Mokslas audiofilo gyvenime.

Audiofilas Forums Audiofilo akademija Mokslas Mokslas audiofilo gyvenime.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #7341
    Belas
    Keymaster

      Šiame skyriuje galima teirautis apie mokslo pasiekimus GAS srityje, pasitarti apie knygas, straipsnius, konferencijas ir apie GAS parametrų matavimą.

      • This topic was modified 6 months, 3 weeks ago by Belas.
      #8113
      Belas
      Keymaster

        Koks yra GAS ir mokslo santykis?

        Mokslininko produktas yra mokslinis straipsnis. GAS komponentai yra materialūs daiktai, kuriuos laboratorijose sukuria inžinieriai.
        Įrenginių konstravimas prasideda technine užduotimi. Jei tai naujas produktas, pirmiausia vykdomas mokslinis-tiriamasis darbas. Išanalizuojama mokslinė-techninė literatūra, peržvelgiami patentai, vertinami analogiški produktai ir parengiama mokslinio tiriamojo darbo ataskaita. Jei išvados teigiamos, pradedamas sekantis etapas – bandomasis-tiriamasis darbas. Kuriamos ir tiriamos elektroninės schemos arba akustiniai įrenginiai. Šiame etape dirba daugiau inžinierių. Prie elektronikos specialistų jungiasi konstruktoriai, šalia kurių paprastai būna dizaineris, technologas. Šiame etape pagaminamas veikiantis įrenginio maketas ir taip pat paruošiama ataskaita.
        Sekantis yra bandomosios gamybos etapas. Bandomieji gaminiai testuojami mechaninio ir klimatinio atsparumo stenduose, atliekami ekonominiai vertinimai, nustatoma savikaina ir pelnas. Pabaigoje paruošiama serijinės arba masinės gamybos dokumentacija ir gaminys gali keliauti į cechą.
        Jei konstruojami naujo modelio įrenginiai anksčiau gamintų pagrindu, mokslinio-tiriamojo darbų etapo nebūna. Šiuolaikinė rinkodara numato trumpą gaminio modelio gyvavimo laiką, gamintojai modelius keičia kas keli metai, pakeitimai būna kosmetiniai ir konstravimo darbų atitinkamai sumažėja.

        GAS sritį vadinčiau inžinerine. Čia labai svarbi patirtis, bet mokslininkui GAS mažai įdomi. Atrasti kažką naujo sunku, o kažkoks teorinis optimizavimas garso kokybę pagerinti gali tik nežymiai. DYI

        • This reply was modified 2 years, 7 months ago by Belas.
        #8754
        Belas
        Keymaster

          FB grupėje bičiulis paklausė –
          Ar nereikėtų Lietuvoje tokios platformos, kuri leistų nuomotis kokybišką aparatūra, kambarius su kokybiška garso sistema muzikos perklausoms?..

          Dalinuosi ką ten parašiau.
          Jei skaitytojams įdomi mano nuomonė, tai kelionė link kokybiško atkūrimo būna efektyviausia skaitant knygas. Teorijos ir GAS istorijos žinojimas padeda įvertinti ką savimi susijaudinę šneka feisbukuose ir ką parodose mums rodo pardavėjai.
          Atsakant temos autoriui pasakysiu, kad be pasiruošimo nuvykus paklausyti garso sistemos už milijoną būsite prislėgti nematyto lempinių stiprintuvų žavesio, nesuprasite egzotinių laidų įtakos ir ar reikia patefono su galvute už tūkstantį. Nesitikėkite, kad labai brangios aparatūros sąvininkas papasakotų į kokias komercines pinkles papuolęs, nes jūsų 100 € už susitikimą neatpirktų patiriamos žalos parduodant kažkokį Jinro, Sogon ar WAMM Master Chronosonic. Savo dėmesiu pamaitinsite savininką, bet namo keliausite nuliūdęs. Nieko neparsinešite, nes pabuvote brangiai įrengtame kambaryje, supratote, kad nesugebate arba nenorite tiek dirbti savo milijonui gauti.

