Audiofilas › Forums › Mano sielos ruporas › Mano muzika › Radio Luxembourg: Top 20
- This topic has 1 reply, 1 voice, and was last updated April 4, 2021 at 10:18 by Belas.
-
AuthorPosts
-
April 1, 2020 at 19:59 #4619
Labiausiai mylime savo jaunystės laikų muziką. Iš tiesu puikų roką klausydavome nuo 1970-ųjų ir tai pripažįsta dabartinės kartos muzikos mylėtojai. Anais laikais radosi nauji roko muzikos stiliai, o juose iki šiol skambančių pasaulinių hitų. Buvo sukurtos pirmosios rock-operos, įvyko Vudstoko festivalis. Jaunimo svajonė buvo turėti elektrinę gitarą, kurios nenusipirksi. Pamenu, einu šiltą vasaros dieną pas draugus Kauno Žaliakalnyje ir matau kaip atviruose garažuose vaikinai ant storos faneros per kalkę kopijuoja gitaros korpuso formą. Tada pjauna, šlifuoja, lakuoja…
Uždaroje santvarkoje turėjome vieną plyšį, apie kurį noriu papasakoti plačiau.
Du kartus savaitėje viduriniosiomis bangomis klausydavome populiariausių Top 20 kūrinių per radiją. Populiarumo sąrašą sudarydavo britų žurnalas New Musical Express, o radijo bangomis sąrašus skelbdavo ir muziką transliuodavo Radio Luxembourg speciali laida. Top-20 buvo transliuojama 1440 kHz dažniu, todėl buvo girdima prastai. Dėl AM radijo bangų fedingo garsas sustiprėdavo arba pradingdavo. Suprasti ką kreitakalbe angliškai šneka diktorius buvo sunku, bet tada tai nerūpėjo. Pamenu, patys kaifavome klausydami 4 savaites pirmoje vietoje išsilaikiusius Archies su Sugar sugar.Šiandien vėl galime paklausyti 1969-ųjų metų Top-20 laidos įrašą, išgirsti anų laikų muziką ir sąrašo viršutinėse eilutėse buvusį The Who – Pinball Wizard kūrinį iš pirmosios roko operos Tommy. Kviečiu paklausyti, o The Who pristatomas nuo 6‘:40“ (laidos laiką galima pasirinkti apačioje meniu juodame fone esančioje laiko skalėje). Laidos 16-toje minutėje skelbiama, kad iš 13-os į 6-ą vietą pakilęs Džono Lenono Don‘t let me down. Pabaigoje paklausęs Blood, Sweat and Tears (nuo 1:00:20) pasijutau lyg būčiau jaunystėje!
Reiktų paminėti, kad Radio Luxembourg klausymas kėlė tam tikrų pavojų. Nežinau ar už draudžiamų stočių klausymą LTSR kas nors gavo kalėjimo, bet VDR (Vokietijos Demokratinėje Respublikoje) 1959-aisiais penki jaunuoliai už muzikos klausymą per Radio Luxembourg buvo nuteisti penkiems metams kalėjimo. Nukentėjęs ir Čekoslovakijos jaunimas – ką kalbėti apie gūdesnę sovietinio režimo provinciją Lietuvą! Apie tai nesusimąstydavome, nors tam tikrą riziką būti pašalintam iš instituto suvokiau ne kartą.
Iki susitikimų, o šiandien kviečiu paklausyti Don McLean gražą dainą – Vincent (Starry, Starry Night) su Vincento van Gogo piešiniais – 1972-ųjų vasarą šis kūrinys Top 20 sąraše buvo pakilęs iki pirmos vietos.
Raudona rodykle pažymėjau Top 20 laidos laiko skalę
(Bus daugiau)- This topic was modified 4 years, 5 months ago by Belas.
April 4, 2021 at 10:18 #6686 -
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.