Reply To: Buitinių kolonėlių apibūdinimas

#794
Belas
Keymaster

  Kodėl AR-3 arba Rogers LS3/5a buvo populiarios ir tinkamos naudoti įrašų studijose?
  Pirmiausia dėl to, kad turėjo gerus parametrus. AR-3 ir LS3/5a kolonėlių dažninė yra glotni, be žemųjų ir aukštųjų dažnių paryškinimo. Garsiakalbiai ir filtrai sukonstruoti taip, kad impedanso kreivė išsilaiko nominalios varžos zonoje. Reiškia, šias kolonėles galima naudoti su nebrangiais stiprintuvais. Nedaug rasite šiuolaikinių buitinių, pasižyminčių pagrindinių parametrų subalansavimu.AR3 vs Rogers LS3_5a dažninės
  Iš trūkumų reiktų paminėti, kad buitinių kolonėlių su “guminiais” ŽD garsiakalbiais tarnavimo laikas yra trumpas. Rinkoje neberasite nei parametrus išsaugojusių senųjų kolonėlių, nei garsiakalbių joms suremontuoti.

  AR-3 populiarumui įtakos taip pat turėjo prieinama kaina ir gera rinkodara. Acoustic Research buvo sugalvojusi ne vieną puikų savo produktų pristatymą.
  1960-aisiais naująsias AR-3 nusprendė pristatyti su styginiu kvartetu. Pradžioje grodavo muzikantai, o nuo kažkurio momento groti nustodavo. Tęsdavo mosikuoti rankomis, bet muzika jau skambėdavo iš kolonėlių. Po kažkiek laiko muzikantai nuo instrumentų nukeldavo rankas, o klausytojai ir toliau girdėjo muziką. Susižavėjusiems klausytojams buvo aišku, kad muzika ir garsas per AR-3 yra sunkiai atskiriami.
  AR-3 speaker fine arts quartett outside