Kur rasti jautrių kolonėlių?

Audiofilas Forums Akustikos inžinerija Akustika ir kolonėlės Didelio jautrio GAS Kur rasti jautrių kolonėlių?

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 70 total)
  • Author
    Posts
  • #7983
    Belas
    Keymaster

      Prieš 50 metų rinkoje didelio jautrio kolonėlių nebuvo daug, bet nusipirkti buvo galima. Jautrios kolonėlės didelės ir brangios, žmonės gyveno kukliau, todėl rinka sparčiai slinko link mažųjų AS. Daugiausia didžiųjų kolonėlių konstruktorių ir gamintojų buvo JAV, bet Altec Lansing, JBL, Klipsch, Electro-Voice neatlaikė konkurencijos ir viena po kitos užsidarė. JBL išsilaikė ilgiausiai, bet ir jų gamybos programoje didžiųjų AS nuosekliai mažėjo.
      Europoje situacija dar prastesnė. Tannoy programoje būdavo keli didelio jautrio kolonėlių modeliai, bet išgyventi buvo galima tik iš mažesniųjų AS pardavimų. Japonijoje buvo kitaip. Ten buvo jautrių AS gamintojų, bet daugelis jų sekė kolegų iš JAV pėdomis. Nukopijavus garsiakalbius ar kolonėles tikėtis sėkmės Vakarų šalyse nebuvo galima, bet mažose erdvėse gyvenantys japonai muziką mėgo klausyti per dideles kolonėles. Japonų Fostex, Technics, Onkyo pavyko prasiskverbti į JAV rinką, bet Vakarų pasaulis jau kunkuliavo naujomis madomis. Į tolimus kraštus eksportuoti dideles dėžes, organizuoti aptarnavimą ir nieko neuždirbti japonams netinka, bet jie galėjo aprūpinti didelę vietinę rinką. Sekėsi taip gerai, kad Japonijoje radosi neracionaliai brangių, egzotinių ruporinių AS gamintojų. Goto arba ALE mažai ką nuveikę akustikoje, bet šeimyniniuose cechuose gamino tik didelio jautrio garsiakalbius, ruporus ir kolonėles. Maža gamyba būna brangi, nedidelės įmonės negali daug skirti projektavimui arba investuoti į kokybės kontrolę. Audio Note (Kondo), Coral, YL, Goto, ALE, Tatematu, Yamamoto, Sano, Gip Laboratory, Feastrex, Kinoshita studijiniai monitoriai, aprūpindavo Japonijos rinką ir sugundė ne vieną vakarietį nusipirkti brangių komponentų arba daugiajuostes ruporines kolonėles už lėktuvo kainą.
      Kaip visame pasaulyje taip ir Japonijoje muzikos mylėtojai nėra labai turtingi, tačiau išprusę ir darbštūs. Japonai suprato, kad nudėvėtas JBL arba Altec dičkes galima restauruoti, klausyti puikų garsą už veltui – bet kada tokias parduosi ir dar uždirbsi. Iš JAV aukcionų japonai šlavė viską kas buvo parduodama. Iš paskos ėjo kitų Rytų šalių kokybiškos muzikos mylėtojai. Vakariečiams nubudus paaiškėjo, kad antrinėje rinkoje nieko nebelikę. Arba reikia pirkti naujas-brangias Westlake, Avantgarde, JMF.

      Didelio jautrio kolonėlės geriau atkuria mikrodinamiką ir yra vienintelė priemonė kokybiškai atkurti visą šiuolaikinių įrašų dinaminį diapazoną. Jei norime išgirsti tokį garsą kaip iš scenos, reiktų dairytis tų didelių kolonėlių su ruporais.
      Maždaug prieš 30 metų Kalifornijoje pasisekė nupirkti gerai išlaikytas Altec Lansing Model 19 kolonėles, kurias klausiau ~15 metų. Altec-19 iškeliavo pas kitą muzikos bičiulį, bet liko Lietuvoje. Šiandien nusprendžiau pasidalinti surinktomis nuotraukomis, kur matyti didžiųjų AS gyvenimas. Kasdien įkelsiu po vieną – gal tai paskatins Lietuvoje rastis panašių vietų?
      A7-No-Trunks_JapanAltec Lansing A-7, No Trunks džiazo klubas, Japonija.

