Apie muziką

Audiofilas Forums Mano sielos ruporas Mano muzika Apie muziką

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • #3526
    Belas
    Keymaster

      Įdomus rusiškas filmukas, prasidedanti N. Tesla citata, kad norint pažinti visatos paslaptį, reikia analizuoti trimis kategorijomis: energijos, vibracijų ir dažnio. Akcentuojama garso svarba, atskleidžiami muzikos ir gamtos dėsningumai. Pateiktos geros iliustracijos, pagardintos istoriniais atradimais.

      12 minučių filmukas čia.Garsas

      • This topic was modified 4 years, 4 months ago by Belas.
      #3898
      Belas
      Keymaster

        Būti tokiam puošeivai smagu ar liūdna?Pianinas

        #3911
        Belas
        Keymaster

          Pusvalandis su aktoriaisAC/DC, The Who, Uriah Heep ir scenomis apie susprogusius barabanus. Tokie buvo laikai, bet tada mes mažai ką žinodavome.

          Uriah Heep Uriah Heep1

           

           

          #4851
          Belas
          Keymaster

            Elektronika.lt forume užtikau nuorodas į filmukus apie muzikos išsigimimą. Patiko dabartinės situacijos apibūdinimas filmuke The Death of Melody. Kito eksperto filmukas – Why is Modern Music so Awful? apie tą patį, bet ne mažiau įdomus.

            Tendencijas jaučiu per 30 metų, todėl mano įrašų kolekcijoje vis mažiau modernių atlikėjų. Atrodytų, Eurovizijoje girdime dainų, bet jose daugiau technologijų, o ne kažko naujo melodijose. Elektroninę muziką paklausydavau, bet atsibodo ir fanu netapau. Repas ir kiti panašūs stiliai kompozicijos prasme skurdūs, mano kolekcijoje yra gal keletas tokių įrašų aparatūrai testuoti.

            Ar jaunimas liks prie skurdžios muzikos? O gal subrendę norės keliauti ir pažinti visą Muziką?
            Matau pavojų, nes mus lydi jaunystėje klausyta muzika. Žinau kitų pavyzdžių – pažįstu jaunimo, klausančio ir mėgstančio filmuke vadinamos – “auksinio laikotarpio” praeities muzikos.

            The Death of Melody: https://www.youtube.com/watch?v=K0Vn9V-tRCo (EN)
            https://www.youtube.com/watch?v=22UuPq7Cre0 (RU)

            Why is Modern Music so Awful?: https://www.youtube.com/watch?v=oVME_l4IwII angliškai arba https://www.youtube.com/watch?v=bxA0rW0fYeQ rusų kalba.

            Paveikslėlyje matosi dainų žodžių turinio regresas, kurį nustatė tyrinėtojai:Dainų žodžių sudėtingumas

            Kita iliustracija apie tai, kad kažkada prasmingus tekstus pakeitė vapaliojimas apie nieką…Dainų žodžių sudėtingumas1
            Prisiminiau malonų atvejį, kai sūnus atsivedė draugų. Susitikimo pabaigoje pasiūliau prisėsti paklausyti muzikos. Uždėjau Stevie Ray Vaughan Tin pan Alley ir tyloje išsėdėjome 10 minučių. Paklausiau – ar patiko muzika?
            – Nežinojome, kad tokios puikios muzikos yra! – 
            jausmingai atsakė jaunimas.

            #4914
            Tanuki
            Participant

              Aš tai rasčiau argumentų ir už ir prieš.

              Labai ginčytinas pareiškimas, kad muzikoje svarbiausia yra melodija. Manau, kad ritmas yra svarbus tiek pat. Kažin kiek gerų melodijų atsilaikytų sudarkius jų ritmą?

              Ar pop muzika yra atitikmuo kas darosi su muzika? Mano galva, populiarioji muzika yra kaip greito maisto restoranas – pilvą prikiši, bet maistinė vertė menka. Kas darosi su klasikine muzika – neseku. Man klasikinė muzika yra kažkas sukurto jau senai, dėl to, mano atveju, ji niekada nenukenčia nuo šiuolaikinių tendencijų 🙂

              Kaip pavyzdys buvo duoti muzikos žanrai “pamynę” melodiją. Bet aš galiu rasti krūvą pavyzdžių tuose žanruose su stipria melodija.

              Šiais laikais populiarioji muzika yra daroma šokiams klubuose. Ji stipriai įtakota elektroninės šokių muzikos, kurioje dominuoja ritmas. Šokiui ritmas yra svarbiau nei melodija.

              Kas blogo atsitiko su modernia, skaitmenine muzika? Tai, kad jos dabar yra begalybė. Reiškia, norint rasti ką nors “sau” reikia ilgai knisti muzikos klodus. Bet tai nereiškia, kad tuose kloduose nėra geros melodingos muzikos.

              Aš noriu būti optimistiškas ir nenuvertinti šiuolaikinės muzikos.

              Bet aš žinau tą jausmą, kai klausai kažkokio naujo muzikos žanro ir nuo jo raižo pilvą, skauda galvą, beria.

              Buvau skaitęs straipsnį teigiantį, kad dauguma nustoja domėtis nauja muzika sulaukę trisdešimties. Tyrimas padarytas apklausus tūkstantį britų. Nežinau ar to užtenka padaryti rimtas išvadas ir nesu visiškai įsitikinęs, kad tai susiję.

              https://www.businessinsider.com/why-we-stop-discovering-new-music-around-age-30-2018-6?r=US&IR=T

              #6695
              Belas
              Keymaster

                David Gilmour ir Freddie Mercury 1990-ais. Labai skirtingi, bet abu aš myliu klausyti.David Gilmour & Freddie Mercury 1990

                • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Belas.
                #7703
                Belas
                Keymaster

                  Alice Cooper, kokį 1974 m. nufotografavo Maiklas Putlandas.Alice Cooper 1974

                  • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Belas.
                  #7801
                  Belas
                  Keymaster

                    Susijaudinusi mergina Elvio Preslio koncerte, 1957.Elvio Preslio koncerte_1957

                    • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Belas.
                    #7814
                    Belas
                    Keymaster
                      Prieš 60 metų (1962) Mikas Džageris sutiko Keitą Ričardsą Dartfordo stotyje ir suprato, kad sutampa skoniai dėl rokenrolo. Nutarė sukurti grupę

                      Prieš 60 metų

                      • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Belas.
                      #7817
                      Belas
                      Keymaster

                        Amžius tėra skaičiai.Amžius tėra skaičius

                        • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Belas.
                      Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 11 total)
                      • You must be logged in to reply to this topic.