Reply To: Įvairių GAS perklausos

Audiofilas Forums Praktika GAS perklausos Įvairių GAS perklausos Reply To: Įvairių GAS perklausos

#9362
Belas
Keymaster
    Į renginį galėjau priimti 8 audiofilus. Aš ir dar vienas “suinteresuotas” balsavime nedalyvavome.
    Audiofilai nusprendė, kad geriau muziką atkuria TAD Exclusive Model 2251 monitoriai.

    Pradžioje patikrinome abiejų GAS garsumą klausant ir patikrinome SPL matuokliu. Perklausoje buvo tie programoje išvardyti 14 įvairios muzikos įrašai, o nuomonę dalyviai galėjo išsakyti balsuodami. Balsavimui buvau paruošęs biuletenius, dalyviai klausė įrašus, aš komutavau į kurią GAS keliauja signalas, dalyviai matė kurie monitoriai – “raudoni” ar “žali” pajungti. Nusprendę kurie atkuria geriau, galėjo nuplėšti atitinkamos spalvos biuletenio lapelį. Biuletenio lapelių buvo 14, kiekviename buvo įrašytas klausomas kūrinys. Nuplėštus lapelius audiofilai pasiliko sau, o man perdavė biuletenių likučius.

    Suskaičiuokime ir pasitikrinkime kas gavosi.
    7 dalyvavusių vertinimo vidurkis būtų 6,5 prieš 0,5 TAD 2251 monitorių naudai.
    Apžvelgsiu kūrinių vertinimus:
    • Pirmasis buvo S. Clarke, Al Di Meola, J-L Ponty – “Indigo” instrumentinis kūrinys. Rezultatas 7:0 TAD 2251 naudai.
    • Ahmad Jamal – “Ahmad‘s Blues” su mikrodinamikos elementais, rezultatas 6:1.
    • Trečiasis buvo 14 min. trukmės kūrinys klausos atminčiai patikrinti. Ištisai klausėme Blood, Sweat & Tears – Blues-Part II “raudonaisiais” ir po to – “žaliaisiais” monitoriais. Sunkus testas, vienas dalyvis neapsisprendė, rezultatas 5:1.
    • RTP televizijos Salvador Sobral ir Antonio Zambujo koncerto daina “So Um Beijo” buvo iš Youtube (AAC formate). Aukščiausio lygio atlikimas, garso kokybei dalyviai pastabų neturėjo. Čia monitoriai pasirodė vienodai 3:3 (vienas audiofilas balsavime nedalyvavo).
    • Elvis Presley – “Are You Lonesome Tonight” 1:4 Genelec 8260A naudai.
    • Elvis Presley – “Crying In the Chapel” 5:1 vėl nugalėjo TAD 2251
    • Steve Strauss – “Mr. Bones” 5:1.
    • Vivaldi: “The Four Seasons – Concerto No. 2” 5:1.
    • Roko muzikos įrašas – 1 variantas 5:1.
    • Roko muzikos įrašas – 2 variantas 3:4.
    • Vyrų akapela 3:3.
    • Этна-трыо ТРОЩА – “Котка” 5:2.
    • garsiau klausėme Yello – “Tangier Blue” 5:1.
    • dar garsiau triukšmingas Marilyn Manson – “Personal Jesus” 6:1.
    Dalyvių balsavimas pasiskirstė taip:
    1. Erikas 8:2 TAD 2251 naudai
    2. Kęstutis 10:4
    3. Mindaugas 9:4
    4. Dalia 12:1
    5. Sigitas 7:7
    6. Jurgis 10:4
    7. Zigmantas 7:5
      Vidutinis kūrinių garso kokybės rezultatas būtų 9:3,9 TAD monitorių naudai.
    Keli dalyviai sėdėjo nepalankiose vietose, sąlygos klausyti nebuvo idealios, bet rezultatas nudžiugino. Aš ir mano Virginija įvairiausius įrašus klausėme ilgiau, turėjau kai kurių parametrų akustinius matavimus, tačiau dalyvių grupės subjektyvus garso vertinimas buvo pakankamai tikslus. Norėčiau paminėti panevėžietę Dalią T. – ji buvo geriausia ekspertė (viena “klaida”). Stipriai pasirodė Mindaugas, neatsiliko Kęstutis ir garso įrašų studijose dirbantis Jurgis.

    “Audiofilų konferencijoje” aptarėme kelis akustikos ypatumus. Norėjau sužinoti ką dalyviai galvoja apie dabar populiarų “aparatūros muzikalumą”, bet nepavyko. Sigitas išsakė hipotezę, kad aparatūros “muzikalumas” matyt ten, kur daugiau lyginių (D2, D4) harmonikų. Žinome, kad A- klasės tranzistorinių iškraipymuose, o ir garse iš ruporų vyrauja būtent D2. Atrodytų, čia slypi TAD 2251 sėkmė, bet nesutiksiu – muzika ir GAS nesusiję dalykai. “Muzikalumą” (*) palikime muzikai, o GAS vertinkime parametrais ir klausant įrašų.
    Viktorinos prizą į Vilnių išsivežė Erikas. Pasišnekėjome prie stalo, pailsėję paklausėme “monitorių-nugalėtojų” ką jie gali su 30 W galios A-klasės stiprintuvu ir išsiskirstėme.

    (*) “Muzikalumas” yra iš Muzikos, man patinka Wikipedia pateiktas muzikalumo apibūdinimas.

    Audiofilai-konferencijoje-dalyviai_2023-01-28-sm

    Genelec-8260A-ir-TAD-2251-monitoriai_2023-01-28-sm

    Sąrašas-ir-biuleteniai_sm

    Balsavimo-biuleteniai_sm

    • This reply was modified 10 months, 1 week ago by Belas.