Audiofilas › Forums › Praktika › Serijinių gaminių tyrinėjimai › SNELL Type C/IV
- This topic has 2 replies, 1 voice, and was last updated January 20, 2024 at 21:50 by Belas.
-
AuthorPosts
-
January 20, 2024 at 10:33 #10098Paklausęs MIDAS, bičiulis V. K. paprašė leisti atvykti su savo GAS palyginti garsą.Trijuostės SNELL C/IV iš šio gamintojo aukštesnės lentynos. Garsiakalbiai stipriuose korpusuose, 4-os eilės selektyvūs filtrai, labai plati ir glotni dažninė – tuo įsitikinau išmatavęs. SNELL pastačiau šalia dičkių ir pajungiau prie atvežto galingo A-klasės stiprintuvo. Kruopščiai suvienodinau abiejų GAS garsumą – tą mudu dar kartą patikrinome SPL matuokliu. Testuotojas galėjo perjungti vieną arba kitą GAS nepasikeldamas nuo sofos, o aš uždėdavau įvairios muzikos įrašų. Pradėjome tyliai, vėl klausėme miško ir Čepkelių raisto varlių su džiazmenų muzikos intarpais. Taip pat ramaus bliuzo, big bendo garsiau, Yello ir kitų įrašų visokiu garsumu. Prisėdę aptarėme rezultatus, o jei renginio užsakovas plačiau parašys, jus aš informuosiu.
Mano filmuke matyti kaip buvo išmatuota dažninė. Mano išmatuotos dažninės netolygumas ŽD-VD ruože iki maždaug 500 Hz yra dėl kambario įtakos (rezonansų ir atspindžių). Matavimo rezultatą taip pat įtakoja šalia esanti MIDAS kolonėlė, nes triukšmo signalas sužadina “parazitinės” kolonėlės garsiakalbius, “parazitinių” garsiakalbių virpesiai pasiekia mikrofoną ir dėl to nukenčia matavimai. FR matavimas rodo gerą SNELL Type C/IV suderinimą, plačią dažninę, bet techniškai mano matavimas nėra švarus. Stereophile pateikia išskirtinai puikią Snell C/IV dažninę. Straipsnyje paminėta, kad tai pačių Snell pateikti AS matavimai, o skliaustuose įrašyta NRC. Tai reiškia, kad dažninę matavo Kanados “National Research Council” specialistai, kur yra beaidė akustinė kamera ir kalibruoti prietaisai.
SNELL C/IV klausė ir parametrus išmatavo Stereophile specialistai: https://www.stereophile.com/…/snell-type-civ-loudspeakerStereophile pateikia išskirtinai puikią Snell C/IV dažninę. Straipsnyje paminėta, kad tai pačių Snell pateikti AS matavimai, o skliaustuose įrašyta NRC. Reiškia, kad dažninę matavo Kanados “National Research Council” specialistai, kur yra beaidė akustinė kamera ir kalibruoti prietaisai.Beaidėje kameroje išmatuota Snell Type C/IV kolonėlių apibendrinta dažninė iš Stereophile:- This topic was modified 9 months, 3 weeks ago by Belas.
January 20, 2024 at 21:19 #10102Skaitytojus turiu įspėti, kad plati ir glotni dažninė yra svarbus, bet tik vienas garso kokybės parametras. Kokybiškam įrašų atkūrimui ne mažiau svarbu kolonėlių sklaida, iškraipymai, akustinis slopinimas, mikro ir makro dinaminės galimybės, garsiakalbių kompresavimas, spinduliuotuvų išsidėstymas erdvėje, akustinis AS modulių suderinimas.
Štai ką apie palyginimą FB grupėje parašė V. K.:
Pirmiausia ačiū Česlovui Paplauskui už galimybę pirmiausia palyginti pamatuojamus dalykus, o tada pasiklausyti ir palyginti.
