paaiškinti galima tuo, kad pardavimus įtakoja įvaizdis, o šiais laikais tai brangiai kainuoja.

  Infinity Reference Standard IRS 5Infinity