Didelio jautrio sistemų apžvalga

Audiofilas Forums Akustikos inžinerija Akustika ir kolonėlės Didelio jautrio GAS Didelio jautrio sistemų apžvalga

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 19 total)
  • Author
    Posts
  • #1589
    Belas
    Keymaster

      Apie 1950-uosius amerikiečių Altec gamino į kambario kampą pastatomas kolonėles 820A. Kaip ir daugelis kitų šio bene žymiausio akustikos specialisto kolonėlių, 820A buvo dvijuostės. Du Altec-803 (15″) žemadažniai sumontuoti taip, kad kartu su kambario sienomis ir grindimis sudarytų ruporą. Aukštuosius atkurdavo Altec-802B kompresinis draiveris multiceliniame H-808 rupore. Vienos AS svoris apie 100 kg.

      Šių kolonėlių nesu girdėjęs, bet įsitikinęs, kad dvi tokios AS kambario kampuose puikiai atkurtų šiuolaikinius stereofoninius įrašus. Dažninė nebūtų ypatingai glotni, bet čia kalbame apie bendrąją kolonėlių ir kambario dažninę! Girdėtume puikią garso mikrodinamiką, gerą muzikos scenos atkūrimą, mažus iškraipymus ir ypatingai dideles dinamines galimybes. Pačių žemiausiųjų dažnių, tos pirmosios infra-oktavos girdėtume mažiau, bet garsas būtų natūralus ir lengvas. Toks, kad daugelis muzikos mylėtojų rinktųsi šią nesudėtingą ruporinę sistemą, o ne milijonus kainuojančią šiuolaikinę hai-endinę GAS.
      Kažkur Japonijoje mačiau parduodamą už 16 tūkst. JAV dolerių. Net jei kaina už vieną, tai būtų investicija į garsą ir kaina už istoriškai vertingą daiktą. Svarbu paminėti, kad kolonėlėms nereikalingas brangus stiprintuvas, tiktų nedidelės galios lempinis. Net moderniame kambaryje atrodytų dailiai, ir neužimtų daug vietos. 820A_OI_1

      820A_OI_2Dešinėje nuotrauka su nuimtomis galinėmis panelėmis konstrukcijai apžiūrėti:
      820A

      • This topic was modified 5 years, 11 months ago by Belas.
      #1649
      Belas
      Keymaster

        Altec 820A Corner Horn idėja iki šiol gyva:

        Modernus Corner Horn

        #1674
        Belas
        Keymaster

          Maskvos High-End parodoje demonstruojama nemažai brangiausių audio sistemų iš viso pasaulio. Viešbučio, kur vyksta parodos viršutiniame aukšte būna VIP kambarys. Į tą kambarį reikia nusipirkti bilietą ir tada nuosekliai, vieną po kitos gamintojai lankytojams pademonstruoja ką geriausio pasiekę. Apžiūrėjęs 2013-ųjų parodą pakilau į VIP, kur didžiulėje erdvėje buvo sudėliota tos geriausios. Didžiosios amerikiečių PBN Audio Montana WAS buvo pajungtos prie bene brangiausių pasaulyje šveicariškų DartZeel stiprintuvų. Buvo angliškos KEF, Wilson Audio iš JAV, brangiausios Tannoy Kingdom Royal Reference iš Škotijos ir dar visokių brangių GAS. Viską apžiūrėjau ir du kartus ratais išklausiau pristatymus. Padiskutavome su atstovais ir su konstruktoriais…
          Maskvoje turėjau dar vieną tikslą – norėjau paklausyti JMF Audio HPM500 didelio jautrio dvijuostes. Nuvykęs į privačią studiją-saloną sutikau dalykus išmanančius žmones. Šnektelėjome, išgėrėme kavos puodelį ir prisėdome paklausyti muzikos. Į studiją iš parodos atvykau pavargusiomis ausimis, bet čia vėl viskas atsistojo į vietas – neutralus garsas, pilna įrašų dinamika ir puikus scenos atkūrimas. Jokiomis parodoje matytomis brangiausiomis hai-endinėmis GAS tokio švaraus muzikos atkūrimo neišgirsi.

          JMF_Audio-HPM500_1-smal

          #1677
          Belas
          Keymaster

            JMF Audio įkūrė patyręs inžinierius Jean-Marie Fusilier, o jam padeda 2 sūnūs – Laurent ir Arnaud. Įmonė nedidelė, veiklą koncentruoja į siaurą garso aparatūros segmentą. Retai sutiksi parodose, nes tai labai padidintų įmonės kaštus ir produkcijos savikainą. Pastaraisiais metais JMF Audio GAS buvo galima pamatyti ir paklausyti Miunchene, kur Marriott viešbutyje vykdavo Hifideluxe paroda.

            Munich-2017

            #1681
            Belas
            Keymaster

              JMF Audio patys gaminasi garsiakalbius, tačiau Jean-Marie Fusilier yra patyręs stiprintuvų konstruktorius. Jo galios stiprintuvus buvo pasirinkęs studijinių monitorių gamintojas Rey Audio.
              Šiuo metu JMF Audio konstruoja ir gamina daugiau aukščiausios klasės elektronikos įrenginių – stiprintuvus, SAK, SACD/Blu-ray leistuvus ir kita. Iki šiol muzikos įrašų studijose galime pamatyti Jean-Marie F. stiprintuvus.

              Nuotraukoje Laurent Fusilier iš JMF Audio ir René Zingg Šveicarijos Soundville Media Studios pernai. Priekinėje studijos sienoje matome didžiuosius Kinoshita garso kontrolės monitorius RM-4BC .

