Audiofilas › Forums › Praktika › Serijinių gaminių tyrinėjimai › TAD Exclusive Model 2251 studijiniai monitoriai › Reply To: TAD Exclusive Model 2251 studijiniai monitoriai
TAD 2251 monitoriai sukonstruoti išmaniai; abu garsiakalbiai arti vienas kito, ekvivalentinis TL-1102/TD-2002 spinduliuotuvo dydis toks kaip 40 x 21 cm plačiajuosčio garsiakalbio. AS modulių garsas lengvai apsijungia, galima klausyti iš labai arti, instrumentai „neišsipūtę“, lokalizuoti. Monitorių rezoliucija labai gera, gerai atkuriama mikrodinamika, kartu galint pajusti didžiųjų koncertų jėgą.
Korpusas iš 24 mm storio klijuotės, o priekio panelė storesnė – 34 mm. Skirtingai nuo daugelio studijinių monitorių, TAD 2251 korpusai padengti Amerikos riešuto lukštu. Viduje kelios trapecinės stangrumo briaunos. Korpuso slopinimas iš dviejų skirtingų savybių akustinių medžiagų. Korpuso vidus ir filtrai padengti antivibracine mastika. Detaliai neapžiūrėsi, bet matyti, kad panaudoti didelio selektyvumo iš kokybiškų komponentų pagaminti filtrai. Garsiakalbių korpusai įžeminti – nebuvau to matęs. Kai kurių ričių su šerdimi magnetolaidžiai ekranuotį, ekranai iš vario folijos ir taip pat įžeminti. Montažas storais laidais, panaudotos profesionalios jungtys su prisukamais antgaliais.
Pirmiausia mano dėmesį patraukė fazės apgręžėjų dydis. Tokie kaip 2251 monitoriuose FA paprastai būna monitoriuose su 15“ žemadažniais. Didesni FA užima daugiau vietos, atitinkamai reikia didinti korpuso tūrį, tačiau su didesniais FA kolonėlių darbas neišsiderina net prie didžiausios galios. Didelių FA kanale sumažėja oro srauto greitis, nesigirdi pašalinio triukšmo, mažesnis garso vėlinimas, geresnis slopinimas. AS projektavimo vadovėliuose rekomenduoja rinktis ne mažesnį kaip 1/9 (11 %) fazės apgręžėjų/garsiakalbių ploto santykį, tačiau labai mažam FA kompresavimui gauti siūloma rinktis 1/4 (25 %) santykį. TL-1102 efektyvus membranos plotas 360 kv. cm, todėl FA/garsiakalbis plotų santykis yra su rezervu (28 %). Paminėsiu, kad didieji monitoriai su 15“ garsiakalbiais dažniausiai turi du 10 cm dydžio FA, arba ~18 % santykį.
Kitas nematytas sprendimas yra fazės apgręžėjų sienelėse sumontuoti „vamzdeliai“. Vamzdeliai pridengti tinkleliais, šalia vamzdelių vietos priklijuoti nedideli garso absorbtoriai iš veltinio. Panašu į TH-2002 ruporuose matytus AFAST, bet FA dirba žemiausiųjų dažnių ruože, čia galioja kiti dėsningumai?..
Nudžiugino kompleksinės varžos grafikas, rodantis, kad filtrai praktiškai neturi reaktyvumo.
Matyti, kad monitorių varža nenukrenta žemiau 6,5 Omų, o fazė 150 Hz – 20 kHz zonoje nenutolsta nuo „0“ laipsnių fazės kampo. Reiškia, vyrauja aktyvinis apkrovimas. Tai itin retas atvejis kolonėlėms su didelio selektyvumo filtrais. Kartu reiškia, kad TAD 2251 yra lengvas apkrovimas, šiuos monitorius galima jungti prie lempinių stiprintuvų.
Palyginimui pažiūrėkime brangių šiuolaikinių buitinių AS kompleksinės varžos grafikus.
Kairėje Magico M5 MkII (38.000 $), dešinėje TADL Compact Reference CR1 (37.000 $) grafikai, rodantys sunkų stiprintuvų apkrovimą; abiem atvejais reikalingi galingi-brangūs tranzistoriniai stiprintuvai.TAD 2251 monitorių konstrukcijoje lieka neįmintų mįslių, todėl tai įdomus tyrimo objektas. Gaila nebėra pas ką pasiklausti…
- This reply was modified 1 year, 9 months ago by Belas.