Audiofilas › Forums › Mano sielos ruporas › Melomanija › Melomanai esame visi muziką mylintys!
- This topic has 5 replies, 1 voice, and was last updated June 3, 2021 at 21:09 by Belas.
-
AuthorPosts
-
October 8, 2018 at 12:45 #584
Melomanui įdomi tik muzika ir jam nesvarbu kokia aparatūra jis muziką klauso. Kol neįžengė į brangiai kainuojančią audiofiliją, melomanas yra laimingiausias – išmanusis, internetas ir ausinės yra viskas ko reikia muzika mėgautis už veltui.
- This topic was modified 1 year, 11 months ago by Belas.
January 7, 2019 at 22:39 #1583Vyriška lytis.
September 4, 2019 at 22:08 #2992Patiko LRT laida “Studija 50” su patyrusiu muzikos žinovu Dovydu Bluvšteinu. Audiofilijos jis nelietė, bet melomanams pasakė daug. Pasakė tiesiai – “rokas miręs”, seniai išsisėmęs bliuzas ir nieko naujo nebėra. Dovydo žodžiais – dar seniau mirė simfoninė muzika.
Turiu tą pripažinti. Parašiau laiškelį, padėkojau Dovydui už tvirtus žodžius.
Šią įdomią diskusiją siūlau išklausyti.March 29, 2020 at 11:19 #4715Labai mėgstu Valentino Mitės iš LRT laidas “Studija 50”. Vasario 13 d. į laidą buvo pakviestas jaunystės bičiulis, Pop klubo “Smūtkeliai” bendražygis Algimantas Šešelgis. Gavosi puiki laida, kurią išklausyti siūlau visiems bičiuliams.
Apie roką bei dvasinius ieškojimus – su pirmojo roko klubo „Smutkeliai” įkūrėju Algimantu Šešelgiu.March 31, 2020 at 11:25 #4609Giedrius Kuprevičius už mane vyresnis, bet nelabai. Į Kauną persikrausčius 1969-ais, Giedrius jau buvo baigęs muzikos kompozicijos mokslus. Su tėvu Viktoru Kuprevičiumi skambindavo Kauno varpais, bet tada man labiau rūpėjo kita Giedriaus veikla – “Muzikiniai trečiadieniai” ir improvizacijų vakarai Kauno filharmonijoje. Va ten prisigėriau šio drąsaus ir talentingo žmogaus pamokų!
Giedriaus improvizacijų vakarai buvo laisvės gurkšnis. Pilna salė žmonių – daugumoje jaunimas ir studentija. Kaifavome klausydami Giedriaus muzikines mintis, kurias fortepiono klaviatūra perteikdavo perskaitęs iš salės gautame raštelyje-užsakyme. Kultūriškai būdavome disidentai, nes klausydavome uždraustas radijo stotis ir visokius Top-20 viduriniosiomis bangomis iš Radio Luxenbourg, bet “viešasis draugas” – tada viens kitam buvome товарищ – Giedrius mus suprato ir palaikė. “Palaikė” tada reikšdavo labai daug…Kaip atsirado muzika?
Senovės Graikai atrado muziką stebėdami dangų?
O gal muzika atsirado per žaidimus?
Jei į muziką žiūrėsi per Verdi, nepamatysi Pučini – replikuoja kompozitorius Giedrius K.
Kviečiu paskirti porą valandų pabūti su protingu žmogumu, išklausyti profesoriaus G. K. paskaitą Penktoji muzikos kilmės versija ir pagriebti savąją Muzikos šaknį.June 3, 2021 at 21:09 #6908KPI Pop–klubo “Smūtkeliai” 50–mečiui nusprendėme išleisti knygą. Atsirado proga peržiūrėti turimą medžiagą, gavosi išsamus klubo veiklos žinynas. Kadangi knyga “Smūtkeliai – Pop klubas 1969-1971” susidėliojo taip, kad mūsų jaunystė tapo pabarstyta ideologine kova, mano prisiminimų skaitytojas knygoje neras. Prisiminimus nusprendžiau paviešinti “Kauno bigbeatas” tinklapyje ir dabar juos vartyti galite visi; apie pirmąsias diskotekas, apie jaunimo šokius su vakarietiška muzika iš lempinės savadarbės garso sistemos, suorganizuotą pop-session ir kuo viskas baigėsi.
Dėkoju tinklapio sumanytojui Algirdui Ratkeliui už didelį darbą, saugojant Lietuvos roko istoriją.
Apie klubo steigiamąjį susirinkimą, 1969 m. KPI Automatikos-Radioelektronikos fakulteto skelbimų lentoje kabindavome Top-20 sąrašus Kvietimas į 1971 m. sausio 29 d. diskoteką “Saulutėje”
- This reply was modified 3 years, 5 months ago by Belas.
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.