Audiofilas › Forums › Kitos diskusijos › Biblioteka: literatūra, sutrumpinimai › Mūsų biblioteka
- This topic has 3 replies, 1 voice, and was last updated May 1, 2021 at 07:50 by Belas.
-
AuthorPosts
-
December 17, 2018 at 20:32 #1006
Kadangi garso kokybei didžiausią reikšmę turi kolonėlės, parekomenduočiau nusipirkti Loudspeaker Design Cookbook by Vance Dickason.
Parts Express kainuoja 34 $, bet verta. Arba iš platybių parsisiųsti knygos pdf’ą.Paveikslėlyje knygos turinio dalis, kurioje nagrinėjamos AS su FA:
- This topic was modified 5 years, 11 months ago by Belas.
March 9, 2019 at 21:14 #2306Iliustruotame žodyne The Illustrated Dictionary of Electronics beveik viskas ko reikia skaitytant apie audio, video, buitinę aparatūrą ir elektroniką.
November 12, 2019 at 18:24 #3420Pasirodė Bjorno Kolbreko ir Tomo Dankerio knyga – High Quality Horn Loudspeaker Systems. History, Theaory and Design.
Po Handbook for Sound Engineers: The New Audio Cyclopedia pas mane antra tokios aplimties knyga. Ši specializuota – retas dalykas. Surinkti tiek daug istorinės medžiagos buvo didelis darbas. Pavarčiau knygą, perverčiau kai kuriuos knygos skyrius, perskaičiau dar mažiau, bet buvo tokių vietų, kur teiginiai sukėlė abejonių. Beje, anksčiau skaitytų B. Kolbreko straipsnių kai kurias vietas taip pat esu pasibraukęs ir priraršęs klaustukų.
Labai daug išsamių kompresinių draiverių ir ruporų konstrukcijų aprašymų. Daug dėmesio teorijai ir naujausiems analizės metodams. Teorijai visur skirta didelis dėmesys, pamačiau anksčiau nematytų matavimų rezultatų. Patarimų ras ruporų konstruktoriai ir sužinos kaip parinkti kompresinius draiverius.
Aprašyti visi pagrindiniai draiveriai – nuo WE 555 iki Celestion Axi2050 aksiperiodinių. Nesurasite visų JBL draiverių, bet akustinės linzės aprašytos. Nepastebėjau, kad būtų paminėti egzotiniai Goto ar Ale draiveriai – būtų įdomu žinoti knygos autoriaus nuomonę apie tai.
Skyrelis apie GAS su žemadažniais ruporais nedidelis, bet man patiko – patogu vienoje vietoje turėti po mano aplankus išsiblaškiusią medžiagą.
Vertingas ruporinių sistemų parametrų matavimų skyrelis, bet sklaidos matavimams skirti tik keli sakiniai.
Krosoverių skyrius menkas. Apžvelgti pasyviniai ir aktyviniai, bet apie skaitmeninius nieko nesuradau. Stiprintuvų interfeisas apžvelgtas plačiau, bet ir čia perdaug nesigilinta. Daugiajuosčių AS suderinimas apibūdintas bendrais bruožais – Time Alignment problemai skirti tik 3 puslapiai. Visi skyriai pasibaigia dideliais literatūros sąrašais, todėl kiekvienas ras taką ateičiai.
Konstruojantiems didelio jautrio sistemas arba tokias GAS tyrinėjantiems rekomenduoju šią knygą turėti.
Turinys čia.
May 1, 2021 at 07:50 #6806Nusipirkęs “Horn Loudspeakers Systems”, į šalį padėjau apie Konosuke Matsushita. 7,5 kg storulė taip patiko, kad prikaišiojau dešimtis skirtukų, prirašiau pieštuku ir pribraukiau. Liko maždaug pusė knygos ir pluoštas paruoštų skirtukų. Tada galėsiu grįžti prie Japonijos elektronikos giganto.Pasirodo, 150 kainavusios “Horn Loudspeakers Systems” knygos pasibaigusios. Kažkiek buvo amerikiečių “Parts express” internetinėje parduotuvėje, bet ir ten parašyta – “Išparduota”. Girdėjau šnekant, kad knygos autoriai suruošė paskutinias kelias dėžes į Amerikos “Parts express” – ruporus mylintiems rekomenduočiau. -
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.