Aktyvinių GAS elektronika

Audiofilas Forums Audiofilo akademija Elektronika Aktyvinių GAS elektronika

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #9073
  Belas
  Keymaster

   Struktūra, aktyviniai filtrai, sujungimas ir GAS suderinimas.

   #9486
   Redas
   Participant

    Ka manote apie aktyvų filtrą Fostex en 3020? Noriu jį naudoti kaip su hifi. Rašoma, kad jis profesionalus, bet vidus atrodo rimtesnis, nei įprasti profesionalūs. Labai svarbus aspektas yra ir piniginis (+-500eur), suprantu kad yra labai geru, bet jie neįperkami. Kuom blogi yra profesionalūs, forumuose yra daug žmonių, kurie džiaugiasi kai kuriais modeliais namuose ( Ashly 2001, 4001; bss 310, 360; dbx driverack pa2)

    Alternatyvos:
    1. Bryston 10b ( jisai brangiausias, kaip ir aišku kad jis geras)
    2. https://www.xkitz.com/products/linkwitz-riley-3-way-active-crossover-fully-balanced-xover-3b
    3. https://sublimeacoustic.com/products/k231-stereo-3-way-active-crossover
    4. Yamaha f1040
    5. Urei 525

    • This reply was modified 10 months ago by Belas.
    #9491
    Belas
    Keymaster

     Klausimas į kurį bus sunku atsakyti…

     Nei vieno iš sąraše esančių nesu turėjęs. Turiu Bryston 10B krosoverio schemą, schema paprasta, bet nesu tokios išbandęs.

     Pradėti reikia apibrėžiant užduotį. Nuo užduoties priklauso kokio įrenginio reikia. Taip pat reikia žinoti kokioms kolonėlėms reikalingas aktyvinis krosoveris, ar reikia leistis į nepažintą erdvę, ar nebrangus aktyvinis krosoveris nebus siauroji eksperimento dalis?..
     Trumpai apie techninę pusę.
     Didelio jautrio AS  reikalingas mažatriukšmis krosoveris, o tai savaime nepaprasta užduotis. Aš naudoju krosoverius su 24 dB/oct slopinimu ir fiksuotu skyrimo dažniu, bet AS konstruktorius gali turėti kitų tikslų, jam gali tikti 12 ar 18 dB/oct slopinimo krosoveriai. Jei siekiame kokybės, kaina būtų paskutinis kriterijus. Pasakysiu, kad neįsivaizduoju gero įrenginio už tūkstantį ar du.

     Anksčiau rinkoje buvo įvairių buitinių aparatūros gamintojų krosoverių, bet nei vienas jų aukštos klasės garso sistemoms netiktų. Iš analoginių išskirčiau Accuphase F-25 ir F-20. Nebegaminami, bet tai aukščiausios klasės įrenginiai.
     Sugrįžtame prie klausimo – ar toks tinka, ar reikalingas?
     Jei norima išsibandyti aktyvinės GAS veikimą, atlikti signalo iš atskirų AS modulių užlaikymo įtakos tyrinėjimus, nustatyti reikiamą skyrimo dažnį, gal patogesnis būtų skaitmeninis? Užbaigus tyrimo darbus būtų galima dairytis atitinkamų parametrų pramoninio analoginio arba imtis konstruoti.
     Pabaigai rekomenduoju perskaityti šį postą.

     • This reply was modified 2 months, 1 week ago by Belas.
    Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.