Kolonėlių filtrai

Audiofilas Forums DIY: gaminamės patys Kolonėlės Kolonėlių filtrai

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #8859
    Redas
    Participant

      Sveiki,
      gaminuosi filtrus kolonėlėms ir suprantu, kad geriausia jungti komponentus (rites, kondensatorius) vieną su kitais be pagalbiniu laidu, bet kaip padaryti, jei tų pagalbinių jungčių reikia? Kokią vielą/laidą naudoti? Šiuo atveju naudojau varinį monolitą 4 kvadratų, bet klausimas ar neprarandu garso, sudedamas tiek daug laido?

      Kitas klausimas: kokius laidus naudoti pajungimui iš filtro į garsiakalbius, ar laidai turi būti skirtingo storio į aukstadaznį ir į žemadaznį?

      • This topic was modified 1 year, 10 months ago by Belas.
      #8868
      Belas
      Keymaster

        Redai,
        laidai yra tiesiškiausias GAS “komponentas”, o netiesiškiausias elementas yra garsiakalbiai.
        4 kv. mm viengyslis laidas kolonėlių filtruose yra su didele atsarga. Jungtys su priveržiamais kontaktais kolonėlių parametrų/garso nesugadins.

        Aukštų dažnių garsiakalbiai dirba mažų srovių režime, todėl laidai gali būti plonesni. Kadangi filtruose naudojate brangius komponentus, AD garsiakalbį galite pajungti mažesnio talpio 1 – 1,5 kv. mm storio laidais. Tokius nesunku atskirti – būna didesnis atstumas tarp laidininkų. Arba AD garsiakalbius junkite daugiagysliais montažiniais laidais; bus mažiausias parazitinis talpis, pagerėjimo neišgirsite ir neišmatuosite, bet “sviestu košės nepagadinsi”. 🙂

        Nuotraukoje mažo talpio 1,5 kv. mm Tasker C271 TS kolonėlių laidas:Tasker C271TS

         

        • This reply was modified 1 year, 10 months ago by Belas.
        #8879
        Redas
        Participant

          Dekui uz atsakyma, kadangi cia projektas buvo kartotinis ir buvo laisve rinktis zemadazni kazkokiuose parametru remuose, isidejau profesionalu garsiaklabi, kuris tilpo i parametru remus. Taigi klausimas butu: kiek pageretu garsas idejus geresnius zemadaznius pvz. neodimio. Noreciau sodresnio ir turtingesnio boso (pvz. klausantis kontraboso, norisi to efekto kai smicius trinasi i stygas). Kitas variantas, pasiulytas kolegos buvo aktyvus filtrai, sako suzinotum koloneliu galimybes. Mini dsp nusipirkti kaip ir ne problema, bet kaip su stiprinimu, ar AV stiprintuvas nesugadintu garso ir ekonominis faktorius irgi svarbus, nes tai kainuoja.
          Idedu nuoroda i projekta, kuri kopijavau: http://lampizator.eu/speakers/projects/P17/Endorphine%20from%20Kingston%20Kitchen.html
          ir nuoroda i kontraboso garsa https://www.youtube.com/watch?v=NDgvG6RQ7OU

          • This reply was modified 1 year, 10 months ago by Belas.
          #8885
          Belas
          Keymaster

            “kiek pagerėtų garsas įdėjus geresnius žemadažnius?”
            Garso technikoje didžiausią įtaką turi struktūra, todėl žemadažnių pakeitimas nebus ženklus. “Sodresnio ir turtingesnio boso” reiktų ieškoti ŽD modulį konstruojant uždaroje dėžėje. Jūsų noras girdėti stryko ir kontraboso stygų garso faktūrą pasiekiamas ruporu, tačiau tai labai brangus ir nepraktiškas kelias. Paprastesnis yra didelio jautrio 15″ žemadažnis dėžėje su fazės apgręžėju.

            “Kitas variantas, pasiūlytas kolegos buvo aktyvūs filtrai, sako sužinotum kolonelių galimybes.”
            Iš tiesu aktyvinė struktūra leidžia pilnai išnaudoti AS potencialą, bet OB struktūra neleistų pasiekti gero rezultato. Aktyvinė GAS reikalauja išmanymo ir patirties, todėl neparuoštas prisilietimas prie aktyvinės GAS su MiniDSP gali suklaidinti ir nuvilti.
            ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
            Jūsų nuorodoje matau “Endorphin” P-17 atvirųjų (OB) kolonėlių projektą. Ši struktūra buvo plačiai naudojama monifonijos laikais, kai klausėme AM radijo. OB kolonėlės taip pat buvo naudojamos senajame kine, bet garsiakalbiai buvo labai dideliame skyde akustiniams trumpinimams sumažinti. Kine tada buvo monofoninis garsas su negiliai įrašytais žemaisiais dažniais. Stereo įrašams OB tipo kolonėlės netinka, nes:
            – atspindžiai nuo kambario sienų ir grindų iškreipia sceną, prarandama garso rezoliucija;
            – žemųjų dažnių atkūrimas nukenčia dėl akustinių trumpinimų.
            Paminėta ir panašios OB nedideliame skyde gundo paprastumu, žmonėms patinka kaip skamba vokalas, styginiai instrumentai ir nesudėtingi įrašai, bet šiuolaikinių įrašų galimybių su atvirojo tipo kolonėlėmis patirti nepavyks.
            Plačiau apie OB skaitykite temoje Atviros OB kolonėlės.

            • This reply was modified 1 year, 10 months ago by Belas.
          Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
          • You must be logged in to reply to this topic.