Akustinė egzotika

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Inžinerinė egzotika Akustinė egzotika

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 17 total)
 • Author
  Posts
 • #1120
  Belas
  Keymaster

   Žmonės sukūrę visokių akustinių visokybių. ? Neįsivaizduoju muziką atkuriančio ventiliatorinio garsiakalbio. Kalbu apie seniai platybėse pristatomą TRW-17 subvuferio projektą. Užtikau, kad TRW-17 naudojamas Kanados Niagaros parko įgarsinimui.
   Matyt projektą nupirko Eminent Technology erdvėje, bet abejonių dėl mažų iškraipymų ir didelio SPL nesumažėjo. Gal kas matėte TRW-17?

   Deklaruojami parametrai:
   – Amplifier Requirement: 150 watts @ 8 ohms
   – Impedance: 8 ohms 0Hz : 0Hz
   – Frequency Response: 1Hz : 30Hz ± 4dB
   – Suggested Crossover: 20Hz @ 18dB/octave
   – Sensitivity 94dB 1 watt 1 meter @10Hz
   – Maximum Acoustic Output: >115dB between 1 and 20Hz.
   – Distortion: Typically 3% or less between 1 and 20Hz @90dB
   – Warranty : 3 years parts and labor

   TRW-17

   • This topic was modified 4 years, 2 months ago by Ignas. Reason: Atstatymas
   #1230
   Belas
   Keymaster

    Gold Electric kolonėlė su plačiajuosčiu.

    Gold Electric

    #1645
    Belas
    Keymaster

     Taip buvo kuriamas Disnėjaus filmukų garsas.

     #1816
     Belas
     Keymaster

      Danų Bang and Olufsen turi ilgą istoriją. Man jie yra dizaino lyderiai, bet neseniai griebėsi tyrinėti kolonėlių spinduliuojamo garso kryptingumą. Sukūrė BeoLab 90 kolonėles su daugybe garsiakalbių ir parinko garso valdymo algoritmą.
      Kolonėlės aktyvinės su D-klasės stiprintuvais viduje. Sveria 137 kg, kainuoja 85 tūkstančius USD.
      Nei gražios, nei išmatuoti parametrai dailūs, bet gal pasitarnaus garso pažinimui?
      Filmukas, kuriame Beolab 90 pristatymas AXPONA parodoje (muzika nuo 3′:30″).BeoLab 90

      Bang&Olufsen BeoLab 90

      #1859
      Belas
      Keymaster

       Viską ką sukonstravo danų B&O panašu į šaunią egzotiką. Kai kurie gaminiai techniškai buvo stiprūs, bet įkūrėjams Peter Bang and Svend Olufsen išėjus, profesionalios aparatūros nebeliko. Pasaulis iš to laimėjo, nes Bang and Olufsen tapo elektronikos dizaino lyderiu. Tebesižaviu visais Henning Moldenhawer, Jacob Jensen ir David Lewis projektais! Kažkada apie 1980-uosius įsigijau patį brangiausią B&O komplektą, tame skaičiuje ortodinamines U70 ausines. Nežinau pas ką dabar jie, bet žinau, kad dizaino prasme įrenginiai nepasenę – B&O buvo aplenkę laiką, bičiuliai!
       Dizaino lyderi B&O gaminiai brangūs, todėl realizacijos rinka nedidelė. 2008-ųjų krizė atnešė tokių nuostolių, kad B&O išsilaikyti nepavyko. 2015-ais juos nupirko Harman, kuri pati neseniai tapo Samsung padaliniu ir danų “dizainerio” aukso amžius pasibaigė. Tebekonstruoja ir gamina, bet šiandieniniams B&O įrenginiams geriausia vieta yra… audiofilo Akustinė egzotika.

       Egzotinės

       #2727
       Belas
       Keymaster

        Van Beo skulptūra-ruporas, o žemiau yra nuoroda į filmuką:

        Van Beo

        Filmuką reiktų žiūrėti su įjungtu garsu.

