Mokslas audiofilo gyvenime.

Audiofilas Forums Audiofilo akademija Mokslas Mokslas audiofilo gyvenime.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #7341
  Belas
  Keymaster

   Šiame skyriuje galima teirautis apie mokslo pasiekimus GAS srityje, pasitarti apie knygas, straipsnius, konferencijas ir apie GAS parametrų matavimą.
   Mokslo reikalus sutiko kuruoti fizikos mokslų daktaras Dmitrijus Ševčenko (Dmitrij).

   • This topic was modified 1 year, 6 months ago by Belas.
   #7964
   Belas
   Keymaster

    Rūpestis.

    Techniniai įrenginiai vertinami parametrais, bet yra trūkumas – trūksta žmogiškumo! Įstatymus prižiūrintiems valdininkams meilės nerodo daugelis tautiečių, bet GAS inžinieriams dar sunkiau; mokslas trukdo prekiauti, kai kurių audiofilinių žaislų mokslas aplamai nepripažįsta, neleidžia įsišvytuoti rinkai. Teoriškai pasikaustę gali suremontuoti, sukonstruoti, patobulinti aparatą, argumentuotai patarti ką pirkti, bet turi žinoti, kad turės garsiai rėkiančių oponentų.
    Astronomams lengviau. Dangaus grožiu besidomintys išsižioję klauso ką papasakos žinovas. Iki prasidės prekyba planetomis. Tada pardavėjai pereis į puolimą – o tu, astronome, toje žvaigždėje buvai, kad šneki kad ten negalima gyventi? – sakys jie.Mokslas ir kabeliai

    • This reply was modified 1 year, 2 months ago by Belas.
    #8113
    Belas
    Keymaster

     Koks yra GAS ir mokslo santykis?

     Mokslininko produktas yra mokslinis straipsnis. GAS komponentai yra materialūs daiktai, kuriuos laboratorijose sukuria inžinieriai.
     Įrenginių konstravimas prasideda technine užduotimi. Jei tai naujas produktas, pirmiausia vykdomas mokslinis-tiriamasis darbas. Išanalizuojama mokslinė-techninė literatūra, peržvelgiami patentai, vertinami analogiški produktai ir parengiama mokslinio tiriamojo darbo ataskaita. Jei išvados teigiamos, pradedamas sekantis etapas – bandomasis-tiriamasis darbas. Kuriamos ir tiriamos elektroninės schemos arba akustiniai įrenginiai. Šiame etape dirba daugiau inžinierių. Prie elektronikos specialistų jungiasi konstruktoriai, šalia kurių paprastai būna dizaineris, technologas. Šiame etape pagaminamas veikiantis įrenginio maketas ir taip pat paruošiama ataskaita.
     Sekantis yra bandomosios gamybos etapas. Bandomieji gaminiai testuojami mechaninio ir klimatinio atsparumo stenduose, atliekami ekonominiai vertinimai, nustatoma savikaina ir pelnas. Pabaigoje paruošiama serijinės arba masinės gamybos dokumentacija ir gaminys gali keliauti į cechą.
     Jei konstruojami naujo modelio įrenginiai anksčiau gamintų pagrindu, mokslinio-tiriamojo darbų etapo nebūna. Šiuolaikinė rinkodara numato trumpą gaminio modelio gyvavimo laiką, gamintojai modelius keičia kas keli metai, pakeitimai būna kosmetiniai ir konstravimo darbų atitinkamai sumažėja.

     GAS sritį vadinčiau inžinerine. Čia labai svarbi patirtis, bet mokslininkui GAS mažai įdomi. Atrasti kažką naujo sunku, o kažkoks teorinis optimizavimas garso kokybę pagerinti gali tik nežymiai. DYI

     • This reply was modified 1 year, 2 months ago by Belas.
     #8754
     Belas
     Keymaster

      FB grupėje bičiulis paklausė –
      Ar nereikėtų Lietuvoje tokios platformos, kuri leistų nuomotis kokybišką aparatūra, kambarius su kokybiška garso sistema muzikos perklausoms?..

      Dalinuosi ką ten parašiau.
      Jei skaitytojams įdomi mano nuomonė, tai kelionė link kokybiško atkūrimo būna efektyviausia skaitant knygas. Teorijos ir GAS istorijos žinojimas padeda įvertinti ką savimi susijaudinę šneka feisbukuose ir ką parodose mums rodo pardavėjai.
      Atsakant temos autoriui pasakysiu, kad be pasiruošimo nuvykus paklausyti garso sistemos už milijoną būsite prislėgti nematyto lempinių stiprintuvų žavesio, nesuprasite egzotinių laidų įtakos ir ar reikia patefono su galvute už tūkstantį. Nesitikėkite, kad labai brangios aparatūros sąvininkas papasakotų į kokias komercines pinkles papuolęs, nes jūsų 100 € už susitikimą neatpirktų patiriamos žalos parduodant kažkokį Jinro, Sogon ar WAMM Master Chronosonic. Savo dėmesiu pamaitinsite savininką, bet namo keliausite nuliūdęs. Nieko neparsinešite, nes pabuvote brangiai įrengtame kambaryje, supratote, kad nesugebate arba nenorite tiek dirbti savo milijonui gauti.

      Muzikos atkūrimas seniai ištyrinėtas ir aprašytas. Jei tingite arba nėra laiko mokytis, eikite paklausyti muzikos pas profesionalus. Apie pigią GAS su lentyninėmis sužinosite nuvykęs į šiuolaikinę namų įrašų studiją, kur įprastuose kambariuose dirba aparatūros komercija nesuinteresuoti garso inžinieriai. Jei siekiate išgirsti visą įrašų potencialą, tada reikalingos didelės AS ir gerai įrengtas kambarys. Sunkius laikus išgyvenančios didžiosios įrašų studijos priima turistus, o kelionė į kažkokią Abbey Road Londone kainuos kaip į Neringą. Išleidęs kelis šimtus suprasite teorijos ir praktikos vienybę, būsite atsparus internetinei propogandai, mums parašysite, bičiulius mokytis paskatinsite.

      021_Abbey_Road_Studio2_170519-21

      • This reply was modified 9 months, 3 weeks ago by Belas.
     Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
     • You must be logged in to reply to this topic.