Pradėsiu nuo to, kad Snell pas mane atsirado po ilgų paieškų ir daugybės atsiliepimų perskaitymo. Susidariau sąrašą ką įmanoma įsigyti Lietuvoje ir Snell tapo garbė būti Nr. 1 sąraše. Pagal sąrašą susiderinau susitikimą ir vieną vėlų vakarą aš jų virpesius išgirdau. Man klausimų nekilo ir parsitempiau namo. Bemaž 2 metus džiaugiuosi, tačiau norisi kažko… Taip pažinau ne vieną garso sistemą, tačiau niekas taip neužkabino, kaip Nida perklausa ir netyčia pastebėtas Midas projektas. Kantriai laukiau kol Midas bus paruoštas ir man teko garbė jas išgirsti, būnant tarp tų 6. Užsikabinau. Kadangi su Česlovas Paplauskas turime panašų požiūrį, gavau pasiūlymą palyginti. Pirmą kartą gyvenime klausiau užsimerkęs ir tampiau virvutę. Kai nuspręsdavau, kas man skamba mieliau atsimerkdavau ir žinodavau, tai Snell (raudona) ar Midas (Žalia). Kūrinių buvo apie 14, paskutinių nebefiksavau, nes jau iš virpesių atpažndavau kuri yra kuri, tad pasilikau prie pirmų 9 kūrinių vertinimo ir Midas nugalėjo. Grįštant prie Snell, jos būdamos geresnėje akustinėje aplinkoje suskambėjo taip, kaip dar negirdėjau. Tai tik dar kartą patvirtina faktą, kad erdvė, kur yra GAS būtini akustiniai sprendimai. GAS sistema pirmiausia turi nevarginti klausant bet kokiu garsumu ir svarbiausia išlaikyti tą patį tikslumą. Mane dar kartą nustebino tų detalių tikslumas, kurį girdėjau iš Midas ir deja, nepateikė Snell. Na o artėjant prie 120 dB, Snell tiesiog teko išjungti dėl “triukšmo” ir koncertinį garsą klausytis tik per Midas. Neišdildoma patirtis, ką gali mokslas, inžinerinis mąstymas ir atsidavimas savo hobiui ir darbui viename. Ačiū. Pagarba.- This reply was modified 9 months, 3 weeks ago by Belas.
January 20, 2024 at 21:50 #10108Audio Note kolonėlės buvo sukonstruotos amerikiečių Snell Acoustics. Lietuvoje aplink Audio Note kolonėles daug diskusijų, todėl keli sakiniai plačiau.
1984-ais Snell įkūrėją ir konstruktorių P. Snell ištiko širdies smūgis. 40-ies nesulaukęs inžinierius buvo spėjęs sukurti puikių kolonėlių, konstruodamas naudojo naujausius projektavimo metodus, kompiuterinę PĮ ir griežtą gamybos kontrolę. Esu skaitęs, kad kiekviena kolonėlė ir kiekvienas filtras buvo suderinami taip, kad tenkintų griežtus Snell reikalavimus. Panašiai buvo gaminami studijiniai garso monitoriai, bet buitinių AS zonoje toks kruopštumas buvo retenybė.JAV rinkoje Snell buvo įsitvirtinę, bet… nutiko nelaimė, P. Snell pakeitė kitas puikus akustikos žinovas J. D’Appolito. Buvo sukurta naujų AS, bet po kelių metų buvo nuspręsta biznį parduoti. Dabar Snell yra Boston Acoustics dalis.Geriausios buvo Snell Type A 3-juostės uždaruose, dideliuose korpusuose. Truputį žemiau sekė Type C 3-juostės su fazės apgręžėjais. Type A ir Type C su 10″ žemadažniais, tik “C” mažesnės ir pigesnės. Be “A” ir “C” Snell turėjo žemesnės klasės E ir J serijų 2-juostes su 8″ ŽD ir 1″ kupoliniais AD garsiakalbiais grindines, bei K-serijos lentyninės. 2-juostės buvo mažesnės, paprastesnės, su žymiai paprastesniais filtrais ir kelis kartus pigesnės už Type A arba Type C.P. Qvortrup iš Audio Note talentingas žmogus, dirbęs Snell dileriu. Pasinaudojęs proga, P. Q. įsigijo teises į paprasčiausias Snell E, J, K serijų dvijuostes AS. Kolonėles “pertvarkė” taip, kad žmonės patikėjo garsu iš AN kolonėlių su kanapės siūlais, garsiakalbiais su sidabro ritėmis, dideliais kondensatoriais primityvios konstrukcijos išorės filtruose, kolonėlių statymo į kambario kampus privalumais. Virpantys korpusai, difrakciniai iškraipymai, akustinis garsiakalbių suderinimas liko nuošalėje, bet nemažai tautiečių labai brangias Audio Note kolonėles giria. Turėjau progą patyrinėti Snell Type C/IV ir galiu pasakyti, kad tai geros buitinės 3-juostės į vidutiniško dydžio muzikos kambarį už racionalią kainą. Dvijuostės AS su 8″ žemadažniais būtų pradedančiam audiofilui arba nereikliam melomanui.Nuskenavau Snell kolonėlių kainas (1984 m.):
- This reply was modified 9 months, 3 weeks ago by Belas.
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.