      • This topic was modified 2 years, 3 months ago by Belas.
      #8007
      Belas
      Keymaster

        JBL 2395 akustinės linzės didžiosiose JBL kolonėlėse Jazz Spot Basie klube Japonijoje.JBL 2395 Acoustic Lens Big Custom JBL Speaker_Jazz spot Basie_Japan

        • This reply was modified 2 years, 3 months ago by Belas.
        #8028
        Belas
        Keymaster

          Nuotraukoje Jazz and Bar Coltrane klubas Japonijoje, tos didžiosios yra JBL 4343.

          4343-Jazz-and-Bar-Coltrane_Japan

          • This reply was modified 2 years, 3 months ago by Belas.
          #8058
          Belas
          Keymaster

            Kolonėlės su Altec 604-8G koaksialiniais vilioja ateiti į šį Japonijos barą paklausyti muzikos. 604-8G

            #8060
            Belas
            Keymaster

              Jazz Cafe (Japonija) daug aparatūros. Didžiosios kolonėlės yra JBL 4435 studijiniai monitoriai.

              4435 Jazz Cafe_JP

              #8065
              Belas
              Keymaster

                Altec Lansing koaksialiniai buvo vienas nuostabiausių išradimų. 1960 m koaksialinis 601B kainavo 120 $, 602B – 142, o 605A – 177.  Dabar tai būtų 1000, 1300 ir 1500 $ atitinkamai.
                1944 m. pasirodęs Altec 604 rinkoje išbuvo ilgiausiai – 54 metus iki Altec Lansing įmonės uždarymo (1998). Įsitvirtino studijose, ilgą laiką buvo vyraujantys garso įrašų kontrolės garsiakalbiai. Šiuos koaksialinius taip pat naudojo kiti AS gamintojai. Pradžioje Altec-604 buvo su Alnico magnetais ir sektoriniais ruporais, vėliausi 604-8K – su ferito magnetais ir Mantaray ruporais. Nežinočiau šiuolaikinių koaksialinių garsiakalbių, galinčių nurungti Altec-604.

                Japonijoje Jazz Cafe yra UREI 839 monitoriai su Altec 604-8G ir Altec 515 žemadažniais. Retai sutinkamas modelis, nes UREI stipriau buvo sukibę su JBL ir naudojo JBL žemadažnius. Tie mažesni monitoriai su Altec-604E taip pat pilnaverčiai aparatai atkurti moderniausius muzikos įrašus.

                Altec 604-8G + 515 Built-in UREI 839 Jazz Cafe_Japan

                • This reply was modified 2 years, 3 months ago by Belas.
                #8070
                Dmitrij
                Blocked

                  Nežinočiau šiuolaikinių koaksialinių garsiakalbių, galinčių nurungti Altec-604.

                  Altecu žemadažniai yra geri, bet koaksialiniai garsiakalbiai, jų ruporai, yra labai prasti.

                  Jeigu kažkas turi Lietuvoje Altec koaksialus, būtų įdomu parungtyniauti, ŽD ruože pranašumas greičiausiai būtų Altecu pusėje, bet VD ruože Altecai neturi jokių šansų laimėti.

                  • This reply was modified 2 years, 3 months ago by Dmitrij.
                  #8074
                  Belas
                  Keymaster

                    Monitoriai su Altec-604 buvo naudojami didžiosiose įrašų studijose, todėl mūsų muzikos mylėtojams palinkėčiau tokių kolonėlių.
                    Kategoriškam kolonėlių konstruktoriui Dmitrij siūlyčiau rasti kitą vietą įvairių didelio jautrio koaksialinių garsiakalbių palyginimui.
                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                    Sugrįžkime prie temos.
                    Nuotraukoje 1952-ųjų Altec-604C Sapporo bare Japonijoje.Altec-604C-1952_Sapporo-Bar

                    • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
                    #8081
                    Belas
                    Keymaster

                      JBL 4344 Jazz-Cafe Japonijoje.4344-Jazz-Cafe_Japan

                      #8137
                      Belas
                      Keymaster

                        Line Magnetic iš Kinijos gamina Altec-Iconic kopijas. Tokių pirkti nereikia, bet Hi-Fi Vinyl baras Japonijoje nusprendė pasipuošti. Lansing Iconic from Line Magnetic Hi Fi Vinyl Bar

                        • This reply was modified 2 years, 3 months ago by Belas.
                      Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 70 total)
                      • You must be logged in to reply to this topic.