        #2820
        Belas
        Keymaster

         Voxativ arkliukas yra kolonėlės su plačiajuosčiais. Techniškai tai paprasčiausia konstrukcija, bet ir čia galima prasimanyti. Galima susikonstruoti plačiajuostį su elektromagnetu, o tada atsiranda elektromagneto maitinimo problema. Plačiajuostis su elektromagnetu bus didelis ir sunkus, o jei bus gaminama labai mažais kiekiais, jei konstrukcijoje pačios brangiausios medžiagos, pora plačiajuosčių gali atseiti 50 tūkstančių €. Panašiai kaip Voxativ AC-XHB. Jei elektromagnetus norėsite maitinti iš šaltinio su lempiniais lygintuvais ir stabilizatoriais, Voxative N5 šaltinis jums kainuos per 8 tūkstančius. Su įrenginiu gausite “suderintus” kabelius, labai pagerinančius elektromagnetinį garsą.

         Ampeggio Due visiškai paprastos kolonėlės. Tik po vieną AC-XHB plačiajuostį ir jokių filtrų. Didelė panelė nežymiai sumažina garso sklaidą ir padidina efektyvumą. Panelė kartu yra ruporas, kurį gamintojas pavadino AST® tuned folded horn. Gamintojas sako, kad kolonėlių didžiausias jautris siekia 110 dB. Gal ir siekia, bet gal dažninė su AST ruporu labai nelygi, su rezonansais? Aš žinau, kad 110 jautrį galima pasiekti tik su tobulu ruporu ir kompresiniu draiveriu maždaug 5 oktavų dažnių juostoje.

         Keli kiti parametrai iš gamintojo aprašymo:
         Frequency Response: 25 – 20.000 Hz
         Driver: VOXATIV AC-XHB
         Efficiency max: 110 dB / 1W / 1 m
         Capacity: 50 W sinus
         Dimensions (W x H x D): 47 x 71 x 7,5″ (120x140x19cm)
         Weight: 165 lbs (80kg)Ampeggio Due

         Gražus gaminys, bet nepigu – Ampeggio Due kainuoja nuo 80 tūkstančių €.

          

         #3044
         Belas
         Keymaster

          Norintys užlipti į buitinių AS aukštumas pamėgo D’Appolito garsiakalbių išdėstymą keliomis dažnių pakopomis. Atrodo įspūdingai, bet tokių gremėzdų Joseph D’Appolito neaprašė ir nepateisintų. Kalbu apie Testing Loudspeakers vadovėlį, kur buvo pristatyta MTM garsiakalbių išdėstymo struktūra. Haiendinė Egzotika         Stalius buvo geras, bet šis kūrinys yra prastas.

          • This reply was modified 3 years, 6 months ago by Belas.
          #3432
          Belas
          Keymaster

           Šiam konstruktoriui pavyko pademonstruoti posakį – iš didelio rašto išėjo iš krašto. ?OB ant stiklo

           #4772
           Belas
           Keymaster

            Įgarsinimo srityje Turbosound iš UK dirba 50 metų, bet Polyhorn ruporui sukurti matyt reikėjo visos labai ilgos ruporų ir akustinių panelių tobulinimo istorijos. Štai koks vaizdas atidarius ruporą ir abi dalis sudėjus greta:Turbosound-dendritic-horn1
            Įrenginyje visi garso kanalai turi vienodą ilgį, todėl suformuoja plokščias garso bangas. Skirtas didžiosioms įgarsinimo sistemoms ir leidžia taip apjungti garsą, kad iš kelių įrenginių spinduliuojamos bangos būtų vientisos.
            2006-aisiais Deivido Gilmuro garso inžinierius apsilankė gamykloje, jam patiko garso sklaida ir savo turo Royal Albert Hall salėje paskutiniuose koncertuose Pink Floyd muzika skambėjo per šį įrenginį.Turbosound dendritic hornMano vertinimu, įrenginys pasižymi didesniais iškraipymais, todėl šio gražaus padaro į savo namus neįsileisčiau. 🙂

           Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 17 total)
           • You must be logged in to reply to this topic.