          Muzikos atkūrimas seniai ištyrinėtas ir aprašytas. Jei tingite arba nėra laiko mokytis, eikite paklausyti muzikos pas profesionalus. Apie pigią GAS su lentyninėmis sužinosite nuvykęs į šiuolaikinę namų įrašų studiją, kur įprastuose kambariuose dirba aparatūros komercija nesuinteresuoti garso inžinieriai. Jei siekiate išgirsti visą įrašų potencialą, tada reikalingos didelės AS ir gerai įrengtas kambarys. Sunkius laikus išgyvenančios didžiosios įrašų studijos priima turistus, o kelionė į kažkokią Abbey Road Londone kainuos kaip į Neringą. Išleidęs kelis šimtus suprasite teorijos ir praktikos vienybę, būsite atsparus internetinei propogandai, mums parašysite, bičiulius mokytis paskatinsite.

          021_Abbey_Road_Studio2_170519-21

          • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
          #10077
          Belas
          Keymaster
            Fizikos mokslus baigęs bičiulis FB grupėje paminėjo svarbų dalyką – progresą.

            GAS srityje progresas sulėtėjęs. Mano vertinimu, skaitmeninis garso signalo apdorojimas, išsaugojimas ir atkūrimas yra vienintelė progresuojanti sritis. Bičiulis-fizikas situaciją vertina kitaip, todėl bičiulius kviečiau pasisakyti ar mato progresą į rinką sugrįžusių įrenginių – lempinių stiprintuvų, patefonų, magnetofonų ir vinilo plokštelių srityje. Man patefonas, magnetofonas yra kambario puošybos elementai.
            Po dienos atradau kitą progresuojantį įrenginį – ausines.

            Pirmą kartą ausinės nustebino 1969-ais. Kaune pas radijo inžinierių O. Urboną pamačiau tranzistorinį AKAI juostinį ir gavau paklausyti uždaro tipo AKAI ausinių. Aparatūra buvo iš senųjų laikų, primityvi, bet stereo garsas iš ausinių nustebino stipriai.
            Turėjau įvairiausių ausinių. Aukščiausias garso kokybės taškas buvo elektrostatinės STAX. Turėjau KOSS, esu klausęs Jeclin-Float elektrostatinių, bet STAX buvo geriausios. Manosios Stax Lambda (nuotraukoje 1) iš aštuntojo dešimtmečio, buvo brangios, bet tai puikus instrumentas įrašams klausyti. Jei randate senąsias elektrostatines Stax, siūlau nepraleisti progos nusipirkti.
            Iš istorinių paminėčiau pirmąsias bevielės Sennheiser HDI 434 (1976-80). Buvo brangios (220 USD, 1980), brangiausios iš Sennheiser, bet stebuklas – su ausinėmis ant galvos galėjai šokti! Veikė su infra-raudonųjų spindulių adapteriu, todėl su ausinėmis turėjai būti “matymo” zonoje. HDI 434 nuotraukoje pažymėjau 2 numeriu.
            Walkman laikais geras kompaktiškas ausines pradėjo gaminti SONY. Numeriu 3 pažymėjau MDR-4L1 portabilias ausines , kurias kažkada pirkau kartu su aukštos klasės Sony WM-3 Walkman. Tokias buvo galima sukonstruoti, nes atsirado stiprių mažagabaričių magnetų.
            4 numeriu pažymėjau šių laikų kompaktiškas Sennheiser PH100-II, o 5 numeriu – pirmos laidos PH100, tik sulankstytas. 6 numeriu pažymėtos prašmatnios bevielio ryšio “vailesines” į ausis už keliasdešimt €, o 7 numeryje – modernios ausinės vaikščioti kartu su išmaniuoju.
            Turime daugybę ausinių, bet ausinių srityje matome didelį ir spartų progresą.

            Ausinių srityje progresas tikriausiai didžiausias.Ausinės

            • This reply was modified 6 months, 3 weeks ago by Belas.
          Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
          • You must be logged in to reply to this topic.