Kolonėlės yra akustinis įrenginys su keliais jame vykstančiais skirtingais netiesiniais procesais: sustiprintas elektrinis signalas garsiakalbių ritėse verčiamas magnetiniu lauku, tada garsiakalbio motoro sugeneruota mechaninė jėga judina membraną, membrana sutankina arba išretina aplink garsiakalbį esantį orą, atsiradusios garso bangos atspindimos kambario sienų ir sklisdamos iki klausytojo absorbuojamos skirtingais lygiais. Visi paminėti procesai – elektroniniai AS filtruose, magnetiniai bei mechaniniai garsiakalbiuose, o taip pat akustiniai oro procesai yra netiesiniai. Štai kodėl kolonėlės garso atkūrimo sistemose yra sudėtingiausias, didžiausius iškraipymus duodantis įrenginys.
Paminėsiu, kad magnetofonuose procesai paprastesni; įrašant elektrinis signalas verčiamas magnetiniu, o atkuriant iš magnetinio paverčiamas atgal elektriniu. Galime sakyti, kad čia dvi garso signalo konversijos, nes magnetinės juostos tiesiško darbo diapazonas palyginti didelis.
Stiprintuvuose vyksta tik vienas procesas – elektrinio signalo sustiprinimas, todėl elektroninėse sistemose iškraipymų problema nepalyginamai mažesnė. Skaitmeninių signalų šaltinis taip pat didelio linijiškumo, nes analoginio signalo vertimas skaitmeniniu ir apdorojimas gali būti valdomas parenkant algoritmą. Patys tiesiškiausi yra jungiamieji laidai, nes laidus ir kabelius lengva parinkti taip, kad netiesinių procesų nesusidarytų.
-
This topic was modified 10 months, 4 weeks ago by
Belas.