Reply To: Filtrai

#8728
Belas
Keymaster

    Rinkoje vis daugiau aktyvinių kolonėlių, todėl verta pažvelgti giliau.

    Daugiajuostėms kolonėlėms filtrai būtini, tačiau filtrai kenkia kitiems parametrams. Šia prasme, aktyvinės AS yra geriausias sprendimas. Aktyvinėms reikia daugiau galios stiprintuvų, tačiau čia tinka mažesnės galios pigesni stiprintuvai. Priskaičiuotumėme per 10 “active vs passive” privalumų, bet iš svarbiausių paminėčiau kelis kartus didesnį maksimalų garsumą su tos pačios galios stiprintuvais ir aukščiausią galimą garsiakalbių elektrinį slopinimą. Labai jautrius bičiulius galėtų raminti sumažėjęs geidulys pirkti egzotinius AS laidus – aktyvinėse su stiprintuvais viduje sprindis laido gali būti iš Cu, Ag, Au arba iš Al.

    Aktyviniai filtrai leidžia eliminuoti daug svarbių pasyvinių GAS trūkumų. Esu tikrinęs, žinau kad teorija neklysta, bet rekomenduoti rinktis kažkurią aktyvinę nuo prekystalio būtų neatsakinga. Neseniai demonstravau Altec-19 aktyviniame jungime, klausė 7 svečiai, bet negalėjau pademonstruoti kaip mano Altec-19 skambėtų su gamykliniais pasyviniais filtrais.

    Aktyvinės įsitvirtino įrašų studijose, bet matome daug buitinių aktyvinių kolonėlių. Pagrinde tai dvijuostės lentyninės AS, kurias gretimoje erdvėje paminėjo bičiulis ir teiravosi nuomonių apie aktyvines. Klausimą užbaigė pateikdamas KEF LSX mažiausių aktyvinių nuotrauka – matyt tokias norėtų įsigyti.

    Sustokime prie aktyvinių buitinių.
    KEF mažylės yra geros AS. Tyrinėdamas pasyvines LS50 (1200 €) buvau pajungęs prie Blue Sound Node strymerio su D klasės 60 W stiprintuvais. Pajungus prie galingo Threshold Stasis 2 galios stiprintuvo garsas buvo akivaizdžiai geresnis. “Geras stiprintuvas” kainuoja >5000, todėl atsiranda buhalterinė disproporcija. LS50 garsą būtų galima pagerinti  pajungus aktyviniame režime, bet geras analogins krosoveris dar 5000, reikėtų dar vieno stiprintuvo. Galėtume patikrinti kaip veikia teorija, bet tai neracionalus kelias.
    LS50 turi aktyvinį brolį LS50 Wireless II (2800 €). Dvigubai sumokėjęs vartotojas gauna galios stiprintuvus ir krūvą DSP teikiamų savybių. Aktyvinis krosoveris ir stiprintuvai nebus aukštos klasės, bet masiniam vartotojui pirmiausia reikia patogumo už nebrangiai. Gamintojas (KEF) siekia parduoti, o ne įrodyti aktyvinės ar pasyvinės yra geresnės.

    Ar išbandžius LS50 ir LS50 Wireless II galima suprasti kurias reikia pirkti?
    Nepavyks. Arba tai bus tik kažkieno asmeninis pasirinkimas. Būtų galima tikrinti kaip skambėtų kažkokie Genelec monitoriai su pasyviniais filtrais, bet niekas nesiims savo dženelekams konstruoti pasyvinius filtrus teorijai patikrinti. Lyginti skirtingų modelių aktyvines kolonėles yra dar grubesnis reikalas.
    Ieškantys aukščiausios garso kokybės žmonės paprastai keliauja į didelio jautrio kolonėlių zoną. Neblogas variantas patikrinti būtų nusipirkti pramonines pasyvines AS, kurioms gamintojas turi ir aktyvinius filtrus.

    Westlake Audio gamina puikias AS. Toms iš aukščiausios lentynos jie siūlo nusipirkti aktyvinius krosoverius ir bandyti pagerinti garsą. Esu klausęs labai geras 2-juostes Tower-12, kurioms gamintojas parduoda MRX-2 aktyvinius krosoverius. 2010 m. kainyne nurodyta 49.888 $ pasyvinių Tower-12 kaina, o papildomai aktyvinis krosoveris kainavo 23.700. Pastačius šalia pasyvinę ir aktyvinę GAS su Westlake Tower-12 atsakymą rastumėte, bet tokios prabangos reikėtų ieškoti JAV gamintojo perklausų kambaryje. Arba patikėti ką esu parašęs. Tower 12

                                                                           Westlake Audio Tower-12 kolonėlės būna pasyvinės arba aktyvinės.MRX-2 krosoveris

                                Westlake Audio MRX-2 analoginis krosoveris

    • This reply was modified 7 months, 3 weeks ago by Belas.