Kas ta Audiofilija?

Audiofilas Forums Mano sielos ruporas Audiofilija Kas ta Audiofilija?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #577
  Belas
  Keymaster

   Muzika, vynas ar kava yra žmonių sukurti dalykai. Nuolat kintantys, nepakartojami ir laike nesustabdomi. Muziką arba maistą tyrinėjame klausydami, ragaudami. Kadangi ragautojai skirtingi ir nuolat kintantys, vertinimai yra subjektyvūs. Muzikos grožio ir maisto skonio moksliniais metodais vertinti sunku, nes mokslas tyrinėjimus apibendrina. Kitaip sakant, Elenutės ar Jurgio emocijos skirtingos.
   Garso atkūrimo sistemos (GAS) yra stacionarūs objektai. Kaip visi techniniai objektai taip ir GAS konstruojami moksliškai, garso aparatūra gaminama atitinkamomis technologijomis, įrenginių eksploatacija surašyta vartojimo instrukcijose. Taigi, GAS yra inžinerijos, bet ne subjektyvaus vertinimo sritis, kurią objektyviai apibūdiname parametrais. Griežtai žiūrint, GAS su muzika nieko bendro neturi.

   Objektyvus ir patikimas muzikos įrašų atkūrimo sistemų vertinimas pagrįstas moksliniais-inžineriniais tyrinėjimais ir tinkamai organizuotomis aparatūros perklausomis. Seniai suvokiau – jei netrukdo fizinė negalia, nėra išankstinio nusistatymo ar materialinio suinteresuotumo, objektyvūs GAS kokybės vertinimai atitinka subjektyvius muzikos klausytojo vertinimus.

   • This topic was modified 1 year, 10 months ago by Belas.
   #3759
   Belas
   Keymaster

    Amerikietis Nelson Pass yra vienas labiausiai patyrusių elektronikos kūrėjų, kurio patentais buvo grįsti vieni geriausių Threshold stiprintuvai. Nelsonas taip pat buvo įkūręs “Forte”, kur matydavome pigesnių galios ir pradinių stiprintuvų. 1991-aisiais N.P. įkūrė Pass Labs, iki šiol stiprintuvų rinkoje lyderiaujantį stiprintuvų gamintoją. Norėdama išsiplėsti, 1997 m. iš Nelsono dirbtuvių Pass Labs persikėlė į didesnes erdves. Nuo 1998-ųjų Joe Sammut užėmė  Pass Labs vadovo vietą, o Nelsonas pasiliko kurti savo dirbtuvėse po First Watt vėliava. Elektronikos specialistas bandė žengti į akustikos rinką, bet žymesnių projektų nesu matęs.
    Dar Sovietų laikais su Nelsonu bendravo mano bičiulis Alex M., o aš gaudavau man svarbios dokumentacijos apie Threshold stiprintuvų suderinimą. Metais už mane jausnesnis N.P. išlieka aktyvus – pernai Tokijo TIAS parodoje mačiau naują First Watt stiprintuvą.

    Pažvelkime kuo šis aukščiausios kategorijos inžinierius-išradėjas gyvena, kokią aparatūrą turi ir kokiomis kolonelėmis Nelsonas P. klauso muziką.Pass

    #5182
    Belas
    Keymaster

     Visi tikime, kad turime gerą GAS. Daugybė šnekančių, kad žino kuris stiprintuvas skamba geriausiai, kad žinotų kurias kolonėles pirktų – tik duokit pinigų!

     Išsirinkti aparatūrą gali būti klaidu, bet nėra sunku. Yra objektyvių kokybės vertinimo būdų, tinkančių profesionalams ir garso teorijos nemėgstantiems praktikams. GAS kokybės suvokimo dalykai aprašyti straipsniuose, bet pardavimo rinkodara stengiasi išmušti iš tiesaus kelio. Ramina tai, kad aparatūros klausymo ir pasirinkimo klaidos kartu yra malonumas. Klaidos nebaisios, nes palengvina kelionę aukštyn.

     F. Toole ir E. Olive iš Harman 1994-ais padovanojo mums puikų straipsnį – “Girdėjimas yra tikėjimas ar Tikėjimas yra Girdėjimas: aklasis prieš tyrinėjimą matant ir kiti svarbūs dalykai” (Hearing is Believing vs. Believing is Hearing: Blind vs. Sighted Listening Tests, and Other Interesting Things). Buvo ištyrinėta žinių ir klausomos muzikos įtaka, klausytojų amžius, lytis ir pateiktos išvados. Įrodyta, kad įtaką kokybės vertinimui darė aparatūros gamintojo žinojimas. Pasirodo, išreklamuotas gamintojo vardas svarbesnis negu girdimas garsas. Štai kodėl aklieji testai patikimesni. Įdomi kita išvada – nepatyrusių tyrinėtojų-vyrų išvados beveik sutapo su patyrusių. Straipsnio autoriai sutiko kelis itin įžvalgius (canny) nepatyrusius, o nepatyrusių vyrų ir moterų rezultatai sutapo. Viva la similarite! – sušuko tyrinėtojai.
     Straipsnį galite parsisiųsti iš čia.

     Kiekviena sritis reikalauja žinių. Skaičiau, kad šis pležas labai geras, bet nežinočiau nuo kurio galo pradėti tyrinėti… Kuri geriausia

     • This reply was modified 2 years, 4 months ago by Belas.
     #6705
     Belas
     Keymaster

      Simon Mears patyręs muzikos mylėtojas iš U.K. Paskutinioji jo konstrukcija su ruporais nuotraukoje. Simonas M. teigia, kad mažame kambaryje tokia GAS yra geriausias pasirinkimas. S. M. gyvena Brighton netoli Londono, kviečia atvykti paklausyti.Simon Mears

      • This reply was modified 1 year, 11 months ago by Belas.
     Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
     • You must be logged in to reply to this topic.