Parduotuvės-salonai

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Parodos Parduotuvės-salonai

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • #1718
    Belas
    Keymaster

      Japonijoje norėjau aplankyti vietą, kur būtų pati geriausia garso atkūrimo aparatūra. Šiais laikais – “geriausia” reiktų rašyti kabutėse, nes dabartiam žmogui neretai “geriausias” yra tas pats brangiausias. Techninius dalykus vertinu inžineriškai, nes padeda atsispirti kainos pagundoms. Meluočiau sakydamas, kad šiuolaikinė reklama manęs neveikia ir man neįdomu kas dedasi buitinės garso aparatūros padangėje. Šiuolaikinių buitinių muzikos atkūrimo sistemų srityje vyrauja chaosas, bet pabūti didžiausiame aparatūros salone aš norėjau.

      Tokijo centre seniai susiformavęs Akihabara rajonas. Pasibaigus antrajam pasauliniam karui nugalėtai Japonijai buvo sunku. Mano amžininkas bičiulis Toru Okada jaunystėje gyveno Tokijuje ir papasakojo koks tada buvo Akihabara. Nusipirkti buvo galima viską ir nebrangiai. Dabar ten spindi-blizga milžiniškos parduotuvės. Blizgesys kainuoja, todėl būtent Akihabaroje telkiasi patys-pačiausi. Galiu pasakyti, kad Amerikoje tokių elektronikos parduotuvių nesu matęs.
      Accuphase vadovas man patarė apsilankyti jų aparatūra prekiaujančiame Dynamic Audio 5555 Akihabaroje. Nustebau sekančią dieną iš Toru Okada gavęs žinutę, kad ir jis susitarė su “Dynamic Audio” salono vadovu p. Kawamata ir galime pas jį nuvykti. Buvo aišku – Dynamic Audio yra tai ko ieškojau.

      7 aukštų stikliniame pastate vien garso aparatūra. Apatiniuose aukštuose daugiau masinė aparatūra. Visokiausi kabeliai ir smulkesni dalykai. Viename aukšte milžiniškas aparatūros komisas. Kylant aukštyn kyla ir kainos. Viršutiniuose sales su stelažais pakeičia uždari salonai. Pati brangiausia – septintajame. Ten tik vienas salonas, kur paprastai lankosi kviestiniai svečiai. Toru O. pirkęs brangiausią Ezoteric CD grotuvą iš 4 dalių, todėl turi ypatingą statusą. Pasinaudojau galimybe nuvykti kartu, pasidairyti, pasirinkti norimą muziką ir ją paklausyti. Man leido fotografuoti ir filmuoti, nors žemesniuose aukštuose tokios teisės negaudavau. Arba prašydavo nefotografuoti kainų.

      Ką pamačiau sudėjau į trumputį filmuką.
      Pirmojoje dalyje salė su brangiausia aparatūra. Žinovai atpažins japoniškas TAD Reference 1 kolonėles (~100 tūkst. €), kurios iš tiesu labai kokybiškas instrumentas. Šalia didžiausios šveicariškos Daniel Hertz M1 (~85 tūkst. €). Taip, tai tos pačios kurias klauso Rusijos ex-prezidentas D. Medvedevas. Dešiniau antrajame plane prancūziškos Focal Sopra, bet mes klausėme tas priekyje stovinčias egzotiškų formų Y’ Acoustic System Takumi Ta.Qu.To-Zero dičkes už 230 tūkst. €. Ant stalo priekyje buvo sudėliotas brangiausias japoniškas Ezoteric Grandiozo CD grotuvas (komplektas ~100 tūkst. €) ir daugybė kitokios aparatūros. Visko tiek daug, kad išvardyti negalėčiau. Paminėsiu dešinėje stovėjusį įspūdingą japonišką TechDAS plokštelių grotuvą Air Force One – komplektas per 9 milijonus jenų, arba 78 tūkst. €.
      Antroje filmuko dalyje siužetas iš 6-ojo aukšto salono, kur klausėme švediškas Marten Coltrane 3 kolonėles su deimantiniais AD garsiakalbiais (~ 88 tūkst. €).

      DSCF5632_sm

      DSCF5641_sm

      Y’ Acoustic System Takumi “Ta.Qu.To-Zero” kolonėlės iš metalo. Sudėtingos formos ir labai dailiai pagamintos. Brangios – 230 tūkst. €:

      Y’ Acoustic System Takumi Ta.Qu.To-Zero

      Šeštajame aukšte 3 mažesni salonai. Viename jų muziką klausėme per švediškas Marten Coltrane 3:

      Marten-Coltrane-3

      • This topic was modified 5 years, 2 months ago by Belas.
    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.