Reply To: Buitinių AS įvairovė

#8667
Belas
Keymaster

    Skaitytojui gali būti įdomi sovietinių laikų aparatūros įsigijimo beletristika.

    B&O M100-2 kolonėles 1978-aisiais pavyko nusipirkti Maskvoje, kur turėjau užsienietiška aparatūra prekiaujančių bičiulių. Vienas pagrindinių kelių gauti gerą aparatūrą anais laikais buvo Maskvos valiutinė parduotuvė Beriozka. Į parduotuvę nepapulsi, įėjimą saugodavo milicininkas ir tikrindavo ar turi valiutos (čekių). Čekis buvo Vakarų šalių valiutos pakaitalas, kurių nusipirkti galėjo užsieniečiai. Kai kurie specialiųjų tarnybų darbuotojai dalį atlyginimų taip pat gaudavo čekiais – tai buvo savotiška premija už tarnystę.
    Jei turėdavai nedidelę sumą, milicininkas galėjo įleisti. Galėjo ir neįleisti, pakviesdamas pasikalbėti pamatęs didesnę sumą ir įtariant nešvarų pirkėją. Beriozkoje esu buvęs kelis kartus, o tikslas būdavo pamatyti kas naujo aparatūros lentynose. Jei būdavo geresnių aparatų, reiškia pas spekuliantus galima tikėtis jų nusipirkti.
    1978-ais Beriozkoje pasirodė geriausias B&O komplektas, kuriame Beogram 4002 patefonas, Beocord 5000 kasetinis magnetofonas, Beomaster 4400 resiveris, ortofoninės U70 ausinės  ir Beovox M100-2 kolonėlės. Nematytai brangus komplektas, tačiau išskirtinio dizaino aparatūra mane ypatingai viliojo. Komplektą Beriozkoje nupirko pažįstamas aparatūros prekiautojas ir visus aparatus po vieną įsigijau. Resiveris ir ausinės nepatiko, bet kiti įrenginiai iš to aukščiausio komplekto šeimą ir mane džiugino ilgai. Kolonėlės buvo brangiausias pirkinys – sumokėjau maždaug pusę naujo Žigulio kainos juodojoje rinkoje (6500 rublių).

    Danų Bang & Olufsen turi ilgą istoriją. Nuo 1925 m. gamino profesionalią aparatūrą Bofa vardu. Kataloguose esu mates Bofa kino salių įgarsinimo kolonėles, kompresinius garsiakalbius, ruporus, lempinius radijo imtuvus ir viską ko reikėjo kokybiškam įgarsinimui. Mūsų laikais Bang & Olufsen buvo išskirtinio dizaino, aukštos kokybės buitinės aparatūros gamintojas. Aparatūra brangi, bet tobulo dizaino, nesenstanti. Aktyviausiu laikotarpiu B&O dirbo dizaino lyderiai – industrinis dizaineris David Lewis, Henning Moldenhawer ir Jacob Jensen.

    Penkiajuostės Beovox M100-2 gerai sukonstruotos, turėjo novatoriškų dalykų: Linear Phase išgaubtą priekio panelę, akustinių varžų paneles VD moduliuose, apsaugas nuo perkrovimo ir tvirtus reguliuojamus stovus. M100 buvo kokybiškuose 60 ltr, 39.5 x 75 x 30.5cm, 23 kg korpusuose. Ten buvo labai žemo (21 Hz) rezonanso 33 cm SEAS norvegiški ŽD garsiakalbiai, daniški Peerless 4.5″ bei 2.5″ vokiški ITT kupoliniai skvokeriai, Seas 1.5″ ir Philips 0.75″ super-AD tviteriai.

    M100-2 parametrai_trumpaiVėlesniais laikais B&O gamino daugiajuostes aktyvines AS su D-klasės IcePower stiprintuvais, bet garso kokybės prasme naujesnės kolonėlės senosioms neprilygo.

    • This reply was modified 2 years, 3 months ago by Belas.