Pink Floyd ir Roger Waters

Audiofilas Forums Mano sielos ruporas Melomanija Pink Floyd ir Roger Waters

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • #6875
    Belas
    Keymaster

      Pink Floyd ir Roger Waters. The Wall pirmą kartą išgirdau gal kokiais 1983-iais metais. Buvo gilus sovietmetis, aš buvau paauglys ir štai tokia muzika tarsi iš giedro dangaus. Persirašiau dainų žodžius nuo vidinio voko ir, nors beveik visi žodžiai buvo suprantami, sudėti visko į vieną išbaigtą seką nepavykdavo. Vėliau, berods, David Gilmour pakomentavo: vienintelis žmogus, pilnai suprantantis The Wall, yra Roger Waters. Kai į rankas pakliuvo The Dark Side of the Moon mane visai išmušė iš vėžių – dar ir taip galima kurti muziką! Nuo to laiko rinkau visus Pink Floyd ir Roger Waters (vėliau ir David Gilmour) albumų įrašus. Jei kas nors būtų 1983-iais pasakęs, kad ateityje būsiu Roger Waters koncerte, bučiau nei už ką nepatikėjęs. Todėl, kai sužinojau, kad Roger Waters koncertuos Lietuvoje, nei sekundei neabejojau, kad eisiu į jo koncertą. Bilietus pirkau dienai prieš prasidedant oficialiai prekybai (kas nežino, tereikia būti Live Nation Lithuania klubo nariu, tai nieko nekainuoja). Prisijungiau iš karto kai tik leido ir visa salė buvo „mano“, galėjau rinktis vietą kur tik noriu. Pasirinkau parterį A, Eilė 1, Vieta 1 – kaip simboliška ? Ir prie pat scenos. Apie Waterso kairuoliškas pažiūras žinojau iš anksčiau (palaiko palestiniečius, pykstasi su Izraeliu, palaiko pabėgėlius, kovoja prieš diktatūras, nekenčia Trumpo). Tačiau negalvojau, kad koncerto metu tai bus taip smarkiai akcentuojama. Faktiškai, Watersas savo koncertus pavertė tribūna savo pažiūroms išreikšti. O auditorija milžiniška – 157 koncertai šiame ture, o jam 74 metai – linkėčiau mums tiek sveikatos tokiam amžiuje ? Nepaisant Waterso leftistinių pažiūrų man jis buvo ir liko vienas įdomiausių ir mėgstamiausių atlikėjų. Tiesiog reikia susitaikyti, kad ypatingai meniškoms asmenybėms kartais nuvažiuoja stogas ? Koncertas buvo geras, buvo pagroti žinomiausi Pink Floyd ir Waterso hitai. Nežinojau, kad koncerto gale jis nulips nuo scenos, tad pasinaudojau proga dar ir susidaužti rankomis ? Po koncerto jaučiuosi taip tarsi nuo paslapties, kuri buvo ilgai saugota, buvo nuplėštas šydas, tarsi vaikas, kuris labai ilgai norėjo sužinoti kaip atliekamas fokusas ir pagaliau tai sužinojo. Nepaisant to, toliau su malonumu klausau ir Pink Floyd ir Roger Waters ir David Gilmour – man tai vieni iškiliausių atlikėju muzikos istorijoje.

      Kalbant apie Pink Floyd negalima nepaminėti Sydo Barretto. Sydas buvo faktinis Pink Floyd įkūrėjas, įdėjinis vadovas. Sydo likimas susiklostė nekaip. Narkotikų vartojimas baigėsi tuo, kad, matomai, jo smegenyse įvyko negrįžtamų pakitimų ir jis ėmė elgtis neadekvačiai, pvz prieš koncertą išderindavo gitaras, grodavo kažką ne į temą. Tuomet į grupę buvo pakviestas Davidas Gilmouras (trumpą laiką grupėje buvo penkiese). Tačiau, pamačius, kad Sydo reikalai negerėja, jis buvo pašalintas iš grupės ir Gilmouras galutinai užėmė jo vietą. Tie, kas matė fimą The Wall prisimena sceną, kurioje Pinkas nusiskuta plikai plaukus ir antakius. Ta scena buvo inspiruota tikro atsitikimo. Kai Pink Floyd įrašinėjo albumą Wis You Were Here (dedikuotą tam pačiam Sydui), į studiją atėjo žmogus ir atsisėdęs atokiau stebėjo darbą. Kai Watersas paklausė kas čia toks, jam atsakė: tai Sydas! Watersas ir kiti nariai buvo šokiruoti: Sydas buvo nepanašus į save, nusiskutęs visus kūno plaukus. Sydas įrašė kelis solinius albumus, vėliau užsiminėjo tapyba ir paskutinius metus gyveno pas mamą, kur ir mirė 2006-aisiais.IMG_2565IMG_2568

      • This topic was modified 2 years, 10 months ago by Belas.
    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.