Reply To: Apie tyrinėjimus klausant

Audiofilas Forums Praktika GAS perklausos Apie tyrinėjimus klausant Reply To: Apie tyrinėjimus klausant

#9695
Stasys
Participant

    Puikiai skambančios ir labai kokybiškai pagamintos kolonėlės!  Turėjau didelį malonumą sudalyvaut perklausoj.
    Čia mano atsiliepimas po perklausos:
    Didelis ačiū už puikią perklausą! Kolonėlės man labai patiko.
    Tiesą sakant net nesitikėjau, kad skirtumas bus toks ženklus. Namie klausant irašų per ausines pasyvus variantas man labiau patiko, bet klausant “gyvai” situacija pasikeitė. Išgirdau daug niuansų, kurių per ausines tiesiog nesigirdi (ausinės pakankamai geros – Sennheiser HD580).
    Žemiausiuose dažnuose jau nesijautė žemų trūkumo. O žemo dažnio kontrolė su aktyviu krosoveriu buvo ženkliai geresnė. Ypač klausant garsiai. Bosas – tikslesnis, labiau artikuliuotas.
    Ir čia nieko keisto. Pasyvus filtras turi gan didelę ominę varžą – net 4 droseliai įjungti nuosekliai. O kai filtras aktyvus, garsiakalbis jungiasi tiesiai prie stiprintuvo su labia maža vidaus varža. Todėl dempferavimas šiuo atveju stipresnis ir rezultate geresnė žemo kontrolė.
    Aukštų dažnių srityje situacija panaši. Garsas skaidresnis, tikslesnis. Bet čia skirtumas labia nedidelis, vos jaučiamas (bent man).
    Vidurinius dažnius lygint buvo kiek sunkiau. Tiesiog vokalas (ypač moteriškas) per kolonėlę su aktyviais filtrais skambėjo kiek garsiau. Todėl kalbėt apie kokybinius skirtumus nesigauna. Abu variantai vokalą atkuria itin kokybiškai. Balsai labai tikroviški, natūralūs. Tiesiog lygis mažumėlę nevienodas. Kai kuriems kūriniams aš atidaviau balsą už pasyvų variantą vien todėl, kad vokalo man pasirodė per daug. Bet čia filtrų sureguliavimo reikalas. Česlovas sureguliavo taip, kaip jam patinka, aš sau susireguliuočiau kiek kitaip.

    Kolonėlės skamba tikrai puikiai. Tiek su aktyviu, tiek su pasyviu filtru. Bet aktyvus filtras tikrai turi privalumų.
    Klausant stereo režimu tikėjausi, kad vokalas išlys kiek į priekį (nes su aktyviu filtru vokalo srityje garso lygis kiek didesnis). Bet ne, taip nenutiko. Su scena viskas tvarkoj. Visi instrumentai ir atlikėjai savo vietose, lokalizacija tiesiog puiki. Instrumentai nepadidinti. Viskas tiesiog idealu.
    Važiuojant namo supratau, ko man dar norėtųsi iš Česlovo kolonėlių. Paprastai kolonėlėse būna pora potenciometrų (ar perjungėjų) aukštų ir vidurinių dažnių tiksliam paderinimui. Kiekvienam pagal savo ausis ir savo kambarį. Nors aktyvių filtrų dėžutėj tikriausiai jau yra tokie paderinimai? Tik Česlovas mums jų nerodė.
    Dar kartą didelis AČIŪ.

    • This reply was modified 8 months, 1 week ago by Belas.