              JMF

              #1686
              Belas
              Keymaster

                Jei įrašų studijoje būna įrašoma sunkesnė muzika, garso kontrolei paprastai naudojamos didelio jautrio dvijuostės kolonėlės. Tokios yra didžiausios ir brangiausios, tačiau tinka bet kurio žanro muzikos takeliui paruošti arba įrašui atkurti.
                Didelio jautrio akustinės sistemos su plačiajuosčiais garsiakalbiais gerai atkuria įrašų mikrodinamiką, o kontroliuojama sklaida leidžia sumažinti atspindžius nuo sienų ir grindų. Siekiant garso homogeniškumo, ŽD ir AD garsiakalbiai turi būti kuo arčiau viens kito. Arba reikia naudoto dvigubus draiverius, kai vienoje konstrukcijoje apjungiami VD ir AD spinduliuotuvai. Jei naudojama daugiajuostė schema, tuomet atstumą tarp atskirų juostų stengiamasi sumažinti panaudojant vertikaliai siaurus difrakcinius ruporus. Daugiajuosčius monitorius iki šiol gamina amerikiečių Westlake audio, tačiau dažniau sutinkami 2-juosčiai. Galima sakyti, kad klasikinis sprendimas, kurį matome studijų garso kontrolės kambariuose yra dviejų dažnių juostų monitoriai su
                40 cm žemadažniu ir kompresiniu AD draiveriu rupore. Tokių sistemų jautris būna 94 – 100 dB/W/m ir tai leidžia atkurti visą šiuolaikinių skaitmeninių įrašų dinamiką. Siekiant išvengti difrakcinių iškraipymų, monitoriai sumontuojami kontrolės kambario priekinėje sienoje.

                Nuotraukoje didžiųjų garso monitorių konstruktorius Shozo Kinoshita su studijų projektuotoju Tom Hidley. Kartu įrengę daug studijų, tame skaičiuje anksčiau paminėtą Šveicarijos Soundville Media Studios, dirbančią nuo 1980-ųjų.

                Kinoshita

                #1770
                Belas
                Keymaster

                  Amerikietis John Inlow susikoncentravęs į ruporines GAS. Gamina įvairiausius ruporus. Iš popieriaus masės (Paper mache), didelių WE 15a kopijas ir spiralinės konstrukcijos ruporus žemiems dažniams atkurti.
                  Plačiau pasidairyti galime Inlow Sound tinklapyje, o žemiau parinkau kelias paskutiniojo projekto nuotraukas.

                  John12Iš John Inlow15a-mounted-in-room_orig2018 10 04

                  #3574
                  Belas
                  Keymaster

                    Pernai mudu su Ignu P. lankėmės pas aukščiausios klasės inžinierių Toru Okada. Įsikūręs unikalioje vietoje ant uolieto kalno, kur aplink negyvena žmonės. Užtai į namus pėsčiomis reikia įveikti 118 pakopų. Laiptai patogūs, bet kažkodėl posūkyje įgriūvau į laukinių bičių buveinę – sako, japoniškos piktos, bet manęs neužpuolė…

                    Apie vieną sudėtingiausių pasaulyje garso sistemą skaitykite čia.
                    StrukturineToru O. daugiajuostės aktyvinės ruporinės GAS struktūrinė schema
                    Toru-Okada-2017                                                  Toru Okada dūdų orkestro repeticijoje

                    #4066
                    Belas
                    Keymaster

                      Amerikiečių Ocean Way Audio geriau žinoma kaip aparatūros įrašų studijoms gamintojas. Buitinių AS serija prasideda didelio jautrio HRA.
                      Gamintojo parametrai:
                      – 2-juostė aktyvinė sistema;
                      – du 15″ žemadažniai korpuse su FA ir 1″ kompresinis AD draiveris CD rupore iš akrilo;
                      – aktyvinis krosoveris;
                      – 100°/40° sklaida;
                      – 101 dB efektyvumas;
                      – maksimali ilgalaikė akustinė galia 125 dB;
                      – 23 Hz – 25 kHz +/-1 dB dažninė;
                      – 221 kg kolonėlės svoris.Ocean way

                      #5310
                      Belas
                      Keymaster

                        Man patinka didelio jautrio 2 juostų kolonėlės, bet kartais žmonės tokias puošia bereikalingais blizgučiais.
                        “Rey Audio” (Kinoshita) RM-4B studijiniai monitoriai tinka šiuolaikiniams įrašams atkurti, bet “Kenrick sound” inžinieriai ant viršaus pastatė auksinius super-tviterius. Tikriausiai klientams privilioti.Rey Audio RM-4B monitors“Kenrick sound” savo rekonstrukcijų nepristato, bet “Rey Audio” pateikia tokius RM-4B monitorių parametrus:
                        Reproduction frequency band: 30 to 20,000Hz
                        Maximum allowable input: 1,000W
                        Output sound pressure level: 100dB
                        Maximum output sound pressure level: 130dB
                        Crossover frequency : 425Hz, dividing network: RX-21A
                        Impedance: 4Ω, unit used: TAD TL-1601a, TD-4001
                        External dimensions: W1,125 x H800 x D600 mm
                        Weight 145 kg

                        Visi Kinoshita monitoriai yra 2-juosčiai, juos naudoja 350 įrašų studijų 18 šalių. Perkant reiktų žinoti, kad Kinoshita didieji monitoriai pritaikyti dirbti sumontuojant sienoje, todėl nukėlus ant grindų parametrai bus pasikeitę.

                        • This reply was modified 1 year, 1 month ago by Belas.
                      Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 19 total)
                      • You must be logged in to reply to this topic.