TIAS: Tokyo International Audio Show

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Parodos TIAS: Tokyo International Audio Show

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 12 total)
 • Author
  Posts
 • #1019
  Belas
  Keymaster

   Japonijoje susikaupė kitų reikalų, bet susitikimus priderinau prie parodos laiko ir aplankiau TIAS – Tokyo International Audio Show.

   Parodą organizuoja privati organizacija International Audio Society of Japan (IASJ). IASJ jungia 32 Japonijos gamintojus ir pardavėjus. TIAS pradėta organizuoti 1983-iaisiais ir kasmet vyksta “Tokijo tarptautinio forumo” komplekso pagrindiniame pastate. Paroda žymiai mažesnė už Miuncheno High-End parodą. 35 parodos kambarius galima apžiūrėti per dieną, bet geriau skirti dvi. Tiesiog parodoje demonstruojama beveik viskas ką aukščiausio yra pasiekę pasaulio GAS gamintojai, todėl reikia daugiau laiko.
   Bilietų pirkti nereikia. Ateini, užpildai anketą ir kelias laisvas. Dar gauni bilietėlį dalyvauti organizatorių loterijoje – smagus lankytojų sutikimas! Europiečių visai nedaug. Sako, daug atvyksta iš kaimyninių šalių, bet mums japonas, korėjietis ar kinietis vienodai gražūs.

   Pabandysiu parodą pristatyti trumpu filmuku ir keliomis nuotraukomis.

   1 5494

   Kambarys su Ampzilla (JAV), Atacama ir ATC (UK), EMT (Vokietija), FirstWatt (JAV), Hegel (Norvegija), Magico ir McIntosh (JAV), Merging (Šveicarija), Metronome (Prancūzija), Nordost ir Pass Labs (JAV)
   2 5488

   Galios stiprintuvas su SIT tranzistoriais kainuoja per 3 tūkstančius €
   3 5491

   Profesionalus lempinis RIAA korektorius už beveik 30 tūkstančių €
   4 5493

   • This topic was modified 5 years, 7 months ago by Belas.
   #1034
   Belas
   Keymaster

    Luxman japoniškos elektronikos tandemas su Focal akustika iš Prancūzijos.

    5 5395

    Sonus Faber iš Italijos, Audio Research iš JAV, Bladelius iš Švedijos, Burmester iš Vokietijos Wadia iš JAV ir dar keli buvo pristatomi G402 kambaryje:
    6 5403

    #1038
    Belas
    Keymaster

     Esoteric (Japonija) gamina sudėtingiausius CD grotuvus. Aukščiausios klasės “Grandioso” grotuvas susideda iš 4 dalių: transporto, atskiro maitinimo bloko ir atskirų SAK kiekvienam kanalui. Esoteric buvo galima paklausyti su vokiškomis Avantgarde ir angliškomis Tannoy “Westminster” kolonėlėmis.
     Geras garsas, bet man kambaryje buvo per garsu.
     7 5546
     8 5536

     #1045
     Belas
     Keymaster

      Didžiausioje Japonijos parodoje dalyvavo Estelon iš kaimyninės Estijos. Buvo kartu su Daniel Hertz (Šveicarija), Franco Serblin (Italija), Voxativ (Vokietija) ir dar kitais. Kambaryje garsą pavyko subalansuoti, muzika ten maloniai skambėjo.
      9 5408
      Yg Acoustics iš JAV buvo pristatomos su amerikoniškais Krell ir šveicariškais Orpheus stiprintuvais:10 5506

      #1050
      Belas
      Keymaster

       Italų Pathos stiprintuvas:
       11 5409

       Tobulos formos lentyninės:
       14 5565 

       #1054
       Belas
       Keymaster

        Geras kolonėles konstruoja šveicaras Sven Boenicke. Mažylės W5 (nuotraukoje priekyje) nenusileido žymiai didesnėms ir brangesnėms AS, skambėjo puikiai. Korpusai išfrezuoti iš medžio gabalo, šone 5.25″ žemadažnis, o priekyje nedidelis plačiajuostis. 10,4×29,3×23,1 3,5 kilogramų lentyninukes galima pastatyti net ant nedidelio stalo šalia kompiuterio. Nepigios (~6000 €), bet kokybė kainuoja…12 5419

