Ar profesionali aparatūra tinka muzikai atkurti?

Audiofilas Forums Akustikos inžinerija Muzika ir atkūrimas Ar profesionali aparatūra tinka muzikai atkurti?

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #5743
  Belas
  Keymaster

   Profesianalūs įrankiai brangesni, kartais pilnai juos išnaudoti reikia daugiau žinių, bet tai būna efektyviausia priemonė geriausiam rezultatui gauti.
   Neretai žmonės klausia, ar muzikai atkurti tinka studijinė aparatūra? Čia turėsime vietą pasišnekėti.Buitinė

   • This topic was modified 3 years, 5 months ago by Belas.
   #5800
   Belas
   Keymaster

    Yra galimybė laimėti aukcioną ir iš Boulder Creek (Kalifornija) nusipirkti Altec Lansing Hollywood monitorius su 604 Duplex koaksialiniais garsiakalbiais.
    Altec 604 Duplex buvo gaminami nuo 1944-iųjų. Auksiniais didžiųjų įrašų studijų laikais šie garsiakalbiai buvo Altec Lansing kolonėlėse, Audiotechniques Big Red, UREI 800-osios serijos monitoriuose ir buvo naudojami rekordiškai ilgai. Buvo kelios “604” modifikacijos, keitėsi filtrai, bet ši konstrukcija nurungė kitus monitorių gamintojus. Duplex-604 privertė JBL tobulinti studijose populiarius 4-juosčius 4300 serijos monitorius, siūlant 4400 serijos 2-juosčius, nes garso rezoliucija daugiajuosčiai negalėjo prilygti monitoriams su 604 Duplex.
    Altec Duplex turi labai aukštą efektyvumą (jautris ~100 dB/W/m), su jais galima klausyti šiuolaikinių skaitmeninių įrašų net su mažos galios lempiniais stiprintuvais. Parduodamuose monitoriuose yra pirmųjų serijų 604 ir 604 B garsiakalbiai iš monofonijos laikų. Sunku pasakyti kiek per paskutinę parą aukcione pakils kaina, bet tai puikus instrumentas muzikai namie atkurti. Būna pirkti 604 garsiakalbių, bet vieno kaina svyruoja apie 1000 USD. Mano nuomone, už gerus ir pilnai veikiančius monitorius su Altec Duplex galima sumokėti 10 kUSD ar net daugiau. Galima paminėti, kad šio tipo kolonėlės turi kontroliuojamą sklaidą, todėl kambaryje bus mažiau atspindžių. Tai puikus instrumentas muzikai klausyti ir gera investicija.604_1604_2P.S.
    Šios AS buvo nupirktos už 4510 USD, nuo pradinės 3595 trys dalyviai kainą kėlė 10 kartų.

    • This reply was modified 3 years, 5 months ago by Belas.
    #5867
    Belas
    Keymaster

     Altec 601 Duplex išradimą galima sieti su Shearer projektu. Kinui tokios didelės tiko, bet Altec norėjo turėti analogiškų sąvybių mažesnes.
     Altec Iconic buvo puikios kolonėlės, tinkančios muzikos įrašų studijoms ir greit jas užkariavo. Bėda, kad anais laikais studijos buvo mažos, todėl Iconic kažkokiu būdu reikėjo sumažinti. Altec Lansing pardavimų skyriaus inžinieriui atėjo puiki mintis apjungti 15″ ŽD ir ruporinį 1″ AD į vieną konstrukciją, vadovybei buvo pateiktas koaksialinio garsiakalbio eskizas ir darbai prasidėjo.
     Koaksialinis 601 Duplex buvo su elektromagnetais, bet netrukus buvo išleistas 604 Duplex su Alnico V. 2000-aisiais Altec Lansing užsidarė ir beveik 60 metų gamintų Duplex nebeliko.
     Patentai seniai nebegalioja – kodėl neatgaivinus koaksialinius su ruporu viduje?
     Japonų Maxonic gamina koaksialinius su elektromagnetais. Maxonic buvo įkurta 1932, kai jie dirbo su Japan Acoustic Electric. Kada Maxonic pradėjo gaminti koaksialinius kaip kažkada Altec 601 Duplex nežinau, bet puikūs išradimai nenuėjo vėjais. Maxonic DS701 yra su ilgu ruporu, o DS702 ir DS703 su trumpesniu. Nepigūs (DS701 kainuoja apie 10 tūkst. €), todėl verta bandyti sumedžioti senuosius studijinius monitorius su 604 Duplex.Maxonic visi1

     Maxonic DS703Maxonic gamina koaksialinius DS405 su nuolatiniais magnetais.

     • This reply was modified 3 years, 5 months ago by Belas.
    Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.