Kitos muzikos atkūrimo gerinimo priemonės

Audiofilas Forums DIY: gaminamės patys Kita aparatūra Kitos muzikos atkūrimo gerinimo priemonės

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #1117
  Belas
  Keymaster

   Garso kokybės kelyje gerų kolonėlių ir elektronikos komplekto neužtenka.
   Šiame skyriuje galėsime padiskutuoti apie kambarių gerinimo priemones, apie vibracijas mažinančius spyglius, apie laidus ir viską kas kitur nesutilpo.

   • This topic was modified 5 years, 7 months ago by Belas.
   #1812
   Bakanas
   Participant

    Kiek garso kokybei kenkia vibracija ? Kaip ja  panaikinti ?

    #1819
    Belas
    Keymaster

     Vibruojančios grindys ir sienos garsą gadina. Garsą iš kolonėlių taip pat gadina atspindžiai, bet dabar kalbame apie vibracijas.

     Muziką atkuria virpančios membranos. Garso intensyvumas priklauso nuo spinduliuotuvo (garsiakalbio membranos) ploto ir nuo virpėjimo amplitudės. Didžiausias virpėjimas sklinda iš žemųjų dažnų garsiakalbių, o mažiausias – iš aukštadažnių. Jei 10″ (25 cm) diametro ŽD membrana vidutiniškai virpa +/- 1 mm, reiškia spinduliuotuvas stumdo tik ~16 mililitrų oro tūrį. Kadangi virpančių grindų arba gipso sienų plotas nepalyginamai didesnis, konkuruojančią įtaką darys netgi ypatingai mažos amplitudės virpesiai.

     Grindis virpina vibruojančios kolonėlės. Lengvesnės ir garsiau “grojančios” AS vibruos smarkiau, todėl ir grindys bus labiau virpinamos. Parketas ar prastai sudėtos ir be kilimo grindys vibruos labiau už betono grindis.
     Vibracijas į grindis galima sumažinti kolonėles pastačius ant kilimo. Efektyvesnis yra kolonėlių nuo grindų izoliavimas spygliais. Jei šių priemonių nepakanka, kolonėles reiktų pastatyti ant masyvių plokščių. Spygliai + akmens plokštė + kilimas turėtų būti pakankama priemonė grindims “nuraminti”.
     Sienas virpina iš AS sklindantis garsas. Stipriausiai veikia žemiausių dažnių garsas, o smūgį gavusi siena suvirpa savaisiais rezonansais ir įtaka padidėja. Siekiant to išvengti, muzikos kambaryje nereikėtų naudoti gipso ir kitokių vibruojančių plokščių. Sienų vibracijas galima sumažinti atitinkamai sumontuoti plokštes. Mūro sienos paprastai nevibruoja, bet kartais gali vibruoti koks nors paveikslas, šviestuvai, palangė, bufeto stiklo durelės…
     Rinkoje daugybė kovos su grindų vibracijomis priemonių, bet dažniausiai matome visokias brangias hai-endines. Bet kuris protaujantis gali rasti nebrangių ir labai efektyvių kovos priemonių, todėl siūlyčiau neskubėti leisti pinigus.
     Vibracijas tyrinėjame akselerometrais. Tai specialistų darbas, bet paslauga nėra brangi. Specialisto rekomendacijos labai vertingos, nes leidžia parinkti efektyviausius kovos su vibracijomis būdus ir daug sutaupyti.1

    Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.