Konstruojame…

Audiofilas Forums DIY: gaminamės patys Elektronika Konstruojame…

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #995
    Belas
    Keymaster

      Kitoje temoje parašiau apie savo pirmąją lempinę GAS. Iš elektronikos norėčiau paminėti mikšerinį pultą Ramo-154.

      Pop klube “Smūtkeliai” sutikau bendramintį Antaną Stancevičių ir nusprendėme organizuoti ansamblį. Antanas turėjo muzikinį išsilavinimą, o aš savamokslis muzikantas. Buvau baigęs Šiaulių politechnikumą ir sukaupęs patirties.
      Anais laikais “groti” reiškė, jog patys turėsime susikonstruoti aparatūrą. Pasigaminome kolonėles, stiprintuvus, efektų blokus, mikrofonų stovus. 1970-aisiais pradėjome repetuoti, bet labai trūko dainavimui tinkančių mikrofonų. Turėjau tarybinių studijinių, bet neblogus dinaminius nusipirkau kartu su stereo magnetofonu Grundig TK247 De Luxe. Kai mano draugė iš Čekoslovakijos parvežė Tesla mikrofoną, ėmiausi konstruoti mikšerinį pultą.

      Ramo-154_red2

      Tranzistorinis, 8 kanalų su tembro reguliatoriais ir Presence filtrais. Išėjimo tembrą buvo galima reguliuoti 5 juostų ekvalaizeriu. Kažkokio tarybinio ampermetro bazėje padariau šviečiantį indikatorių, perdariau, kad rodyklė būtų iš viršaus. Nuotraukoje taip pat mikrofonas МД-78.

      Pavadinimą Ramo dedikavau žmonai, o 154 rodė per kiek parų įrenginį sukonstravau ir pagaminau. Konstruoti bei gaminti ėmiausi dirbdamas Kauno Radijo gamyklos konstravimo biure. Diena montuodavau kosmosui skirtas televizines kameras, o po darbo likdavau laboratorijoje konstruoti pultą.

      • This topic was modified 5 years, 7 months ago by Belas.
      #1441
      Belas
      Keymaster

        Konstruojantiems rekomenduoju apsilankyti patyrusio inžinieriaus Juliaus Ustinavičiaus tinklapyje.  Rasite lempinių ir tranzistorinių stiprintuvų, naudingų patarimų ir paprastai pateiktos teorijos. Aprašymai detalūs, o konstrukcijos patikrintos.

      Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
      • You must be logged in to reply to this topic.