        Kambaryje stovėjo švediškos Marten,  amerikiečių Ocean Way Audio, SME, Viola bei kita produkcija.
        Nuotraukoje mažosios W5 ir išmaniai sukonstruotų didžiųjų Boenicke Audio kolonėlių korpuso vidus:
        13 5612

        #1060
        Belas
        Keymaster

         Piega iš Šveicarijos pristatė naujausias kolonėles su juostiniais garsiakalbiais. Didžiausiose AS naudojami koaksialiniai VD-AD garsiakalbiai. Kambaryje taip pat buvo daniška Aavik Acoustics, ansuz, Davone ir Vifa produkcija. Taip pat Brodmann (Austrija), Elipson (Prancūzija), vokiečių Octave Audio ir Trigon, bei dar kiti.
         15 5557

         Dėmesį atkreipė Fyne Audio iš Škotijos kolonėlės. Fyne Audio susibūrė po to, kai Tannoy gamybą perkėlė į Kiniją ir patyrę Didžiosios Britanijos konstruktoriai liko be darbo. Sukaupta patirtis davė rezultatą – AXISS Corporation parodoje pristatė 2.5 juostų ir mažesnes Fyne kolonėles su 8″ koaksialiniais. Kambaryje dar buvo ayon (Austrija), Ayre, Dan D’Agostino, MSB Technology ir Transparent iš JAV. Taip pat FM Acoustic (Šveicarija) ir Bergman ((Danija):
         16 5439

         #1065
         Belas
         Keymaster

          Japonijos veteranas Fostex paniręs į masinę garsiakalbių rinką, bet patirtis neprapuolė – jų kambaryje girdėjau gerą garsą.
          18 5526

          G501 kambaryje pamačiau bene galingiausius ir sunkiausius amerikiečių Boulder A-klasės galios  stiprintuvus, o šalia puikavosi čekiškas KR Audio lempinis. Boulder už beveik 4 milijonus jenų (21,6 tūkst. €), o čekiškas lempinis beveik 4 kartus pigesnis:
          17 5482

          #1069
          Belas
          Keymaster

           Japonų TAD turėjo atskirą kambarį, kur pristatė naujas grindines Evolution One E1TX kolonėles. Gaila, kad didžiosios R1 stovėjo kampe nepajungtos. Tiesa, kitame kambaryje buvo galima paklausyti TAD CR1:
           23-5509

           Kartu su amerikiečių Wilson Audio dar buvo 14 aparatūros gamintojų, kuriuos pristatė japonų Stella Inc.:
           24-5416

           #1073
           Belas
           Keymaster

            G507 kambaryje klausiau Spendor (UK), o taip pat apžiūrėjau Goldmund (šveicarija), kanadietišką Kronos ir japonišką Triode aparatūrą. Kitų gamintojų iš Korėjos, Nyderlandų ir Kinijos aš nepažįstu. Beje, parodoje mačiau tik vieną P. Korėjos ir vieną gamintoją iš Kinijos – atlaikyti japonų konkurenciją kokybės prasme matyt dar per sunku.
            Nuotraukoje Spendor SP200:
            19 5520
            Žvilgsnį patraukė senoviškas Vitavox kompresinis draiveris S2 su Alnico magnetu. Pasišnekėjome plačiau. Papasakojo, kad šio kažkada žymaus Anglijos gamintojo įkūrėjo sūnus ėmėsi atgaivinti garsiakalbių gamybą. Išsaugoti brėžiniai leido pagaminti kopijas ir tai įdomus faktas. VD/AD S2 draiverio kaina Japonijoje 3000 €. R300W ruporas šiam draiveriui kainuotų 3300 €, AK151 žemadažnis 2800, per tūkstantį krosoveris ir visas komplektas kolonėlei būtų beveik 23 tūkstančiai €.
            20 5571

           Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 12 total)
           • You must be logged in to reply to this topic.