Apie ausines

Audiofilas Forums Akustikos inžinerija Ausinės Apie ausines

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #843
  BelasBelas
  Keymaster

   Ausinės yra akustinis keitiklis, kurio skleidžiamus aukštesniuosius dažnius girdime per orą, o žemieji klausos organus veikia stūmoklio principu. Kadangi žemuosius dažnius kokybiškai atkurti kolonėlėmis sunku (brangu), ausinės yra puiki alternatyva – žemuosius ausinės gali atkurti puikiai. Ausinės turi kitų privalumų: mažesni iškraipymai, plačiajuostis keitiklis užtikrina garso sinfaziškumą, nėra sklaidos problemų. Garsą neįtakoja aplinka, todėl ausinės yra labai tiesiškas plataus dinaminio diapazono muzikos klausymo įrenginys.
   Ausinės turi esminį trūkumą – muziką girdime ne iš priekyje esančios scenos, o persikelia į klausytojo galvą.

   Ausinėse gali būti panaudoti visi žinomi signalas-garsas keitikliai. Netgi kondensatoriniai, kuriuos suvaldyti kolonėlėse sunku. Būtent kondensatorinės yra geriausiai muziką atkuriančios ausinės.
   Kartais svarbu tam tikros vartojimo sąvybės ir tada galime rinktis ausines-kamštukus. Šiais laikais galima užsisakyti mūsų klausos padargams pritaikytų kamštukų ir su Svarovskio kristalais ant jų. ?

   Turėjau visokiausių, bet labiausiai suviliojo elektrostatinės (kondensatorinės) ausinės.  Nesu klausęs geresnių už Stax, bet kažkada Kalifornijoje taip pat klausiau 8-ajame XX a. dešimtmetyje daug triukšmo sukėlusių šveicariškų Jecklin Float elektrostatinių.

   Anglijos ir šveicarijos galvos

   • This topic was modified 1 year ago by IgnasIgnas. Reason: Atstatymas
  Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.